Gursztyn z TVP o ekspertyzach PiS ws. wyboru Tuska: To przewodniczący z przetrąconą nogą

- Czy te ekspertyzy coś pomogą w przyszłości? Nie sadzę, bo ta forma dyktatu, która miał tam miejsce (w Brukseli), ma taki charakter, że nikt się nie cofnie - ocenił Piotr Gursztyn przebieg głosowania ws. wyboru Donalda Tuska na drugą kadencję szefa Rady Europejskiej oraz szefa polskiego MSZ.

Piotr Gursztyn w Poranku Radia TOK FM komentował m.in. wypowiedź ministra Witolda Waszczykowskiego, który powiedział dziś, że wybór Tuska był fałszerstwem i ma na to ekspertyzy.

Zobacz też: Bałagan w MSZ ws. wyboru Tuska. Nawet zastępca Waszczykowskiego nie wie, o co chodzi ministrowi

- To głosowanie wyglądało w następujący sposób: zanim się ono rozpoczęło, jedno z państw, konkretnie Polska, zgłosiło swojego kandydata [Jacka Saryusz-Wolskiego - red.]. Jego nawet nie wysłuchano. To nie jest objaw siły tych, którzy byli przeciwko temu kandydatowi. Potem nastąpiło głosowanie. Kto jest przeciw? No to rączkę podniosła pani premier Szydło. Czyli reszta jest za. Pytania kto się wstrzymał, kto jest "za", nie było. To jest tak, jak w anegdocie z lat 50. Kto jest za wstępowaniem do kołchozów? Nikt? No to wszyscy są "za". Tak to wyglądało - powiedział dziennikarz.  

- Donald Tusk bardzo zyskał na arenie polskiej, to bardzo wzmocniło PO, i zobaczymy czy on dociągnie do wyborów prezydenckich ten bonus, który tam dostał. To jest osobna sprawa. Ale na ten moment bardzo go to wzmocniło. Natomiast na arenie europejskiej to jest przewodniczący z przetrąconą nogą. On już nie jest silnym przewodniczącym - uważa Gursztyn.

Jak argument potwierdzający tę tezę, redaktor przytoczył wypowiedź jednego z zachodnich eurodeputowanych, który mówił, że Tusk ma same wady. - Nawet jego rząd go nie poparł, a został przewodniczącym dzięki plecom, które ma w określonych kręgach - mówił dziennikarz TVP w Radiu TOK FM z zastrzeżeniem, że cytował wypowiedź europosła za polskim tłumaczeniem.

- Jest tak, że jeśli Tusk się komuś postawi, to ten argument będzie wyciągany. On nie będzie mógł się za bardzo stawiać - stwierdził Piotr Gursztyn.

9 marca Donald Tusk został ponownie wybrany na szefa Rady Europejskiej. W trakcie szczytu UE w Brukseli odbyło się głosowanie, w którym przeciw wyborowi Tuska była tylko polska premier Beata Szydło. Pozostali unijni przywódcy, czyli 27 państw poparli byłego premiera Polski.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (109)
Gursztyn z TVP o ekspertyzach PiS ws. wyboru Tuska: To przewodniczący z przetrąconą nogą
Zaloguj się
 • ziggybum

  Oceniono 32 razy 30

  O tak, pewnie - popiera go cała Unia, za wyjątkiem popieprzonego pokurcza i od razu ma przetrąconą nogę. A na dodatek pokurcz odegrał kluczową rolę w obaleniu komunizmu, wprowadził Polskę do NATO i wygrał powstanie warszawskie. Fantazje zakompleksionych prymitywów.

 • mirek76pl

  Oceniono 27 razy 25

  Najsmieszniejsze jest to, ze oni w tym TVPiS sami wierza w te brednie, ktorymi karmia lepszy sort.

 • krynolinka

  Oceniono 28 razy 24

  Trzeba było startować Jarosławem..Może byłoby 28:0.Nawet Szydło by poparła Tuska.

 • tygrys102

  Oceniono 25 razy 23

  gursztyn, teraz stoczył się do tvp...kundel wyjący jak dzik

 • wkoz1

  Oceniono 22 razy 20

  oj boli pisiorow ten wybor.. boli...
  zwlaszxcza kurdupla..

 • Chris

  Oceniono 19 razy 17

  A Gursztyn pożal się boże dziennikarz z przetrąconym mózgiem ! Tzn wypranym przez swoich pisowskich mocodawców.

 • ggchmiel

  Oceniono 18 razy 16

  "Natomiast na arenie europejskiej to jest przewodniczący z przetrąconą nogą. On już nie jest silnym przewodniczącym - uważa Gursztyn." Szkoda, że p. Gursztyn nie dodał, że dowodem na to, iż p. Tusk nie jest silnym przewodniczącym jest sam wynik głosowania: 27:1.

 • evergreen111

  Oceniono 17 razy 15

  Co to jest gursztyn?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX