Wiceminister w "antyrządowym z definicji TOK FM" wychwala efekty 500 plus
Bartosz Marczuk przed rozpoczęciem pracy w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej przez wiele lat był dziennikarzem. I nie krył liberalnych poglądów na gospodarkę i politykę społeczną.
Często musi się teraz tłumaczyć ze zmiany zapatrywań. Między innymi w rozmowie z Dominiką Wielowieyską w "Poranku Radia TOK FM".
Ze zmiany poglądów wiceminister Marczuk musiał się też tłumaczyć w rozmowie z Janem Wróblem. Wyjaśnił, że z liberalnych poglądów nie zrezygnował, a program 500 plus to nie jest rozdawnictwo pieniędzy tylko 'wydatek inwestycyjny".
- W Polsce powinniśmy inwestować przede wszystkim w rodziny, ze względu na naszą sytuacją demograficzną. Ale też ze względu na dramatycznie wysoki wskaźnik ubóstwa skrajnego dzieci do 2016 roku, czyli do wprowadzanie 500 plus - przekonywał wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej.
I zachwalał, że dzięki rządowemu programowi sukcesem skończy się walka z ubóstwem wśród dzieci.
- Do 2016 roku byliśmy wręcz fenomenem na skalę światową: 800-700 tys. dzieci żyło w skrajnej nędzy. Niezależni eksperci mówią nam, że redukcja ubóstwa wśród najmłodszych Polaków może wynieść nawet ponad 90 proc. Nawet w Radiu TOK FM musicie państwo przyznać, że jest to wynik fenomenalny. Bo Radio TOK FM jest antyrządowe z definicji - stwierdził Bartosz Marczuk.
- Mam prośbę, jak rząd zrobi coś niewiarygodnie dobrego, proszę szybko przesłać mi maila. Na pewno zaraz o tym w Radiu TOK FM powiem - ironizował Jan Wróbel.
Prowadzący "Poranek Radia TOK FM" dowiedział się, przy okazji, że "trzymany" jest w radiu w charakterze kwiatka do kożucha.
Marni krytycy
Wiceminister Marczuk głosami krytyków się nie przejmuje. Bo jak ocenił, "trudno znaleźć intelektualną, solidną krytykę tego programu".
Zdaniem Bartosza Marczuka, o jakości rządowego programu świadczą też zapowiedzi opozycji, że wypłat nie zamierzają likwidować. A PO nawet zwiększyć wysokość wypłacanych świadczeń.
Obecnie program 500 plus dotyczy ponad 3,8 mln dzieci.
-
Parczew zostanie drugim Medjugorie? "To może się rozwijać"
-
"Zetka" w pracy to nieznane dotąd zjawisko. "Potrzymaj mi kawę i patrz, jaki mogę być roszczeniowy"
-
Tragedia na DK 9. Nie żyje pięć osób. Wśród ofiar jest dwoje nastolatków
-
Nieoficjalnie: Łukaszenka w stanie krytycznym. Trafił do szpitala po spotkaniu z Putinem
-
Monakolina K - naturalny sposób na walkę ze "złym" cholesterolem
- French Open. Hubert Hurkacz i Magdalena Fręch awansowali do drugiej rundy turnieju
- Uwaga na kleszcze. "Rehabilitacja trwa bardzo długo i nie wraca się do pełnego zdrowia"
- "Bez nas nie będzie zmiany tego nieszczęsnego rządu". Kosiniak-Kamysz: Zapraszamy wszystkich, żeby szli z nami trzecią drogą
- French Open. Magdalena Fręch awansowała do drugiej rundy turnieju
- Ustawa dotycząca komisji ds. wpływów rosyjskich. Dera: Analizy są zakończone, prezydent decyzję ogłosi wkrótce