Dziennikarz Radia TOK FM Dionisios Sturis wyróżniony w Konkursie im. Macieja Płażyńskiego

Za "dokumentowanie najistotniejszych i najtrudniejszych problemów, z którymi stykają się Polacy mieszkający za granicą" uhonorowano dziennikarza radia TOK FM Dionisosa Sturisa. Gratulujemy!

Dionisos Sturis, dziennikarz radia TOK FM otrzymał wyróżnienie w Konkursie im. Macieja Płażyńskiego. Laur przyznano mu za "dokumentowanie najistotniejszych i najtrudniejszych problemów, z którymi stykają się Polacy mieszkający za granicą".

Nagroda jest przyznawana co roku "w celu uhonorowania pracy dziennikarzy i mediów służących Polonii oraz zachowania w pamięci Polaków spuścizny Patrona nagrody". Jest wręczana w czterech kategoriach: dziennikarz medium polonijnego, dziennikarz krajowy publikujący na tematy polonijne, dziennikarz zagraniczny publikujący na temat Polaków, Polski i Polonii oraz redakcja medium polonijnego.

"Sprawy Polonii i Polaków za granicą były jednymi z najważniejszych, którymi Maciej Płażyński zajmował się w działalności publicznej" - piszą organizatorzy konkursu. Płażyński był działaczem opozycji antykomunistycznej, a w III RP pierwszym niekomunistycznym wojewodą gdańskim, marszałkiem Sejmu, wicemarszałkiem Senatu, prezesem Stowarzyszenia Wspólnota Polska, współzałożycielem Platformy Obywatelskiej. Zginął w katastrofie smoleńskiej.

Dionisios Sturis (rocznik 1983). Urodzony w Grecji polski dziennikarz i reporter. Obecnie pracuje w Radiu TOK FM, gdzie zajmuje się tematyką zagraniczną. Stypendysta Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Fundacji Rządu Greckiego. Jako korespondent polskich mediów relacjonował protesty, demonstracje i działania ruchów społecznych w Grecji. W 2012 roku otrzymał nominację do Nagrody PAP im. Ryszarda Kapuścińskiego w kategorii reportaż prasowy oraz nominację do nagrody Grand Press za reportaż radiowy. Jego debiutancką książkę "Grecja. Gorzkie pomarańcze" (W.A.B. 2013) nominowano do Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego za reportaż literacki.

TOK FM PREMIUM