"Tusk kandydatem Niemiec? To niech PiS wycofa ambasadora z Berlina, tylko to TW 'Wolfgang'..."

- Proponuję w ramach retorsji wycofać polskiego ambasadora z Niemiec. Tylko jest z tym kłopot, bo to jest podobno TW "Wolfgang", który dobrze służy PiS - mówi w TOK FM Sławomir Neumann. Tak szef klubu PO odpowiada na zarzuty PiS, że Tusk był niemieckim kandydatem.

- Proponuję w ramach retorsji wycofać polskiego ambasadora z Niemiec. Tylko jest z tym kłopot, bo to jest podobno TW "Wolfgang", który dobrze służy PiS, i dlatego nie chcą go wycofać. To jest głupota mówić takie rzeczy w Europie i pani się dziwi Hollande'owi że tak wypowiada się o Polsce i polskim rządzie? - pytał retorycznie Sławomir Neumann prowadzącą Poranek Radia TOK FM Dominikę Wielowieyską.

Chodzi o wypowiedź prezydenta Francji podczas ostatniego szczytu w Brukseli. Z relacji dyplomatów wynika, że premier Szydło przekonywała, że wybór Tuska na przewodniczącego Rady Europejskiej jest wbrew podstawowym zasadom UE. Wtedy Hollande powiedział: Wy macie zasady, my mamy fundusze strukturalne.

Szef klubu PO przypomniał, że PiS mówił o stanowisku szefa Rady Europejskiej, że to funkcja, gdzie nic nie można, a potem zarzucał Donaldowi Tuskowi, że nic nie zrobił.

To jest szukanie cały czas cepa, żeby uderzyć Tuska. Ich kompleksy są już nie tylko znane w Polsce, ale wynieśli te kompleksy i nienawiść do Tuska na salony europejskie, na europejskie podwórko. To jest pokaz arogancji PiS. Mówienie, że to jest niemiecki kandydat jest obraźliwe dla wszystkich. Naprawdę to powoduje, że normalni ludzie w Europie pukają się w głowę widząc polski rząd i to,  co ten rząd opowiada. Jeśli ktoś chce powiedzieć ludziom, że Francja są na pasku Niemiec, Wielka Brytania jest pasku Niemiec, czy Włochy są na pasku Niemiec to znaczy, że jest kompletnym idiotą. Albo robi z ludzi idiotów. Nie ma innej drogi

- mówił szef klubu PO.

- To jest tylko opowiadanie na potrzeby wewnętrzne Polski, utwardzanie PiS-owskiego elektoratu na tych fobiach antyniemieckich. To jest szkodzenie Polsce na arenie międzynarodowej, żeby te fobie Kaczyńskiego hodować tutaj w Polsce. To jest wbrew polskiej racji stanu, to jest zdradza stanu - podkreślił Sławomir Neumann w Poranku Radia TOK FM.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (79)
"Tusk kandydatem Niemiec? To niech PiS wycofa ambasadora z Berlina, tylko to TW 'Wolfgang'..."
Zaloguj się
 • barbara333-4

  Oceniono 36 razy 30

  to będzie 2,5 lata grillowani i czołgania Tuska , aby tylko nie wygrał wyborów prezydenckim z marionetką. I tak wygra !

 • petrucchio

  Oceniono 36 razy 28

  Casus Owsiaka nic PiS nie nauczył? Pisiorskie ataki wzmacniają atakowanego.

 • japka_putina

  Oceniono 29 razy 21

  Nie ma sensu polemizować z obsesjami paranoika, natomiast jest sens zapakować go w kaftan i odstawić do domu bez klamek. Przynajmniej na obserwację.

 • darek240273

  Oceniono 22 razy 18

  Gdyby PISdzielcy chcieli wycofywać ambasadorów ze wszystkich krajów z którymi nie potrafią współpracować, to pozostał by im chyba tylko San Escobar. Banda żałosnych kretynów...

 • nelsonpuszysty

  Oceniono 24 razy 18

  Brawo Neumann ! Ma Pan u mnie duży PLUS (uspokajam, nie nazywam się Wassermann).

 • krotkizzoliborza

  Oceniono 23 razy 17

  Sprawa jest prosta. Wolfgang to jest "nasz" donosiciel. A "nasz" znaczy Konrad Wallenrod

 • azteci

  Oceniono 20 razy 16

  Czy w strukturach PiSu sa jacyś nieumoczeni, na których prezes nie ma haka?

 • kl0ss

  Oceniono 18 razy 12

  A TW Wolfgang dzieli łoże z pisozwańczą prezesową TK. To się nazywa pisobolszewickie dymanie TK.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX