"Była próba namówienia mnie, bym zaczął pluć na Kaczyńskiego, na ministrów, na kolegów"

- Mógłbym zacząć od chodzenia do mediów, dołączyć do grupy Giertych - Kamiński - Marcinkiewicz, do której zamiast mnie trafił Ludwik Dorn. A potem może i mógłbym liczyć na miejsce na listach Platformy? - snuje wizje Adam Hofman w wywiadzie dla "Dziennika Gazety Prawnej".

W "Dzienniku Gazecie Prawnej" Robert Mazurek pyta Adama Hofmana między innymi o jego odejście z polityki. Byłego posła nazywano wtedy "ofiarą PiS". Jak opowiada, dostawał wiele telefonów, w których zapraszano go i zapewniano o posiadaniu podobnych poglądów...

To była próba namówienia mnie, bym zaczął pluć na Jarosława Kaczyńskiego, na ministrów, na kolegów. Chodź, my cię przytulimy, damy ci nawet pożyć, tylko pomóż nam usunąć ten straszny reżim - opowiada Hofman.

 Oferta nie była wyrażona wprost, ale "leżała na stole, nic tylko brać". Jak jednak dodaje były polityk, nie zgodził się na to.

Mógłbym zacząć od chodzenia do mediów, dołączyć do grupy Giertych - Kamiński - Marcinkiewicz, do której zamiast mnie trafił Ludwik Dorn. A potem może i mógłbym liczyć na miejsce na listach Platformy? - zastanawia się Hofman.

Były rzecznik partii rządzącej przestał udzielać się w życiu publicznym po głośnej "aferze madryckiej". Wraz z dwoma innymi posłami PiS, Antonim Kamińskim i Adamem Rogackim mieli wziąć na podróż samochodową do stolicy Hiszpanii 20 tys. zł zaliczki z Sejmu, a za bilety lotnicze zapłacić po kilkaset złotych. CZYTAJ WIĘCEJ >>>

W maju 2016 r. Hofman został wiceprezesem Związku Piłki Ręcznej, z którego odszedł po wyborze nowych władz w październiku tego samego roku. 

Kaczyński nie chce takiej UE? "Panie prezesie, właśnie na taką Unię się pan umówił"

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM