Wróbel: "Ucho prezesa" utopiło PiS. Moim zdaniem bezpowrotnie

Jan Wróbel jest przekonany, że to nie awantura wokół Tuska osłabiła poparcie dla PiS. - Na 90 proc. okaże się po latach, że jedyną przyczyną było... "Ucho prezesa" - ocenił gospodarz "Poranka Radia TOK FM".

Spadek poparcia dla Prawa i Sprawiedliwości to nie kwestia jednego sondażu - tendencję pokazało już kilka badań.

- Przyznam, że trochę rozbawiają mnie te analizy głębokie, dlaczego PiS stracił w sondażach i nie może się odbić... "Ucho Prezesa" utopiło PiS. Moim zdaniem, bezpowrotnie - ocenił w TOK FM Jan Wróbel.

Rolę satyrycznego internetowego serialu w osłabianiu pozycji PiS dostrzega też Paweł Kowal.

"Gdy słucham studentów i ludzi w tramwaju, którzy powtarzają całe frazy z „Ucha prezesa", to myślę, że ani władza, ani opozycja nie doceniły Górskiego. Patrzę na liczbę obejrzeń, tylko tych z mediów społecznościowych, i widzę przy niektórych odcinkach ponad 4,5 miliona. To musi mieć jakiś wpływ, ale nie wiem jaki" - stwierdził były szef MSZ w rozmowie z "Rzeczpospolitą".

Wszystko na nic?

Siła satyry jest tak duża, że Jan Wróbel nie wierzy, by ratunkiem dla PiS były podróże po kraju Jarosława Kaczyńskiego czy nowe propozycje programowe. A to właśnie, jak informuje "Rz", szykuje Prawo i Sprawiedliwość.

Wg informacji gazety, nowe propozycje partia przedstawi podczas kwietniowego kongresu.

- Myślę, że nową propozycją powinny być np. "Stopy prezesa" czy 'Oczy prezesa", a nie to, że 500 Plus podmieni się na 500 i ofertę jacuzzi dla całej rodziny - ironizował Wróbel.

Kraśko do polskich dyplomatów: Czas spakować książki do tornistra i pójść do szkoły

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM