Siemoniak o wniosku Macierewicza ws. Tuska: Jest absurdalny, ale to pułapka dla ministra Ziobry

- Wniosek jest absurdalny. Za chwilę Macierewicz oskarży Tuska o porażkę w meczu z Niemcami w '74 albo udział w zabójstwie Kennedy'ego - komentuje Tomasz Siemoniak w Radiu TOK FM donos do prokuratury ws. rzekomej zdrady dyplomatycznej byłego premiera. Wg wiceszefa PO, wniosek to także pułapka dla ministra Zbigniewa Ziobry.

W ocenie byłego szefa MON wniosek Antoniego Macierewicza do prokuratury ws. zdrady dyplomatycznej Donalda Tuska to "absurdalne oskarżenie". Siemoniak uważa, że to rodzaj ucieczki Macierewicza od faktu kompromitacji komisji smoleńskiej, która od ponad roku niczego nie ustaliła.

Tomasz Siemoniak w Poranku Radia TOK FM, zwrócił też uwagę, że donos do prokuratury na Tuska to rodzaj zemsty za porażkę w Brukseli, ale i element walki o władzę w PiS.

Wg polityka PO wniosek Macierewicza może okazać się również bardzo niewygodny dla ministra sprawiedliwości, prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry.

Uważam, że taki wniosek do prokuratury jest pułapką dla ministra Ziobry, który niezbyt chętnie współpracuje w sprawach smoleńskich. Przypomnijmy, że nie podjął odrębnego śledztwa w sprawie rzekomego fałszerstwa czarnych skrzynek z doniesienia komisji Macierewicza, ale dzisiaj nie może powiedzieć, że nie będzie tego śledztwa. Spodziewam się za dwa, trzy dni wielkiego paska, że jest śledztwo ws. zdrady Tuska

- mówił Siemoniak w Radiu TOK FM

- To absurdalne działanie. Macierewicz jednego dnia bierze argentyńskiego prawnika, drugiego oskarża Tuska. Na pewno coś się wydarzy. Nie wiem, może oskarży Tuska o porażkę w meczu z Niemcami w '76 i zabójstwo Kennedy'ego... Dla Macierewicza nie ma granicy. Nikt nie traktuje słów Macierewicz poważnie, a on zwraca się do twardego elektoratu PiS i pokazuje, że przy tym zamieszaniu, przy spadku sondaży jest on, Antoni Macierewicz. Proszę bardzo, twardo jasno do celu - podsumował ostatnie działania szefa MON Tomasz Siemoniak. 

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM