"Waszczykowski jest kompletnie pogubiony. Mówi jedną niepoważną rzecz po drugiej"

Minister spraw zagranicznych powiedział, że rząd chce przełożenia wyborów na przewodniczącego Rady Europejskiej. - Im bardziej PiS nie chce Donalda Tuska, tym bardziej chce go cała reszta UE - oceniał w Poranku Radia TOK FM Rafał Trzaskowski.

- Minister Waszczykowski mówi jedną niepoważną rzecz po drugiej. Widzę, że jest kompletnie pogubiony - oceniał w Poranku Radia TOK FM Rafał Trzaskowski, poseł PO i były wiceminister spraw zagranicznych.

- Nie ma potrzeby dziś wybierać. Odłóżmy sprawę, dopracujmy kandydaturę. Będziemy robić wszystko, żeby dziś do głosowania nie doszło - powiedział w czwartek w TVN24 szef polskiej dyplomacji. W Brukseli w czwartek zbierze się szczyt, podczas którego zapadnie decyzja, kto zostanie szefem Rady Europejskiej. Szanse na przedłużenie kadencji ma Donald Tusk, tymczasem rząd wspiera Jacka Saryusz-Wolskiego, do niedawna eurodeputowanego PO.

"Im bardziej PiS nie chce Tuska, tym bardziej chce go cała reszta UE"

- W maju kończy się kadencja. Nie ma do maja Rady Europejskiej, więc oczywiście trzeba się spieszyć i trzeba wybrać dziś - podkreślał Trzaskowski w Radiu TOK FM. - Myślę, że będzie podobnie jak z zaproszeniem Saryusz-Wolskiego na Radę Europejską, co postulował ten rząd i dostał prztyczka w nos - dodał.

- Paradoks tej sytuacji polega na tym, że im bardziej PiS nie chce Donalda Tuska, tym bardziej chce go cała reszta UE - stwierdził polityk. - Tusk jest kandydatem od wielu miesięcy, natomiast ten polski "nibykandydat", całkowicie niepoważna propozycja, pojawił się dopiero tydzień temu - dodał.

Zdaniem posła, gdyby ta propozycja była przygotowana parę miesięcy temu, "wtedy rzeczywiście mogłaby posłużyć za pretekst do zaproponowania skutecznie kogoś innego". - Na szczęście wszystko zdaje się wskazywać, że jest po prostu za późno - ocenił Trzaskowski.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (190)
"Waszczykowski jest kompletnie pogubiony. Mówi jedną niepoważną rzecz po drugiej"
Zaloguj się
 • miqlec

  Oceniono 75 razy 73

  Patrząc na ten rząd ma się wrażenie, że ogląda się konkurs na idiotę roku. Stawka jest niestety bardzo wyrównana...

 • slawek899

  Oceniono 55 razy 51

  a ja sie zastanawiam czy jest jakas granica smiesznosci i kompromitacji, ktorej ten rzad nie przekroczy...

  najgorsze jest to, ze dzialania tego towarzystwa kompromituja nasz kraj nas wszystkich

 • sailor20170605

  Oceniono 52 razy 48

  PiSS i jego aparatczyki całkowicie skompromitowały nasz kraj, a żeby było śmieszniej część społeczeństwa tego w ogóle nie rozumie i się cieszy nawet.

 • mmmmm_44

  Oceniono 39 razy 37

  "Tusk jest kandydatem od wielu miesięcy, natomiast ten polski "nibykandydat", całkowicie niepoważna propozycja, pojawił się dopiero tydzień temu - dodał."

  Z Dudą się udało - pojawił się nie wiadomo skąd i został prezydentem. Tyle że szef RE to nie konkurs na ładną buzię żony, tylko konkurs na kompetencje. Jedyne na co liczył Kaczyński przez ten ruch z JS-W, to podbicie argumentów do dalszej walki z Tuskiem na wypadek gdyby ten chciał wrócić do PL: "toż to zdrajca narodu, niemiecki agent, kolega Ageli, nie dba o interesy Polski (ten argument jest chyba najzabawniejszy - zarzucanie szefowi RE że dba o EU a nie o PL...)".

 • kapus0001

  Oceniono 40 razy 36

  Właściwie go rozumiem. Walczy o zycie. w razie porażki, będzie odstrzelony. Niestety, "naczelnik" żąda ofiar

 • pollako

  Oceniono 35 razy 33

  Waszczukowi robi wszystko i sra w gacie bo Wolski ma obiecane że jak nie dostanie się na stanowisko Tuska to Wolski zostanie szefem MSZ.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX