"Nie da się brać na rękę z Europą. Z poczuciem, że na Żoliborzu swoją rączką połamie się jej"

- Upór Kaczyńskiego i PiS, niczym potężny kafar, jeszcze bardziej utwardzi najtwardszy elektorat - uważa Tomasz Wołek. Według publicysty, zawziętość w walce o zablokowanie kandydatury Tuska nie zwiększy elektoratu PiS.

Zdaniem prof. Wiesława Władyki, batalia wokół wyboru przewodniczącego Rady Europejskiej pokazała, że Jarosław Kaczyński nie umie grać na arenie międzynarodowej. Postawa Polski tak zirytowała przywódców państw Unii Europejskiej, że niektórzy pozwalali sobie na "bezpośrednie określenia, wychodzące poza protokół dyplomatyczny".

- Jarosław Kaczyński jest przyzwyczajony do walki w naszym grajdole, że może powiedzieć wszystko i do końca. I jeszcze obsobaczyć wszystkich, którzy będą próbowali mu w miarę radykalnie odpowiedzieć - mówił publicysta "Polityki" w TOK FM.

"Polska i PiS usłyszeli: Sorry, z szaleńcem pod rękę nie idziemy"

-  Nie da się brać na rękę z Europą, mieć poczucie, że na Żoliborzu swoją rączką połamie się ręce Europie. No nie - podsumowywał prof. Władyka.

Polska i wytrawni szermierze

Także Tomasz Wołek uważa, że sprawa Tuska pokazał słabość prezesa Prawa i Sprawiedliwości. - Kaczyński walczy jak na wiejskim weselu - sztachetami. A tam w Brukseli fechtują potężni szermierze, na rapiery i szpady rzecz idzie. Nawet jeśli to równie twarda walka, ale inny poziom, inne obyczaje - mówił publicysta

Wołek nie ma wątpliwości, że cała awantura wokół Tuska była przygotowana na potrzeby polskiej polityki. -  Ten upór Kaczyńskiego i PiS,  niczym potężny kafar, jeszcze bardziej utwardzi najtwardszy elektorat. To było dla tych najbardziej gorliwych wyznawców.

Zdaniem Tomasza Lisa, przepychanki dotyczące wyboru przewodniczącego Rady Europejskiej nie przyciągnie do PiS nowych wyborów. A na dodatek będzie ważnym sygnałem dla działaczy partii. Przynajmniej dla ich części.

- Jestem głęboko przekonany, a nawet wiem, że w PiS jest grupa ludzi, którzy wiedzą, że prezes prowadzi Polskę i partię do nieszczęścia - stwierdził redaktor naczelny "Newsweeka".

"PiS chce wyjąć Polskę z Zachodu" - Jacek Żakowski komentuje brukselskie wydarzenia

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (91)
"Nie da się brać na rękę z Europą. Z poczuciem, że na Żoliborzu swoją rączką połamie się jej"
Zaloguj się
 • bzbz666

  Oceniono 55 razy 51

  Nieprawda, panowie komentatorzy.

  - Kaczyński nie walczy sztachetą, jak na wiejskim weselu. Kaczyński phórz, który zawsze chowa się za plecami innych. On się nie odważy nigdy sam stanąć ze sztachetą w pierwszym rzędzie do mordobicia w remizie. On się nawet nie odważy kozikiem w plecy dźgać od tyłu. On się nawet nie odważy kamieniem rzucić zza płota. Kaczyński phórz, który szczuje, podjudza innych, ale jak krew już się poleje, to się chowa i udaje, że o niczym nie wie.

  - Z tego samego powodu to nieprawda, że Kaczyński w Polsce "...może powiedzieć wszystko i do końca...". Ten tchórz zawsze się wykręca od odpowiedzialności - także jeśli chodzi o mówienie. Potrafi tylko rzucać mętne aluzyjki, insynuować.

  To on rozkręcił kampanię kłamstw wokół Smoleńska - ale żeby oskarżać o "zamach" i "spiskowanie z Putinem" to wysługuje się różnymi Macierewiczami, Misiewiczami i Sasinami. A kiedy pada pytanie o dowody, to gasi światło i udaje że go nie ma w domu.

  Tchórz.

  Nędzny, podły, oślizgły TCHÓRZ.

 • arvelli_net

  Oceniono 48 razy 42

  ... hm, kaczyńskiego i większości oligarchów pisowskich oraz pana prezydęta (w skrócie zwanego przez swoich kolegów PAD) nikt nie zauważa, więcej postrzegają ich jako przedlużenie komunistycznych władz, podtatusiałych, ze zrytym indoktrynacją KK umysłem. Swoiste połaczenie religii i zapędów dyktatorskich sprowadza się do wyciągania kasy oraz stawiania sobie pomników a najbardziej oddani, mimo swojego młodego a nawet gó...arskiego , wieku zostają odznaczeni orderami na równi z generalicją! Śmieszność salutowania pułkownika przed człowiekiem który z wojskiem ma tyle wspólnego co prezes z kontem bankowym stawia w poniżającej pozie kadry oficerskie! Nikt na świecie, nawet przyjaciel prezesa - putin nie traktuje Polski poważnie! Lżenie narodu, naszczuwanie i prywata a przy tym pogarda dla prawa i sprawiedliwości w krótszym lub dalszym scenariuszu zaprowadzą oligarchów pod cele więzienne! na razie zacznie się bojkot w europie Polski a za chwilę izolacja!

 • i-tyle

  Oceniono 38 razy 36

  "Kaczyński walczy jak na wiejskim weselu - sztachetami"

  Nie Kaczyński walczy (ohohoho, jakie to słowa wielkie), tylko wysługuje się tymi, którzy nie walą sztachetami, ale polewają z rury szambem.

 • ojciec.scholastyk

  Oceniono 34 razy 30

  Przegrana tylko rozjuszy kurduplastego. Dziś enta miesięcznica...okazja do dania upustu frustracji z drabinki...

 • def11

  Oceniono 31 razy 25

  A jak walczyć szpadą czy rapierem gdy słoma z butów wystaje ? to trudne i nienaturalne :)

 • mark6

  Oceniono 26 razy 24

  PiSowscy SZALEŃCY !!!
  Z tą KLOAKĄ się nie dyskutuje. Dopóki nie staną przed Trybunałem Stanu należy bić ich w MORDĘ a nie dyskutować!
  W dyskusjach z tymi MĘTAMI należy używać takiego języka jak wyżej, inaczej nic do nich nie dotrze.
  Kultura osobista to " woda na ich młyn".
  To ŚWIRY wykonujące rozkazy OBŁĄKAŃCA który dla PRYWATY niszczy wszystko to co odbudowano w Polsce przez ostatnie lata.

 • krzysztof_ptk

  Oceniono 24 razy 20

  15 minut zajeła dyskusja z Korwinem Mikke reporterowi z Anglii by określić go szowinistyczną świną.
  Społeczeństwo w kraju jest tak zdezorientowane, że nawet już w patologicznych przypadkach nie jest w stanie niczego obiektywnie ocenić. Antek przedstawia co tydzień nowe dowody, fikcyjne, absurdalne i tego człowieka się jeszcze szanuje i respektuje...
  Czytając dzisiejsze nagłówki zachodnich gazet można podsumować to tylko jednym słowem - obrzydliwy skandal.

 • remoteisland

  Oceniono 26 razy 20

  Jak faceta, który od czasu kiedy mamusia zaniemogła nie ma czystych butów można wpuścić do Wersalu? On się tylko do chlewa razem ze świniami nadaje.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX