"PiS nie pokazuje dowodów, a rzuca najgorsze oskarżenia. By mit smoleński tlił się dalej"

- Mit smoleński-mit założycielski PiS można rozwijać w nieskończoność. Bo w grę nie wchodzi racjonalne myślenie, ale wiara w to, że to na pewno zrobili Rosjanie - ocenił w TOK FM Paweł Zalewski. Wg prokuratorów, rosyjscy kontrolerzy lotów dopuścili się "przestępstwa umyślnego sprowadzenia katastrofy w ruchu powietrznym".

- PiS nie pokazuje żadnych dowodów, a rzuca najgorsze oskarżenia. Tylko i wyłącznie po to, by mit smoleński tlił się dalej, by było paliwo które ten mit rozgrzewa - komentował Paweł Zalewski w 'Popołudniu Radia TOK FM".

Jak ocenił polityk Platformy Obywatelskiej, przy stawianiu tak poważnych oskarżeń "trzeba mieć dowody".

Ale na jakiej podstawie śledczy zmienili zdanie, na temat zachowania rosyjskich kontrolerów lotów, nie dowiedzieliśmy się z konferencji prokuratora Marka Pasionka i jego współpracowników.

- Jeśli stawia się zarzuty, że wojskowi rosyjscy celowo doprowadzili do katastrofy, to musi dojść do wzrostu napięcia w relacjach z Rosją. To jest igranie najważniejszym interesie międzynarodowym, jakim jest bezpieczeństwo Polski, dla celów wewnętrznych. PiS chce emocjonalnie związać elektorat, zgodnie z taką starą formułą. że znowu krzywdę Polsce robią Rosjanie - stwierdził były europoseł w rozmowie z Karoliną Lewicką.

Moskwa odpowiada na zarzuty ws. kontrolerów: Nie sposób się zgodzić

"Nie ma nic bardziej obrzydliwego"

Zalewski jest przekonany, że informacje przekazane dziś przez prokuratorów mają przede wszystkim dotrzeć do wyborców Prawa i Sprawiedliwości. Bo katastrofa  smoleńska stała się dla PiS prawdziwym mitem założycielskim partii.

Dlatego praktycznie bezkarny może być Antoni Macierewicz, który odgrywa kluczową rolę w budowaniu tzw. religii smoleńskiej. 

"Macierewicz podczas konferencji w Monachium mówił o agresji rosyjskiej: Poległo dwóch prezydentów Polski"

- Cała ta legenda zamachu smoleńskiego jest obraźliwa dla ludzi, którzy tam zginęli. Bo stali się elementem gry, kpiny ze strony PiS. To jest wykorzystywanie cudzej śmierci dla własnej korzyści politycznej. Nie ma nic bardziej obrzydliwego. Ten mit smoleński-mit założycielski można rozwijać w nieskończoność. Bo w grę nie wchodzi racjonalne myślenie, ale wiara w to, że to na pewno zrobili Rosjanie - mówił Paweł Zalewski w TOK FM.

Wg polityka PO, elementem gry politycznej wokół katastrofy smoleńskiej jest też pomysł  ogłoszenia 10 kwietnia świętem państwowym.Propozycję zgłosił prominentny polityk Prawa i Sprawiedliwości Marek Suski.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (80)
"PiS nie pokazuje dowodów, a rzuca najgorsze oskarżenia. By mit smoleński tlił się dalej"
Zaloguj się
 • prawdziwyklecha

  Oceniono 36 razy 24

  Przyczyny od dawna znamy , śmiało zmieścisz się rzekł podpity generał , Terrain Ahead , Terrain Ahead
  Pull Up Pull Up kurrrrrrrrrr......a , fiu bździu i jebbbb....

 • tetradrachma

  Oceniono 36 razy 22

  Na szczęście, Rosjanie nie traktuja obecnego rządu i Kaczyńskiego poważnie.

 • raz1dwa2trzy3

  Oceniono 31 razy 19

  PIS obraża swoją istotą całą inteligencję gatunku ludzkiego, samemu będąc aberracją człowieczeństwa.

 • milorex10

  Oceniono 34 razy 14

  PiS za pomocą państwowych pieniędzy tworzy największe kłamstwo III RP, czyli rozpowszechnia wymyślone, fałszywe informacje o katastrofie smoleńskiej. Robi to by ukryć faktycznych i bezpośrednich sprawców katastrofy, którzy byli na pokładzie samolotu. Bez Prezydenta Kaczyńskiego na pokładzie samolotu, do katastrofy nigdy by nie doszło. Prezydent chciał się lansować na uroczystościach katyńskich za wszelką cenę i katastrofę sprowokował. Za ten czyn część Polaków wychwala go pod niebiosy i chce stawiać pomniki. Biedna ta nasza Polska.

 • hunter1111

  Oceniono 13 razy 9

  wiecej dowodow na zdrade by sie znalazlo w wypadkach macierweicza, szydlo czy dudy, gama zaniedban jest tam porazajaca, a howanie dowodw i wyciszanie sprawy niewspolmierne nawet do dzialania rosjan po smolensku

 • tlen69

  Oceniono 15 razy 7

  Czy przepytano pana J.Kaczyńskiego na okoliczność, dlaczego w nocy 9 kwietnia 2010 r. czy , a jeżeli tak, to dlaczego zrezygnował z lotu do Smoleńska ???

 • jworld

  Oceniono 19 razy 7

  nienawiść Jarka to nic innego jak próba odwrócenia uwagi .ja myślę że to on stoi za zamachem smoleńskim a teraz na siłę szuka winnych i mija komisja to udowodni ;]

 • ola-blue

  Oceniono 19 razy 7

  A kto jeszcze wierzy w pisie smoleńskie brednie? Tylko kaczy suweren, ciemny lud podburzany przez watykańskich, chciwych klechów.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX