"To nie jest porażka, tylko strategiczny sukces. Kolejny krok na drodze do wyjęcia Polski z Zachodu"

- Tusk wyrusza w bardzo trudną podróż. Próba uratowania wspólnoty i utrzymania Polski w obrębie UE to może najtrudniejsze zadanie jego życia - mówił w TOK FM Jacek Żakowski. Wg publicysty, dla PiS wybór Tuska... to sukces.

Trzymam kciuki za Donalda Tuska - deklarował Jacek Żakowski w "Poranku Radia TOK FM". Wg publicysty, druga kadencja na stanowisku szefa Rady Europejskiej będzie wyjątkowo trudna. Dlatego, jak ocenia, Donald Tusk stoi być może przed najtrudniejszym zadaniem w życiu.

- Jak mając to niezwykłe narzędzie, jakim jest prezydentura Rady Europejskiej spowodować że Kaczyńskiemu nie uda się wysunąć Polski z UE, Nie wiem, czy się uda - mówił gospodarz "Poranka Radia TOK FM".

"Dostali szaleju"

Żakowski chce, by na czwartkowe wydarzenia w Brukseli, spojrzeć z nieco innej perspektywy.  Bo według publicysty, liderzy PiS musieli zdawać sobie sprawę z tego, że nie mają szans w starciu o Tuska. Ale nie o fotel przewodniczącego Rady Europejskiej toczyła się ta gra.

- Dlaczego PiS potrzebował tej klęski? Bo celem strategicznym jest raczej pozbycie się ograniczeń wynikających z członkostwa w UE. PiS, jestem przekonany, zmierza do wyjścia polski z Unii Europejskiej, a jak się da - do rozwalenia wspólnoty, by była niesprawna -  mówił Jacek Żakowski.

I zwracał uwagę na moment, w jakim momencie pojawił się pomysł z Saryusz-Wolskim. - Ta nagła akcja zaczęła się, kiedy UE zaczęła się "zbierać", budować swoje twarde jądro, które ma ją reformować i usprawnić. Ci którzy chcą, żeby UE się rozpadła, a co najmniej zgniła, dostali szaleju. I wtedy pojawił się Saryusz-Wolski.

"Chcą wyjąć Polskę z Zachodu"

Zdaniem Żakowskiego, jeśli spojrzeć na wydarzenia w Brukseli z takiej perspektywy, to można stwierdzić, że  "to nie jest porażka, tylko strategiczny sukces". - To kolejny duży krok na drodze do wyjęcia Polski z Zachodu, do osłabienia Zachodu i przyłączenia wschodniej Europy do Rosji. PiS zmierza w tym kierunku - stwierdził gospodarz "Poranka Radia TOK FM".


"Pisowskie liberum veto nie przeszło" - Szostkiewicz po wygranej Tuska>>>

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (274)
"To nie jest porażka, tylko strategiczny sukces. Kolejny krok na drodze do wyjęcia Polski z Zachodu"
Zaloguj się
 • marudna.maruda

  Oceniono 50 razy 38

  Wyjście Polski z UE nie zaszkodzi zachodowi, bo w porównaniu z nami zachód jest bogaty i stabilny. To Polska znowu może stać się krajem, ktory można zdeptać i zniewolić, bo samotna nie ma szans z żadnym wrogiem zewnętrznym. A bez unijnych funduszy to prezes wespół z wykonawcami rozkazów może jedno krzyże stawiać drewniane, z tych drzew, tak radośnie wycinanych.

 • newpatric

  Oceniono 31 razy 27

  Polska ma jeden wybór, albo Unia albo Rosja.

  Poparcie dla PIS to poparcie dla opcji rosyjskiej.

  I zdrada kraju.

 • arvelli_net

  Oceniono 31 razy 23

  ... kaczyński razem ze swoimi pomagierami chce za wszelką cenę izolacji Polski i całego narodu! Powód? Hm, przyziemny! DYKTATURA! A kto mu się wtrąci gdy zerwie stosunki z innymi krajami, zamknie granice, postawi żołdaków u bram i sterroryzuje państwo tak jak to zrobił kim ir sen w Korei Płn.?W dodatku jeśli tuż za jego plecami stanie rosja jako wsparcie i wybawiciel?

 • aala43

  Oceniono 30 razy 22

  pan Putin rozdaje dziełki na Syberii - proponuję , żeby pan prezes i Wolacy się tam osiedili, będą wśród swoich

 • jonkasta

  Oceniono 23 razy 21

  Historia Polski zatacza koło , gdzie zasada liberum veto, nihil novi była początkiem końca państwowości polskiej , gdzie prywata, mściwość, sobiepaństwo było podstawą rządzenia ....a potem 123 lata niewoli i braku Polski na mapie Europy. Wczoraj szydło pokazała tę część małostkowej, zawziętej twarzy Polski , wykrzykując slogany 'nic o nas bez nas' jakże smiesznie i żenująco zabrzmiały w jej ustach. szkoda, że jeszcze nie groziła Europie paluszkiem, gdzie robi to nagminnie w sejmie łamiąc przy tym wszystkie zasady państwa prawa.

 • taka.sytuacja

  Oceniono 23 razy 21

  Znacznie boleśniejszy niż wybranie Tuska jest dla kaczego wypierdka fakt, że upadł mit o jego "geniuszu strategii politycznej", jak niektórzy byli łaskawi to postrzegać. W naszym kraiku, jak się wszystkich trzyma za mordę za pomocą większości sejmowej, prokuratury i służb, to sobie można zgrywać Machiavellego. Nikt nie podskoczy, ale to nie ma nic wspólnego z biegłością polityczną. To tylko prymitywna siła.

  Kiedy doszło do prawdziwej rozgrywki politycznej wśród zawodników wagi ciężkiej, kaczy wypierdek został rozjechany jak walcem i ani nie pisnął. Zostało tylko bulgoczące gówienko na środku drogi. Nie ma już geniusza z Żoliborza. Jest rozhisteryzowany kacyk bez żadnych wpływów i żadnego znaczenia.

  Dziękujemy Ci, Unio Europejska, za przytemperowanie tego skretyniałego konusa! :)

 • abxcd

  Oceniono 22 razy 18

  Szkoda Polski. Ze tez nas musialo to spotkac. Kaczki to najgorsze co moglo nas spotkac...

 • sarna291

  Oceniono 21 razy 17

  wczoraj wyborcy PISu powinni spalić się ze wstydu,

 • ndiz

  Oceniono 19 razy 17

  Jak to jest, ze kazdy komunista czy bolszewik jest przeciwnikiem "zgnilego Zachodu".

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX