Strajk Kobiet i gorąca wymiana zdań. "Pani się kompromituje". "Michale, nie bądź demagogiem"

W Poranku Radia TOK FM publicyści starli się o Strajk Kobiet i stosunek Kościoła do konwencji antyprzemocowej. - Chodzi po prostu o wojnę ideologiczną - mówił Michał Szułdrzyński. - Kupiłeś propagandę pisowską - ripostowała Renata Grochal.

- Argumenty pani Agaty przekonały mnie o tym, że dzisiejsza manifestacja jest po prostu skrajnie ideologiczna i nie chodzi o żadne prawa kobiet, tylko o wojnę ideologiczną - mówił Michał Szułdrzyński w Poranku Radia TOK FM. Wcześniej Agata Diduszko-Zyglewska przedstawiła 10 powodów, dla których warto iść na Strajk Kobiet.

Zdaniem publicystki "Krytyki Politycznej" jednym z nich jest "narastająca dominacja Kościoła katolickiego w sferze publicznej". - Z jego anachroniczną wizją tzw. tradycyjnej rodziny, w której kobieta ma być w domu, pracować bezpłatnie, nie mieć emerytury i być podporządkowana mężczyźnie, który może ją bić - mówiła.

- To, co pani mówiła o Kościele, jest skandaliczne - oburzył się dziennikarz "Rzeczpospolitej". - Jeżeli pani ma przykład, że Kościół katolicki popiera przemoc wobec kobiet, to proszę go pokazać albo nie kłamać - powiedział.

"Klasyczne lewicowe przekonanie o swojej wyższości"

- Sprzeciwiał się wprowadzeniu konwencji antyprzemocowej - odparła Diduszko-Zyglewska. - Ale ona jest dokumentem skrajnie ideologicznym, proszę sobie go przeczytać jeszcze raz - uniósł się Szułdrzyński. - W którym miejscu konkretnie? - pytała Renata Grochal. - Tam, gdzie mówi, że religia jest przyczyną przemocy wobec kobiet - odparł publicysta.

- Nieprawda, mówi, że przemoc nie może być usprawiedliwiana religią ani tradycją - sprzeciwiła się Diduszko-Zyglewska. - Raczej to się odnosi do takiej religii jak islam - stwierdziła Grochal. - Jest to skrajnie ideologiczne, nie ma nic wspólnego z prawami kobiet - kontynuował autor "Rzeczpospolitej". - Klasyczne lewicowe przekonanie o swojej wyższości: kto ma inne zdanie, popiera bicie kobiet. Skrajnie nieuczciwe - zaznaczył.

"Kupiłeś propagandę pisowską"

- To, co pani mówiła na temat Kościoła, dowodzi, że jest to pewna lewicowa obsesja na jego punkcie. Czy Kościół popiera przemoc w rodzinie? To jest absolutny skandal, co pani mówi - dodał. - Sprzeciwia się edukacji seksualnej dzieci w szkołach. Ona służy temu, żeby dzieci wiedziały, jak zapobiegać niechcianym ciążom, jak wystrzegać się "złego dotyku" - argumentowała publicystka "Krytyki Politycznej". - To jest dowód na to, że wspiera przemoc w rodzinie? Pani się kompromituje, mówiąc o takich rzeczach, to jest bzdura - żachnął się Szułdrzyński.

- Kupiłeś propagandę pisowską - stwierdziła autorka "Newsweeka". - W dokumencie, który wprowadza kompleksowe rozwiązania dotyczące zwalczania przemocy: schroniska dla kobiet, infolinię opłacaną przez państwo, jest jeden zapis dotyczący tego, że religia nie może uzasadniać przemocy. To się odnosi do islamu, nie do katolicyzmu czy religii chrześcijańskiej - mówiła Grochal.

- Michale, nie bądź demagogiem - apelowała. - Bardzo cię szanuję, ale nie lubię argumentów demagogicznych - dodała dziennikarka.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (187)
Strajk Kobiet i gorąca wymiana zdań. "Pani się kompromituje". "Michale, nie bądź demagogiem"
Zaloguj się
 • arvelli_net

  Oceniono 59 razy 45

  ... Drogie Panie! Nie rozmawiajcie z kretynami! Wybierajcie do dyskusji osoby inteligentne, nie tresowane!

 • akraw75

  Oceniono 46 razy 40

  Jesteśmy normalną rodziną z zaletami i wadami,ale dziś powiem mam wspaniałą żonę jestem z niej dumny nieźle wykształcona. U nas jak w każdym małżeństwie i miód i kłótnie, dzisiaj powiedziałem kochanie ugotuje dla córek (robię to z chęcią nawet często) posprzątam (tego nienawidzę) weź czarną parasolkę i idź tam jest twoje miejsce i ... nie odpuszczaj

 • igo55rek

  Oceniono 56 razy 38

  Co za pouczające wideo : po raz pierwszy zobaczyłem tę obłudę i zakłamanie w zalatanych oczkach Szuldrzyćskiego

 • liberau

  Oceniono 44 razy 36

  Facet masakra - szkoda nawet pisać coś więcej. Występuje przeciwko ideologii gdy o swoje walczą kobiety, ale minister i lekarz ma prawo po nią sięgać powołując się na sumienie... Obleśne.

 • p-y_t-x

  Oceniono 48 razy 34

  Maltretowane kobiety słyszą w konfesjonałach, że mają nieść swój krzyż. Nie słyszałem ani jednego kazania w którym duchowny potępia przemoc wobec kobiet i słabszych jako sprzeczny z naukami Jezusa. Mnóstwo natomiast niezdrowego zainteresowania seksualnością.

 • lottare21

  Oceniono 33 razy 27

  Szułdrzyńskiego szał ogarnął..

 • justas32

  Oceniono 32 razy 26

  Bardzo proszę Kościół i największych PIS-owskich filozofów o przedstawienie dowodu na istnienie boga. Nie ma takiego dowodu ? Szkoda. Bo to oznacza że nie mają moralnego prawa do wypowiadania się w jakichkolwiek kwestiach. Ja nie chodzę do kościoła. Ty chodzisz - to przynajmniej nie dawaj na tacę ...

 • irenatender

  Oceniono 33 razy 25

  Niestety słuchałem na żywo, p. Michał popisał się chamstwem godnym posłanki Pawłowicz. Chyba nikt nie złożył mu życzeń z okazji Dnia Kobiet....

 • ginztonickiem

  Oceniono 29 razy 21

  o tym jak kościół traktuje kobiety świadczy chocby to, że nie mogą zostać księdzem. Koniec i kropka.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX