Kraśko zapytał Gosiewską o Eurokorpus. Szczere wyznanie posłanki PiS naprawdę go zaskoczyło

- Uchylam się od wchodzenia w szczegóły dyskusji (na temat Eurokorpusu), nie jestem członkiem komisji obrony narodowej. Ale lubię w czasie wolnym postrzelać - przyznała szczerze Małgorzata Gosiewska w Radiu TOK FM. Zaskoczenia słowami posłanki PiS nie krył prowadzący audycję Piotr Kraśko.

"Polska nie wycofuje się z Eurokorpusu, zrezygnowała jednak ze statusu państwa ramowego i w ciągu kilku lat zredukuje zaangażowanie w tę jednostkę". Komunikat tej treść wydało MON po informacji medialnej, że Polska wycofuje się z Eurokorpusu.

Małgorzata Gosiewska nie kryła, że w sprawie polskiego udziału w Eurokorpusie nie ma dostatecznej wiedzy, nie jest też członkiem sejmowej komisji obrony narodowej. Posłanka przyznała się jednak do niecodziennego hobby:- Owszem lubię w czasie wolnym postrzelać - wyznała Gosiewska. 

- Myślałem, ze powie pani: lubię Antoniego Macierewicza. Ale muszę przyznać, że ze strzelaniem też mnie pani zaskoczyła - powiedział wyraźnie zdziwiony Piotr Kraśko. 

Strzelectwo jako forma wypoczynku z rodziną

Posłanka PiS rozwinęła temat i opisała, jak jedna ze stacji telewizyjnych zaprosiła ją do programu, w którym autorzy starają się pokazać polityków od ludzkiej, prywatnej strony. 

- Zaproponowano mi tomik poezji. Lubię czytać poezje, ale to jednak troszeczkę do mojego charakteru, wyjazdów na misje, pomocy humanitarnej, nie pasuje. Zaproponowałam poligon. Byli zachwyceni programem. To było bardzo interesujące  - powiedziała Małgorzata Gosiewska.

Zdaniem posłanki strzelectwo jako forma wypoczynku, to bardzo dobry sposób na spędzanie wolnego czasu z rodziną, a przy okazji uczy odpowiedzialności i oswaja dzieci z bronią.  

Eurokorpus to jednostka wojskowa działająca od początku lat 90. Członkostwo w niej jest dobrowolne. Polska w Eurokorpusie, który miał być zalążkiem europejskich sił zbrojnych, ma obecnie 120 żołnierzy. Eurokorpus uczestniczył w misjach SFOR w Bośni i Hercegowinie oraz KFOR w Kosowie, dwukrotnie dowodził też natowską operacją ISAF w Afganistanie.

TOK FM PREMIUM