"Znam Donalda. To powitanie będzie to dla niego trochę krępujące"

- Tusk to jest skromny człowiek. On może niekoniecznie takie akcje lubi - tak posłanka Urszula Augustyn (PO) komentowała akcję witania Donalda Tuska na dworcu w Warszawie. Przesłuchanie b. premiera w prokuraturze uznała za element politycznego "polowania".

Dziennikarze towarzyszyli szefowi rady Europejskiej w drodze na dworzec w Sopocie. W Warszawie prócz mediów, na dworcu mają czekać sympatycy byłego premiera.

Nie będzie wśród nich posłanki PO Urszuli Augustyn.

W "Poranku Radia TOK FM" przyznała, że niespecjalnie podoba jej się akcja witania na dworcu. -  Znam Donalda i wiem, że będzie to dla niego trochę krępujące. To skromny człowiek. Ma dobrze w głowie poukładane, więc on może niekoniecznie takie akcje - powiedziała w rozmowie z Janem Wróblem.

Choć stwierdziła jednocześnie, że spontaniczna akcja może mile połechtać ego byłego premiera.

"To polowanie"

Donald Tusk przyjeżdża do Warszawy na przesłuchanie. Jest świadkiem w sprawie dotyczącej byłym szefom Służby Kontrwywiadu Wojskowego. Janusz Nosek i Piotr Pytel usłyszeli zarzuty " przekroczenia uprawnień funkcjonariusza publicznego wskutek podjęcia współpracy ze służbą obcego państwa bez zgody prezesa Rady Ministrów, wymaganej przez ustawę".

Augustyn jest przekonana, że wezwanie Donalda Tuska do prokuratury to element politycznej walki z szefem Rady Europejskiej.

- Takich politycznych akcji będzie więcej, wszyscy to wiemy. Jestem przekonana, że ci którzy organizują takie przesłuchania, opowiadają o Tusku przykre rzeczy nie ustaną w swoich dociekaniach. To polowanie na Donalda Tuska - mówiła posłanka Platformy w "Poranku Radia TOK FM".

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (43)
"Znam Donalda. To powitanie będzie to dla niego trochę krępujące"
Zaloguj się
 • jxl82

  Oceniono 48 razy 6

  Patriotom zwilgotniały oczy , a pisiakom ze strachu... spodnie.

 • 66kropek

  Oceniono 9 razy 3

  Miejmy nadzieję, że Donald jakoś poradzi sobie z tym zakłopotaniem!! Po prostu nie musicie całować go po rękach i podejmować pod nogi. Na razie.

 • andrzejlang

  Oceniono 23 razy 3

  Mam jedną prośbę do GW. Rozumiem, że popieracie tego bełkoczącego gnoma opłacanego przez Hydrę Europejską, rozumiem, że nie lubicie innego karła, który myśli, że państwo jest ważniejsze od ludzi, ale proszę nie umieszczajcie ich obok konkretnych facetów takich jak TRUMP. A jak mówicie o Prezydencie USA to mówcie o nim Prezydent lub Pan, bo to facet z Ligi Mistrzów w przeciwieństwie do tych dwóch z polskiej "ekstraklasy".

 • mietekkowalski

  Oceniono 49 razy 3

  Akcja witania Tuska to mistrzostwo żenady. No i jeszcze ten KOD jak kula u nogi:)

 • remo29

  Oceniono 10 razy 2

  Pisia trolownia ma dzisiaj używanie. Szachermacher musiał po rezerwy sięgnąć.

 • rot.leszek

  Oceniono 29 razy 1

  PiSlamskie koltunstwo przyjdzie z transparentem

  27:1 ZWYCIESTWO!!! 😂😂😂

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX