"Ministrze Gliński, jest pan cenzorem. Historia będzie to panu pamiętała"

Jacek Żakowski ostro o wicepremierze i min. kultury Piotrze Glińskim. - Niszczy pan wybitne ważne instytucje kultury - Muzeum II Wojny Światowej nie jest pierwsze. I robi to pan z pobudek cenzroskich, czego pan nie ukrywa - ocenił w "Poranku Radia TOK FM".

Żakowski krytykuje politykę min. Glińskiego wobec Muzeum II Wojny Światowej. Bo to szef resortu kultury jeszcze w ubiegłym roku zapowiedział, że zamiast samodzielnej placówki będzie łączenie muzeów II Wojny Światowej i Westerplatte.

"Koniec nielubianego przez PiS muzeum. Dyrektor apeluje do min. Glińskiego"

Po decyzji NSA otwierającej drogę do łączenia, błyskawicznie odwołał dyrektora Pawła Machcewicza. Na jego następcę wytypował historyka z IPN, którego najbardziej interesują Żołnierze Wyklęci.

Minister-cenzor

"Gazeta Wyborcza" oceniła, że min. Piotr Gliński zachowuje się jak cenzor.

- Tytuł "Cenzor zamyka muzeum"  sprowokował pana ministra do komentarzy. Pan minister przypomniał, że w opozycji zaczął działać w latach 70. walczył z cenzurą, a jego doktora nie został wydany. "Nie mogę pozwolić na to, by byle postkomunistyczny pętak nazywał mnie cenzorem, który niszczy ważne instytucje kultury w Polsce” stwierdził - cytował Jacek Żakowski rozmowę wicepremiera z portalem wPolityce.pl.

Gospodarz 'Poranka Radia TOK FM" uważa, że słów ministra kultury nie można zostawić bez komentarza.

-  Nie czuję się "byle postkomunistycznym pętakiem",nie wiem czy pan minister by nie tak zakwalifikował... Ale tak uważam, że ministrze Glińskim  jest pan cenzorem, nie ma się co wypierać. Może jest to cenzura szlachetna, wielu cenzorów w historii tak uważało, ale niszczy pan wybitne, ważne instytucje kultury. Muzeum II Wojny Światowej nie jest pierwszą. I robi to pan z pobudek cenzorskich, czego pan nie ukrywa, więc po co się wypierać? Zawód jak każdy inny,  taką ma pan robotę. Ale historia będzie to panu pamiętała - stwierdziła Jacek Żakowski.

TOK FM PREMIUM