Wróbel: "Ucho prezesa" utopiło PiS. Moim zdaniem bezpowrotnie

Jan Wróbel jest przekonany, że to nie awantura wokół Tuska osłabiła poparcie dla PiS. - Na 90 proc. okaże się po latach, że jedyną przyczyną było... "Ucho prezesa" - ocenił gospodarz "Poranka Radia TOK FM".

Spadek poparcia dla Prawa i Sprawiedliwości to nie kwestia jednego sondażu - tendencję pokazało już kilka badań.

- Przyznam, że trochę rozbawiają mnie te analizy głębokie, dlaczego PiS stracił w sondażach i nie może się odbić... "Ucho Prezesa" utopiło PiS. Moim zdaniem, bezpowrotnie - ocenił w TOK FM Jan Wróbel.

Rolę satyrycznego internetowego serialu w osłabianiu pozycji PiS dostrzega też Paweł Kowal.

"Gdy słucham studentów i ludzi w tramwaju, którzy powtarzają całe frazy z „Ucha prezesa", to myślę, że ani władza, ani opozycja nie doceniły Górskiego. Patrzę na liczbę obejrzeń, tylko tych z mediów społecznościowych, i widzę przy niektórych odcinkach ponad 4,5 miliona. To musi mieć jakiś wpływ, ale nie wiem jaki" - stwierdził były szef MSZ w rozmowie z "Rzeczpospolitą".

Wszystko na nic?

Siła satyry jest tak duża, że Jan Wróbel nie wierzy, by ratunkiem dla PiS były podróże po kraju Jarosława Kaczyńskiego czy nowe propozycje programowe. A to właśnie, jak informuje "Rz", szykuje Prawo i Sprawiedliwość.

Wg informacji gazety, nowe propozycje partia przedstawi podczas kwietniowego kongresu.

- Myślę, że nową propozycją powinny być np. "Stopy prezesa" czy 'Oczy prezesa", a nie to, że 500 Plus podmieni się na 500 i ofertę jacuzzi dla całej rodziny - ironizował Wróbel.

Kraśko do polskich dyplomatów: Czas spakować książki do tornistra i pójść do szkoły

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (386)
Wróbel: "Ucho prezesa" utopiło PiS. Moim zdaniem bezpowrotnie
Zaloguj się
 • lottare21

  Oceniono 129 razy 109

  Im więcej prezesa tym lepiej.Obnaża się i kompromituje.Chyba nikt nie zapomniał gdy go cholera wzięła po Brukseli i wrzeszczał w sejmie jak opętany.Na wierzch wyszła cała elegancja jaśnie pana.

 • pivit

  Oceniono 104 razy 88

  Dokładnie tak. Już od pierwszego (no może drugiego) odcinka mam wrażenie, że prawdziwym zamysłem Górskiego nie było żadne ocieplanie wizerunku prezesa (jak deklarował) a jedynie dotarcie do szerokiej gawiedzi z przekazem o poziomie intelektualnym i moralnym obecnej władzy. Do tej szarej masy która na co dzień nie interesuje się polityką. I SIĘ UDAŁO. Brawo Górski!!!

 • newpatric

  Oceniono 77 razy 71

  27:0 juz nie pamiętacie :)

  To było kolejne wielkie zwycięstwo prezesa, czas teraz na ostateczny triumf: pogrzebanie PIS na jakimś ustronnym śmietniku. :)

 • newpatric

  Oceniono 70 razy 64

  Czyli rusza w Polskę kolumny pisowców w opancerzonych limuzynach?

  Trąbimy?

  Ustępujemy pierwszeństwa?

 • marudna.maruda

  Oceniono 59 razy 55

  Jeszcze prezes będzie podróżował prezesobusem? To strach z domu wychodzić i wsiadać w jakikolwiek środek transportu. Czy prezesowi też przysługuje jazda na sygnałach z pełną obstawą?
  Ostrze satyry potężne, ale myślę, że lepiej od Górskiego satyrę tworzą nasi rządzący. Już sam Misiewicz jest jedną wielką satyrą.

 • marc.pl

  Oceniono 50 razy 46

  Dla PiS zaczęła się już równia pochyła - niech idą do diabła jak najszybciej.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX