"Ministrze Gliński, jest pan cenzorem. Historia będzie to panu pamiętała"

Jacek Żakowski ostro o wicepremierze i min. kultury Piotrze Glińskim. - Niszczy pan wybitne ważne instytucje kultury - Muzeum II Wojny Światowej nie jest pierwsze. I robi to pan z pobudek cenzroskich, czego pan nie ukrywa - ocenił w "Poranku Radia TOK FM".

Żakowski krytykuje politykę min. Glińskiego wobec Muzeum II Wojny Światowej. Bo to szef resortu kultury jeszcze w ubiegłym roku zapowiedział, że zamiast samodzielnej placówki będzie łączenie muzeów II Wojny Światowej i Westerplatte.

"Koniec nielubianego przez PiS muzeum. Dyrektor apeluje do min. Glińskiego"

Po decyzji NSA otwierającej drogę do łączenia, błyskawicznie odwołał dyrektora Pawła Machcewicza. Na jego następcę wytypował historyka z IPN, którego najbardziej interesują Żołnierze Wyklęci.

Minister-cenzor

"Gazeta Wyborcza" oceniła, że min. Piotr Gliński zachowuje się jak cenzor.

- Tytuł "Cenzor zamyka muzeum"  sprowokował pana ministra do komentarzy. Pan minister przypomniał, że w opozycji zaczął działać w latach 70. walczył z cenzurą, a jego doktora nie został wydany. "Nie mogę pozwolić na to, by byle postkomunistyczny pętak nazywał mnie cenzorem, który niszczy ważne instytucje kultury w Polsce” stwierdził - cytował Jacek Żakowski rozmowę wicepremiera z portalem wPolityce.pl.

Gospodarz 'Poranka Radia TOK FM" uważa, że słów ministra kultury nie można zostawić bez komentarza.

-  Nie czuję się "byle postkomunistycznym pętakiem",nie wiem czy pan minister by nie tak zakwalifikował... Ale tak uważam, że ministrze Glińskim  jest pan cenzorem, nie ma się co wypierać. Może jest to cenzura szlachetna, wielu cenzorów w historii tak uważało, ale niszczy pan wybitne, ważne instytucje kultury. Muzeum II Wojny Światowej nie jest pierwszą. I robi to pan z pobudek cenzorskich, czego pan nie ukrywa, więc po co się wypierać? Zawód jak każdy inny,  taką ma pan robotę. Ale historia będzie to panu pamiętała - stwierdziła Jacek Żakowski.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (79)
"Ministrze Gliński, jest pan cenzorem. Historia będzie to panu pamiętała"
Zaloguj się
 • ador43

  Oceniono 40 razy 10

  Wyglada" to"tak niewinnie a "to"zwykle , przyczepionedo du,py kurdupla , male kacze g,,,,,,owno.

 • dynac

  Oceniono 32 razy 8

  pisoświnia

 • arvelli_net

  Oceniono 30 razy 6

  ... myślę że nie przejdą do historii, za głupi są a zresztą suweren ich rozszarpie :) Jeszcze chwila, niech do suwerena dotrze ile właściwie zyskał a ile lat stracił :D

 • 66kropek

  Oceniono 12 razy 4

  Żakowski w sprawie cenzury jest jednym z najlepszych ekspertów w kraju! W odróżnieniu od większości ekspertów jest również praktykiem, więc jego opinia jest tu cenna.

 • Robert Gotlib

  Oceniono 16 razy 4

  pan Gliński nie pierwszy i nie ostatni raz pokazał jakim jest aparatczykiem,aż strach pomyśleć jakim byłby premierem z tabletu

 • starczypl

  Oceniono 26 razy 4

  Gliński- będziesz siedział, cenzorze. Nie bedzie drugiej Magdalenki z wami, piSSlamskie śmieci polityczne

 • eldritch68

  Oceniono 15 razy 3

  ojej straszne że już polskie muzeum nie będzie pokazywać biednych Niemców walczących z nazistami? :D

 • burkaklucha

  Oceniono 11 razy 3

  Jak to jego brat powiedział? Idiota czy jakoś tak, a może nędzna kreatura...Nie pamiętam.

 • mateol72

  Oceniono 9 razy 3

  Pisowskie ludzkie pany .hoho Min Kultury.chyba arogancji cel tylko nasze na stanowiskach.Pisokomuchy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX