"Kaczyński popełnił strategiczny błąd. Konflikt z Macierewiczem może być bardzo kosztowny"

- Słyszałem w jednej z telewizji, że nagonka na Misiewicza jest sterowana przez postsowiecką agenturę. Nie wiem, czy to smutne, czy groteskowe - mówił w TOK FM Bartłomiej Radziejewski z internetowego miesięcznika "Nowa Konfederacja".

Zdaniem komentatora "Poranka Radia TOK FM", prawicowy front obrony Antoniego Macierewicza najlepiej pokazuje, jak silną pozycję wypracował sobie szef MON. - Ma już swoje media i zaciekłych obrońców, nie wahających się oskarżyć innych przedstawicieli prawicy o związki z postsowiecką agenturą - powiedział w TOK FM.

Według Bartłomieja Radziejewskiego nie ma już wątpliwości, że Jarosław Kaczyński popełnił "strategiczny błąd" pozwalając, by Macierewicz został ministrem obrony.

- Wygląda więc na to, że ewentualny  konflikt z Macierewiczem może być bardzo kosztowny dla Kaczyńskiego. A do tego wszystkiego by nie doszło, gdyby Macierewicz nie został szefem MON z tak dużą swobodą - mówił komentator z "Nowej Konfederacji".

Prezes pokazał, kto rządzi

Świadkami otwartego starcia między prezesem PiS i szefem MON byliśmy przy okazji zawodowych sukcesów Bartłomieja Misiewicza.

Jarosław Kaczyński już od dawna w wywiadach i podczas konferencji prasowych krytykował karierę młodego współpracownika ministra obrony. Ale Antoni Macierewicz z promowania Misiewicza nie rezygnował.

W końcu prezes zdecydował się na radykalny krok. Zaledwie kilka dni po objęciau przez byłego rzecznika MON stanowiska pełnomocnika zarządu Polskiej Grupy Zbrojeniowej, Jarosław Kaczyński powołał specjalną partyjną komisję ds. kariery Misiewicza. Równocześnie młody współpracownik szefa MON został zawieszony w prawach członka partii.

Na drugi dzień Bartłomiej Misiewicz pożegnał się z PiS. Po posiedzeniu partyjnej komisji ogłosił, że odchodzi z partii. Bo medialne ataki na niego przesłaniają sukcesy rządu Prawa i Sprawiedliwości.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (92)
"Kaczyński popełnił strategiczny błąd. Konflikt z Macierewiczem może być bardzo kosztowny"
Zaloguj się
 • azteci

  Oceniono 49 razy 13

  To nie błąd, to desperacja. Antoni z Tadeuszem chcą pozbawić naczelnika władzy.

 • fagusp

  Oceniono 34 razy 12

  Kaczor ma kwity na wszystkich.
  Maciora na kwity na Kaczora.
  Teczka Maciory jest u Wołodii.
  Znaczy się wszytko dalej idzie starym porządkiem.
  I jakiekolwiek rewelacje o wojnie na górze są zwyczajnie z dupy wzięte.

 • pix_d

  Oceniono 32 razy 12

  Jarosław w kleszczach Antoniego i pana Zbyszka. Jeden mu robi koło pióra w MON a drugi sięga po sądy. Władza się panu Jarkowi wymyka z rąk. Oj wymyka!

 • welarg

  Oceniono 31 razy 11

  Kaczyński popełnił błąd wcześniej, kiedy pozwolił, aby Macierewicz bezkarnie wyniósł z BBN 4 duże dokumenty zawierające materiały nagraniowe WSI z szafy Lesiaka, które dotyczyły intymnych (wiadomo jakich) relacji Kaczyńskiego inwigilowanego przez WSI.

 • soltysowa_z_brzeszcz

  Oceniono 22 razy 10

  jeśli chodzi o św. Antoniego Smoleńskiego, patrona wszystkich obłąkanych, to nie jest żaden strategiczny błąd tylko zaplanowane działanie.
  no niestety zaplanowane w moSSkwie.

 • jtby

  Oceniono 26 razy 10

  Ciekawe, czy panów M&M łączy prawdziwa męska miłoprzyjaźń, czy tow. M. używał kolegę M. nie dla swojej uciechy cielesnej, a tylko do grania na nosie tow. Małemu. Sodomia i Gomoria, proszę księdza, u tych pis.dolców.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX