"Takiego chaosu chyba jeszcze nigdy w edukacji nie było". Joński punktuje reformę Zalewskiej

- Nauczyciele nie wiedzą, czy będą pracowali, do końca nie wiadomo, które szkoły będą zlikwidowane, minister chowa głowę w piasek i za każdym razem podaje nowe terminy - mówił w TOK FM Dariusz Joński. - Nic się nie bierze pod uwagę, likwidacja to likwidacja - dodał.

Jutro nauczyciele zaprotestują przeciw planowanej reformie edukacji, obejmującej m.in. likwidację gimnazjów. Pedagodzy obawiają się, że oznaczać to będzie zwolnienia. Paulina Piechna-Więckiewicz mówiła w TOK FM, że w reformie chodzi także o zmianę podstawy programowej - usunięcie m.in. "Romea i Julii" czy "Antygony".

- Kolejny strajk - stwierdził Dariusz Joński ze stowarzyszenia Inicjatywa Polska. - To, w jaki sposób została przygotowana reforma, nawet patrząc po tym, co się dzieje w Łodzi - takiego chaosu chyba jeszcze nigdy w edukacji nie było - mówił w Popołudniu Radia TOK FM.

- I to pod każdym kątem - dodał polityk. - Nauczyciele nie wiedzą, czy będą pracowali, do końca nie wiadomo, które szkoły będą zlikwidowane, a które nie. Pani minister chowa głowę w piasek i za każdym razem podaje nowe terminy. Elementarz de facto do końca nieprzygotowany i z błędami - wymieniał.

"Nikt się nie zastanawia, bo trzeba szybko zrobić reformę"

- Dziwię się, że w taki sposób PiS, który mógłby z tego uczynić sztandarowy projekt poważnej reformy - po długich konsultacjach mogliby to wprowadzić - robi to po łebkach i w najgorszym stylu - podkreślał Joński. - To się odwróci przeciwko nim - stwierdził.

- Nikt nigdy tak nie robił. To się nie podoba na dole po prostu, trzeba porozmawiać z uczniami czy nauczycielami - mówił były rzecznik SLD. - Wiele tych szkół ma swoją historię, tradycję. Nic się nie bierze pod uwagę, likwidacja to likwidacja - podkreślił.

- Wiele szkół było modernizowanych, nie wiadomo, co z tymi budynkami teraz zrobić. Nikt się nad tym nie zastanawia, bo trzeba szybko zrobić reformę - dodał Joński.

Zobacz też książkę: "Godzina wychowawcza. Rozmowy o polskiej szkole" >>

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (75)
"Takiego chaosu chyba jeszcze nigdy w edukacji nie było". Joński punktuje reformę Zalewskiej
Zaloguj się
 • kemor234

  Oceniono 27 razy 21

  RZĄD KŁAMIE ! PIS KŁAMIE !
  A WYZNAWCY KACZORA I RYDZYKA ... WIERZĄ. I KLASZCZĄ. I MINUSUJĄ.

 • remo29

  Oceniono 15 razy 15

  - I co z tą reformą?
  - A skąd ja mam wiedzieć... Ja miałam tylko te gimnazja zlikwidować...

 • ryyys

  Oceniono 16 razy 14

  Likwidacja gimnazjów zamiast ich ulepszenia i wzmocnienia, to ruch w kierunku zwiększenia liczby tzw. ciemnego ludu, ulubionej kategorii obywateli we wszystkich dyktaturach. Wtedy liczba wyznawców "zamachu" w Smoleńsku wzrośnie, powstaną nowe liczne pomniki i będzie tak, jak kaczor lubi.
  I o to chodzi w tej "reformie". Amen

 • krynolinka

  Oceniono 14 razy 12

  Chłopak na zdjęciu też czuje,że coś nie tak.Chyba chce zwiać przed uściskami ? Szefowej edukacji...

 • baaag

  Oceniono 13 razy 9

  Wbrew powszechnemu mniemaniu bardzo wielu nauczycieli popierało PiS, co najmniej tyle samo co PO. Teraz zonka przynosi mi ze szkoły feedback także od nich na PiSBolszewicką "reformę"... :-D Głosowali na PiS i sobie w brodę plują.

 • espero-bot

  Oceniono 11 razy 7

  Nastepnym razem moze sie dluzej zastanowia nad urna wyborcza.

 • baaag

  Oceniono 11 razy 7

  Idiotka zgodziła się na wszystko byleby zostać Panią Minister. A Pani Minister tańczy. Jak Jarek zaklaszcze.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX