Neumann: Dla PiS Polska zaczęła się 25 października 2015. Dewastują wszystko, co było wcześniej

- W piątek, podczas dyskusji nad wnioskiem o wotum nieufności dla rządu Szydło, Grzegorz Schetyna przedstawi część pomysłów programowych Platformy Obywatelskiej - zapowiedział w "Poranku Radia TOK FM" szef klubu PO Sławomir Neumann. Szef klubu PO pokreślił, że tempo w jakim PiS niszczy Polskę jest zatrważające i trudno jest przewidzieć, co będzie za rok.

- PO chce pokazać całościową wizję państwa po PiS, nowej Polski w każdej dziedzinie życia. To będzie też oferta dla Polaków, jak będzie wyglądała polska armia po Macierewiczu, armia do której będą mogli wrócić generałowie wyrzuceni przez szefa MON, a którzy są dzisiaj na oucie, a są wyszkoleni w najlepszych zachodnich uczelnia, po misja bojowych. To ludzi, którzy mogliby dzisiaj służyć Polsce, a z jakiś powodów są dzisiaj sekowani - wyliczał Neumann w "Poranku Radia TOK FM".  

Szef klubu PO mówił, że chcą też pokazać, jak powinna wyglądać policja i służby specjalne i ich działania przeciwko korupcji. - Bo dzisiaj CBA jest policją polityczną - dodał.

- Rozmawiamy z ekspertami jak w poszczególnych elementach budować Polskę po PiS-ie, bo to będzie państwo w wielu elementach zdewastowane przez PiS - powiedział Neumann, pytany o piątkową debatę nad konstruktywnym wotum nieufności dla rządu. Zaznaczył, że będzie to "pierwszy taki moment" , by przedstawić część założeń programowych Platformy. - Wystąpi Grzegorz Schetyna i kilka elementów z naszego programu także pokaże - dodał poseł.

Neumann podkreślił, że PO chce Polski "europejskiej, a nie "pisowskiej".

- Chcemy Polski rozumianej jako kraj, gdzie obywatel ma swoje prawa, gdzie państwo nie jest państwem opresyjnym dla obywatela, dla przedsiębiorcy, dla nauczyciela, dla ucznia. Jest państwem które ma pomagać, a nie przeszkadzać - wymieniał.

Neumann pokreślił, że tempo w jakim PiS niszczy Polskę jest zatrważające i trudno jest przewidzieć, co będzie za rok.   

- Nie da się dzisiaj przewidzieć ruchów PiS, które są w jakiś szaleńczy sposób nastawione na zamianę wszystkiego, co było przed 25 października 2015 roku (data wygranych przez PiS wyborów parlamentarnych - red.). Dla PiS Polska zaczęła się 25.10.2015 i dewastują wszystko, co było wcześniej - powiedział szef klubu PO.

TOK FM PREMIUM