PO i PiS mają jeden cel. "Pozbyć się Nowoczesnej w ostatnim możliwym momencie"

- Obie partie są zainteresowane tym, żeby wrócić do duopolu. Wtedy mają święty spokój, nie muszą martwić się o konkurencję - mówiła posłanka Nowoczesnej Paulina Hennig-Kloska w Popołudniu Radia TOK FM.

- Czy pani się nie martwi, że polska polityka, co pokazują ostatnie sondaże, wraca do tego nieszczęsnego duopolu, który mamy od 2005 r., czyli polska polityka w kleszczach PO i PiS? - pytała Karolina Lewicka w Popołudniu Radia TOK FM.

- Duopol jest wygodny dla duopolu. PiS i PO grają na powrót do tego, bo liczą się oni we dwójkę i nikt poza nimi - odpowiedziała posłanka Paulina Hennig-Kloska z Nowoczesnej. - Duopol nie jest dobry dla Polaków, ja przez dziesięć ostatnich lat słyszałam, że głosują na mniejsze zło. Dość tego - podkreśliła.

"Ostatni moment, kiedy duopol może partie skosić"

- Państwo chcieliby, żeby nowe partie od razu z etapu raczkowania były oceniane z punktu widzenia dojrzałych partii politycznych - zaznaczyła Hennig-Kloska. - Każde dziecko może się bardzo szybko nauczyć bardzo szybko biegać, tylko to niestety grozi upadkami - dodała.

- Największy atak na partie polityczne budujące się od zera jest kiedy wyc

Grupa posłów Nowoczesnej rozczarowana Petru. Będzie zmiana? Lubnauer: Nie ma takich planów

hodzi się z pierwszego etapu budowania partii. I to jest ostatni moment, kiedy duopol może te partie skosić po to, żeby zniszczyć konkurencję - mówiła posłanka.

- Taki jest cel PO? - pytała Lewicka. - Taki jest cel duopolu na scenie politycznej, żeby pozbyć się Nowoczesnej w ostatnim możliwym momencie - podkreśliła Hennig-Kloska. - Obie partie są zainteresowane tym, żeby wrócić do duopolu. Wtedy mają święty spokój, nie muszą martwić się o konkurencję - dodała.

Zobacz także WIDEO: Grupa posłów Nowoczesnej rozczarowana Petru. Będzie zmiana? Lubnauer: Nie ma takich planów

Grupa posłów Nowoczesnej rozczarowana Petru. Będzie zmiana? Lubnauer: Nie ma takich planów

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (154)
PO i PiS mają jeden cel. "Pozbyć się Nowoczesnej w ostatnim możliwym momencie"
Zaloguj się
 • gjj

  Oceniono 34 razy 18

  jak was lubie i na was głosowałam, to zaczynacie mnie irytować. pokażcie, że jesteście dorośli a nie obrażajcie sie jak dzieci w przedszkolu. PO jest większa i bez niej nie wygracie wyborów, niestety musicie się dogadać, trudno. taki lajf

 • sailor20170605

  Oceniono 28 razy 16

  PO i Nowoczesna mają dwa zasadnicze problemy jeden nazywa się Grzesiu, a drugi Rysiu. Osobiście teraz nie mam na kogo głosować. Jak zagłosuję to na tą partię, która będzie miała szansę odsunąć piSS od koryta i jednocześnie obieca, że po sprawiedliwych procesach wszystkich tych szubrawców wsadzi do pudła.

 • durnomierz

  Oceniono 28 razy 16

  Panie i Panowie z Nowoczesnej!

  Potrafię sobie wyobrażać, że na was zagłosuję w przyszłych wyborach. Ale, na litość boską, zróbcie na reszcie coś SENSOWNEGO!

  Mamy taki pożal się boże reżim jaki mamy, a wy potraficie się tylko szarpać z jakąś platformą. Żenada, przerażenie i rozpacz!

  Dziecinada, a nie opozycja!!!

 • siwywaldi

  Oceniono 26 razy 14

  I pozbędą się was, jeżeli się nie ogarniecie i nie schowacie Ryśka, który na kierowanie partią się nie nadaje, bo wbrew pozorom, po prostu okazał się mało poważny.

  Nie chce wam krakać, ale powtórzycie przypadek Palikota, który błysnął, wszedł do sejmu, ale przez 4 lata WSZYSTKO roztrwonił głupimi wpadkami na poziomie chłopca w krótkich majtkach.

 • cob22

  Oceniono 13 razy 9

  Moze ta dzisiejsza Nowoczesna to jeszcze nie strzal w dzisiatke ale bez jakiejs nowej, nowoczesnej myslacej parti Polska pozostanie politycznym zadupiem Europy. Kraj tepych katoli, chlopow panszczyznianych i zasciankowego myslenia.
  Plytki katolicyzm, histeryczny patriotyzm i rozpamietywana historia dawnej switnosci przodkow to nasze cechy.

 • gapcio2010

  Oceniono 17 razy 9

  PO to już się raz skompromitowało i naraziło nas na obecne rządy !!! Lepiej więc teraz, niech wybiorą rozsądnego lidera(!!) i poszukają sensownych sojuszników, zamiast kombinować . Chyba nie o sojusz z Pisem im chodzi, prawda?

 • polak_nieprawdziwy

  Oceniono 19 razy 7

  Pamiętacie jak platfusy do spóły z resztą prawicy skasowały Cimoszewicza?
  Rudy miał twarz niewiniątka.
  Te panie wiedzą co mówią, bo odrobiły lekcję z polskiej polityki.
  Nowoczesna jest jednak w lepszej sytuacji, gdyż ma możliwość dogadania się z częścią PO i utworzenia bloku politycznego.
  Niestety niemałej części platfusów bliżej jest mentalnie i ideologicznie do pisiorów niż do Nowoczesnej, co było doskonale widać w trakcie procesu reelekcji Tuska.
  PiS nie musiał się wysilać, by znaleźć w szeregach PO swojego kandydata.
  Poza tym, drogie panie z Nowoczesnej...
  Zróbcie coś z tym Rysiem, bo co otworzy buzię, to jakaś wpadka.
  Najbardziej sami sobie szkodzicie.

 • ukos

  Oceniono 10 razy 6

  .N za dużo chciała zjeść naraz i teraz się dławi. Pomysł, że zje się z kopytami otrzaskaną w wieloletnich bojach partię z kilkukrotnie większym klubem, a obciachowe roztrwonienie dotacji dla partii to żadna w tym przeszkoda, był z góry skazany na niepowodzenie. Dlatego teraz .N zamiast pracowicie poszerzać zajmowane pole musi rozpaczliwie bronić się przed utonięciem. Tymczasem niezbyt przecież lotny Schetyna po prostu wykorzystuje aktywa partii, przede wszystkim wielkość klubu. Złożenie wniosku o wotum nieufności to jest ruch bardzo prosty, którego Petru jednak wykonać nie może, ale biorąc pod uwagę potencjał klubów powinien był mieć świadomość, że Schetyna może się do czegoś takiego uciec. Teraz pozostaje jedynie potulnie poprzeć Platformę. To tylko stawia .N na ewidentnie słabszej od Platformy pozycji, natomiast odmowa miałaby dla .N skutek piorunująco niszczący.

 • grosz-ek

  Oceniono 14 razy 6

  Narzekania p. poseł są żenujące. PO i PiS są konkurentami dla .N w walce o władzę i żadne z nich nie zrobi niczego dobrego dla .N bezinteresownie. .N powinna otworzyć się na środowiska lewicowe i stworzyć sensowną opcje centrolewicową, a może lepiej: liberalno-lewicową. Wsparcie dla otwartego na świat i drugiego człowieka światopoglądu, wolności gospodarczej i politycznej, polityki afirmacyjnej różnych grup społecznych, skupionej na wysokiej kompetencji i światopoglądowej neutralności państwa. Na lewo od .N jest całe mnóstwo miejsca do zagospodarowania. I na tym politycy .N powinni się skupić, a nie na rozgrywkach z PO. PO jakie jest takie jest: ni pies, ni wydra, coś na kształt świdra.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX