"W PiS biją się po mordach. Macierewicz jest znienawidzony"

Wg Kazimierza Marcinkiewicza, pozycja Antoniego Macierewicza nie jest bezpieczna. - Jarosław Kaczyński może go w każdej chwili odwołać. Teraz mu się to nie opłaca, ale prędzej czy później to zrobi - mówił w TOK FM były premier.

Kazimierz Marcinkiewicz przekonuje, że prezes PiS nie będzie z dymisją szefa MON czekał do kampanii wyborczej. - Antoni Macierewicz jest w PiS znienawidzony, a jego frakcja parlamentarna jest niewielka. W PiS w tej chwili następują tak silne emocje, trwa wewnętrzna rozgrywka...  No, biją się po mordach w tej chwili. I w którymś momencie ten cios poleci w stronę Macierewicza - ocenił były premier w "Poranku Radia TOK FM".

Jak stwierdził, szef MON będzie przynosił coraz większe szkody PiS. Na razie prezesowi Kaczyńskiemu nie opłaca się odwoływać Macierewicza. - On szaleje, to co wyrabia z armią przynosi szkody. I jest coraz bardziej widoczne.

Władca jest tylko jeden

Kazimierz Marcinkiewicz uważa, że Prawo i Sprawiedliwość doskonale zdaje sobie sprawę ze spadającego poparcia. Dlatego wdrożono nową taktykę.

- Z badań, które robi PiS wynika, że  pani premier Szydło przestała być główną postacią na scenie politycznej, straciła swój urok, przestała być plusem dla PiS. I dlatego musi zwiększyć aktywność -tak gość TOK FM tłumaczył zwiększoną aktywność szefowej rządu.

Aktywniejszy jest też Jarosław Kaczyński. Prezes nie tylko udziela wywiadów. Poleciał nawet do Londynu, by spotkać się z premier Wielkiej Brytanii. Wg Marcinkiewicza, to element "nowego PR".

- Podczas wyjazdu do Londynu Kaczyński niczego nie uzyskał. Raczej chodziło o to, żeby prezes PiS znów mógł dać prztyczka w nos Unii Europejskiej: ja sobie będę rozmawiał z Wielka Brytanią i nic  nam zrobicie. Tym wyjazdem pokazał też, że w Polsce prawdziwym wodzem jest tylko on. A inni to czekoladopodobne twory - stwierdził były premier w rozmowie z Jackiem Żakowskim.

"Bardzo się cieszę z tej rozmowy" - Kaczyński po spotkaniu z premier May

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (197)
"W PiS biją się po mordach. Macierewicz jest znienawidzony"
Zaloguj się
 • jacmenos

  Oceniono 68 razy 62

  Mogę się założyć , że te PISowskie matoły znowu się nabiorą na "ocieplenie" wizerunku Naczelnika . Który to już raz ?

 • pocomiwaszekonto

  Oceniono 64 razy 56

  Wszystko pięknie ładnie... Pod warunkiem że Anatolij nie trzyma kwitów na jareczka. A wszystko na to wskazuje.

 • otopolskiepieklo

  Oceniono 46 razy 40

  Poważnych wątpliwości wobec postaci Antoniego Macierewicza nabrał teraz jeden z najbardziej popularnych dziennikarzy konserwatywnych, nieukrywający swojej sympatii do obozu władzy – Rafał Ziemkiewicz.

  – Zaczynam podejrzewać Macierewicza o pederastię bo rozumem tego fatalnego zauroczenia nie idzie wyjaśnić – napisał na jednym z portali społecznościowych dziennikarz.

  Bogdan Lis: Trudno było wtedy być liderem, to wiązało się z odpowiedzialnością za ludzi. Ja tych wszystkich osób, które chcą teraz zmieniać historię, tam nie widziałem.

  Antoni Macierewicz w 1983 roku chciał się ze mną spotkać, miał coś ważnego do powiedzenia. Wyszedł na przepustkę z obozu dla internowanych. Zwrócił się o spotkanie i ja się z nim spotkałem, a to zawsze jest problem, gdy się w podziemiu spotykasz z kimś, kto nie jest w strukturach podziemia, bo trzeba się odpowiednio ubezpieczyć.

  Szybko uciekłem z tego spotkania, bo uznałem go za agenta KGB.

  On namawiał mnie do tego, żebym się ujawnił, mówił, że “Solidarność kaputt, że to koniec z Solidarnością” - i mówię to z ręką na sercu - “że tak naprawdę jedynym ratunkiem jest, żebyśmy tak autentycznie, naprawdę pokochali ZSRR, bo tylko, jak oni nam uwierzą, że my ich kochamy, to dadzą nam więcej wolności”.

  Taki człowiek! On ma być dziś liderem tamtej Solidarności?!

 • jagi.pk

  Oceniono 39 razy 35

  Każdy bolszewizm i komunizm skończy tak samo. Chamstwo i miernota tych ludzi obróci się przeciwko nim. Szkoda tylko, że przy okazji zdemolują kraj:((
  Który to już raz w historii Polska musi męczyć się z idiotami przy władzy?

 • Oceniono 41 razy 35

  Misio jest młodszy i bardziej tłuściutki niż Dziadzio Kudły-W-Nosie. I zna lepsze techniki miłości homo.

 • kemor234

  Oceniono 32 razy 28

  Znienawidzony jest cały pis. Sondaże lecą w dół.
  Ratują ich póki co histerie oszołomów.
  Dymisji nie będzie, bo to jakby przyznanie się do błędu.
  Kaczyński też się miota, bo wszyscy się na nim poznali i nie traktują poważnie. To boli. Plan zdobycia większości konstytucyjnej, za nasze pieniądze, oddala się i to bardzo. Na 500+ już nie można będzie pożyczać. Koniec zabawy ... ?????????????????????? Oby.

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 32 razy 28

  jeżeli w połowie roku zabraknie forsy na 500+ to pis będzie miał jednocyfrowe poparcie w sondażach... zobaczycie co się wtedy będzie działo, takiego "polowania na czarownice" i szukania spiskowcow jeszcze świat nie widział

 • usz_misiatek

  Oceniono 21 razy 17

  Kaczor jest zakladnikiem Macierewicza.
  No bo jak to - odwolac glownego ideologa, kaplana i bojownika religii smolenskiej? To kto bedzie ten pyer.dol.nik dalej ciagnal? A bez smolenska to 10pp mniej w wyborach jak nic...
  Predzej sie do TW Balbiny przyzna, niz Macierewicza ruszy. Wpieprzyl sie po uszy w zaleznosc od niego i doskonale o tym wie. Tylko dzieki temu Antoni sobie na ten caly burdel, skadinad bedacy na reke Sowietom, pozwolic.

 • burkaklucha

  Oceniono 19 razy 17

  Odwoła, odwoła przed wyborami, żeby gawiedź myślała(?), że zwykły poseł troszczy się o Polskę.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX