Bębny i opony. Protest rodziców przed MEN

Tysiące rodziców ma wziąć udział w proteście przeciwników reformy oświaty. - Przed MEN przyniesiemy bębny, żeby nas było słychać oraz opony - zapowiadała w TOK FM Dorota Łoboda, współorganizatorka protestu.

Manifestacja przed Ministerstwem Edukacji Narodowej to kolejna odsłona walki o powstrzymanie reformy. Były już liczne demonstracje, pisanie listów do min. Anny Zalewskiej, podpisy por wnioskiem referendum oświatowe, strajk rodziców.

Organizatorzy apelują, by na protest przynosić opony. - Jak górnicy przynosili przed Sejm opony, to udawało im się wszystko załatwić. Nie będziemy tak radykalni jak górnicy, nie będziemy palić opon. Wg nas, opony mają być wyrazem naszej desperacji; pokazać że grzeczni już byliśmy, a skala protestu rośnie - mówiła w 'Poranku Radia TOK FM" Dorota Łoboda.

Akcja zaczynie się o 13. Godzinę wcześniej zaczynie się marsz zwolenników integracji europejskiej. - Liczymy, że uczestnicy manifestacji dołączą do nas. Nie chodzi o konkurencję, tylko wspólne działanie - zapewniała Łoboda w TOK FM.

"Grzeczni już byliśmy" - rodzice szykują wielki protest przed MEN

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM