"To pisyzacja mediów, a nie repolonizacja. Wszystkie media mają być jak 'Gazeta Polska'"

- Mamy zerową rozliczalność polityków i jak nie będzie niezależnych mediów, to w ogóle nikt nie będzie im patrzył na ręce - mówiła w TOK FM dr Anna Materska-Sosnowska. Ministerstwo kultury zapowiada, że do połowy roku będą gotowe przepisy dotyczące repolonizacji mediów.

Głównym celem rządu jest obniżenie poziom udziałów zagranicznych koncernów w polskim rynku medialnym. Resort kultury wyznacza termin zakończenia prac, ale sam minister Piotr Gliński przyznał w czwartek w Sejmie, że przygotowanie odpowiednich rozwiązań jest bardzo trudne.

- Główny problem polega na tym, że to nie jest repolonizacja tylko pisyzacja i próba zrobienia ze wszystkich gazet i telewizji „Gazety Polskiej” - oceniła w "Poranku Radia TOK FM" Anna Dryjańska z serwisu Natemat.pl.

Według Elizy Olczyk z "Wprost", takie postawienie sprawy to "przykład histerii". Bo zdaniem dziennikarki, nie da się znacjonalizować mediów prywatnych.

- Obawiam się, że jest pani niepoprawną optymistką. Obawiam się, że można przejąć media - ripostowała dr Anna Materska-Sosnowska. Zdaniem politolożki z UW, wystarczy wprowadzić, worem kilku innych państw UE, przepisy dotyczące koncentracji mediów.

- A poza tym, jeśli kładzie się na stół i zapowiadasz, że warunki do pracy będą w naszym kraju jeszcze trudniejsze, to zagraniczni właściciele mediów będą gotowi do sprzedania. To jest biznes, wszystko jest kwestią ceny - mówiła dr Materska-Sosnowska.

"Mówmy o udomowieniu mediów. Słowo 'repolonizacja' wypaczono" - apeluje Elżbieta Kruk

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (117)
"To pisyzacja mediów, a nie repolonizacja. Wszystkie media mają być jak 'Gazeta Polska'"
Zaloguj się
 • lukasz_patrykus

  Oceniono 29 razy 23

  niech mi jakiś moherowy pisior odpowie w czym podobno miłującej demokracje i nie mającej niczego do ukrycia władzy przeszkadza obecność niezależnych mediów i pluralizm opinii?
  PS. telewizji Trwam czy innej Republiki nawet najwięksi wyznawcy Rydzyka nie są w stanie strawić, sadząc po frekwencji oglądalności

 • otopolskiepieklo

  Oceniono 17 razy 13

  PIS sie kończy

  kolejny sondaz wskazujący jak PIS spada na MORDĘ...

 • biesczad1

  Oceniono 21 razy 13

  Za komuny wszystkie media były proPZPRowskie, to i teraz cała prasa, radio i telewizja mają psi obowiązek być proPiS-dzielskie!!!

 • fortuna1972

  Oceniono 10 razy 8

  "Według Elizy Olczyk z "Wprost""

  Skąd u czcigodnych pań redaktorzyc z "Poranka" takie zamiłowanie do zapraszania kaczystowskich PiS-jonarzy? Mają swoje "narodowe" media plus te "odzyskane" szczekaczki państwowe - niech tam się taplają we własnym szambie. Redaktora Wróbla jeszcze rozumiem - jako "ukryta opcja kaczystowska" robi to po linii partyjnej, ale kiego wuja czcigodna redaktorzyca Wielowieyska zaprasza tego spasionego wieprza? A teraz niemniej szacowna pani redaktora wśród swoich gościnii (słowo "gość" jest u tej pani na indeksie) musiała umieścić tę przymułłę (słowo "przymuł" pewnie też jest na indeksie?), dla której każda krytyka PiS-du to "histeria"?

 • kuvidar

  Oceniono 7 razy 5

  PiS zawłaszczył całkowicie media państwowe i zrobił z nich swoją bezczelnie zakłamaną tubę propagandową (nawet wyretuszowali serduszko WOŚP na ubraniu osoby która udzielała wywiadu) a teraz mają apetyt na wszystkie media w naszym kraju. Nie wolno im na to pozwolić, gdyż znowu wrócimy do czasów gdzie prawdy będziemy dowiadywać się z zagranicznych nadajników zagłuszanych przez pisowski reżym.

 • stanczykowo

  Oceniono 7 razy 5

  Taaa.... a o polonizacji mediów bredzi Kaczyński, który używa języka polskiego, jakby się nim podcierał. Że pozwolę sobie zacytować:
  - suchać i sużyć,
  - dugo,
  - bendom,
  - sirodki pieniężne,
  - opszczyżony,
  - z ziemi polskiej do Woooolskiii,
  - itd.

 • marcinpies

  Oceniono 7 razy 5

  Wszystko się zgadza: pisyzacja jest repolonizacją, bo PIS dał sobie monopol na polskość

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX