"Marta Kaczyńska chodzi na Wawel. Nie ma żadnego cyrku, nikt nie ustawia 300 m bramek, nie ma BOR"

Paweł Kasprzak z inicjatywy Obywatele RP, odpiera zarzuty, że manifestacje pod Wawelem zakłócają comiesięczną wizytę Jarosława Kaczyńskiego na grobie brata na Wawelu. - To inicjatywa mieszkańców Krakowa. Tu nie chodzi o żałobę, a o polityczny spektakl. Przeciwko temu protestują - przekonywał w TOK FM Kasprzak.

Paweł Kasprzak przyznał w Poranku Radia TOK FM, że sam nigdy nie był na manifestacji pod Wawelem, a w ostatniej nie brał udział nikt z Obywateli RP. W Jego ocenie mieszkańcy Krakowa, którzy zorganizowali protest, doskonale wiedzą, że nie należy nikomu zakłócać żałoby.

- Ale w tym wypadku nie o żałobę tu chodzi. To polityczny spektakl i przeciwko temu protestują. Jarosław Kaczyński równocześnie zarządza, jak wiemy, bezsensowne ekshumacje ciał innych ofiar katastrofy smoleńskiej. Robi to wbrew protestom bardzo wyraźnie sformułowanym, i robi to bez celu dochodzeniowego. Wiadomo, że te ekshumacje niczego nie wyjaśnią, a jeśli miałby wyjaśnić, to wystarczy ich dokonać w stosunku do tych ludzi, których rodziny przeciwko temu nie protestują - argumentował.  

- Myślę, że Jarosław Kaczyński naprawdę jest ostatnim człowiekiem, który o godnym obchodzeniu żałoby mógłby się w tej sytuacji wypowiadać - powiedział lider inicjatywy Obywatele RP w Radiu TOK FM.

- Może należałoby człowiekowi dać spokojnie odwiedzić grób brata?- nie rezygnowała prowadząca Dominika Wielowieyska.

Człowiekowi? Oczywiście że tak. Marta Kaczyńska tam chodzi, nie robi żadnego cyrku, nikt nie ustawia 300 metrów bramek i nie angażuje BOR, który, z tego co wiem, się niezupełnie Kaczyńskiemu należy

- mówił Paweł Kasprzak.

Wielowieyska powiedziała, że Jarosław Kaczyński boi się o swoje życie i pewnie dlatego to robi. - Już jeden człowiek zabił działacza PiS w Łodzi - przypomniała.

- Tak. I to był powód, jak słyszałem od pana Jurkiewicza [Cezary Jurkiewicz, Koordynator Służby Porządkowej ochraniającej Marsze Pamięci i wydarzenia organizowane przez Prawo i Sprawiedliwość - red.], powołania "brygad Wąsika" [b. zastępca szefa CBA, poseł PiS - red.], które zapewniają ochronę na Krakowskim Przedmieściu. Widziałem ich w akcji, ci ludzi zapewne wierzą w misję ochrony życia prezesa, natomiast oni działają tak jak każda prywatna formacja paramilitarna. To budzi grozę - podsumował aktywista z inicjatywy Obywatele RP.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (162)
"Marta Kaczyńska chodzi na Wawel. Nie ma żadnego cyrku, nikt nie ustawia 300 m bramek, nie ma BOR"
Zaloguj się
 • siekieraaxe

  Oceniono 82 razy 80

  Prosze napisac jak Jadwiga Pisłudska- Jaraczewska,
  bohaterr II WS
  kupowła bilety aby odwiedzic ojca na Wawelu.
  Pan jarosław Kaczynski ma arcytalent do czynienia sobie wrogów wszędzie.

 • kemor234

  Oceniono 66 razy 64

  Co racja, to racja.
  Jakoś nie widziałem jak Kaczyński odwiedza grób matki.

 • Randle McMurphy

  Oceniono 58 razy 52

  UCHO PREZESA!
  Kaczyński i PiS wzbudzają we mnie jedynie śmiech i politowanie. To, że ta partia politycznych Jasiów Fasolów niebawem zaplącze się w swoje małe sznurowadełka jest pewne. Pytanie dziś najważniejsze w Polsce to: Co po PiS? A o odpowiedź nie jest prosto. Polacy to durny, tchórzliwy narodzik...

 • def11

  Oceniono 54 razy 48

  Dla Kaczyńskiego nie ma świętości, jest polityka. Przejął władzę uprawiając ją na katastrofie smoleńskiej, to, w swoim zamyśle, żeby ją utrzymać będzie uprawiał politykę na grobie brata.
  To moralna degeneracja człowieka, ale potrzeba władzy i nienawiść do myślących inaczej jest silniejsza.

 • tlen69

  Oceniono 44 razy 40

  Klapa w sondażach, klapa polityków i władz PiS na Malcie. Polegli 27:1
  J.Kaczyński winien zapytać hierarchów kościoła jakie są praktyki miesięcznice, czy rocznice - PROROK Jezus ZMARŁ I ZMARTWYCHWSTAŁ. OBCHODZIMY TO WIELKIE WYDARZENIE raz w roku).
  Politycy PiS spacery pod Pałac oraz wycieczki do Krakowa na Wawel od dawna traktują jako wydarzenia POLITYCZNE. Świadczy o tym udział osób partyjnych oraz przemowy propagandowe lidera. Nie popieramy miesięcznic , bo to jest polityka i propaganda. Miesięcznice w miejscach państwowych, publicznych połączonych z asystą i propagandą PiS. Miejsce pochówku /pamięci jest dla każdego na cmentarzu z bliskimi i Rodziną, w miejscu urodzenia lub zamieszkania, pracy. Tam zwykle wspominamy smugę cienia i szanujemy siebie i Tych co odeszli.

 • inder

  Oceniono 38 razy 36

  Pan Kasprzak ma milion procent racji! Gdyby Prezes odwiedzał Wawel incognito, bez tej całej pompy, bez świty (niech nawet sobie paru ochroniarzy, jak tak bardzo tego chce) - byłbym gorącym zwolennikiem niezakłócania mu tych odwiedzin. Ale skoro jeździ tam jako jaśnie pan towarzysz Ярослав Раймундович Качыньский i urządza tam taką szopkę - to niech nikt mi nie wmawia, że chodzi tu o zwykłe odwiedzenie nieżyjącego brata.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX