"Piekło Polek trwa". Nowacka o ''zwyrodniałym'' radnym. Dostaje się też jego prawnikowi za słowa o ''wołaniu o miłość''

- Musimy nagłaśniać przypadki przemocy domowej, wspierać ofiary i domagać się od rządzących realizacji zapisów konwencji antyprzemocowej - uważa Barbara Nowacka.

Zdaniem Barbary Nowackiej, sprawa byłego radnego PiS z Bydgoszczy pokazuje, że zjawisko przemocy domowej dotyczyć może każdego. - Przemoc nie ma podłoża materialnego. Nie można powiedzieć, ze dotyczy tylko jednej grupy społecznej. To zjawisko dotyka wszystkich: kobiety z wielkich miast i małych miejscowości, zamożnych i biednych. Piekło Polek trwa - mówiła w TOK FM.

Żona Rafała Piaseckiego umieściła w internecie nagrania, z których wynika, że jej mąż znęcał się nad nią, wyzywał, groził.

"Nie piszcz k..., bo ci zaj..., zabiję cię!" - wstrząsające nagrania opublikowane przez żonę byłego radnego Prawa i Sprawiedliwości

Znikąd pomocy

Dla Barbary Nowackiej, "wyjątkowo oburzające" jest to, że nie bacząc na skalę przemocy domowej w Polsce, rządzący próbują to zjawisko marginalizować. I sugerują wypowiedzenie konwencji antyprzemocowej.

- PiS atakuje konwencję od dłuższego czasu, a ten dokument daje ofiarom przemocy szansy obrony. I nakłada na państwo ważne obowiązki - np. stworzenia całodobowej linii telefonicznej dla ofiar przemocy. Rząd sugeruje wypowiedzenie konwencji, a Prezydent RP mówi, że zapisów dokumentu nie należy stosować. Czyli nie pomagać ofiarom przemocy.

Konserwatysta też może być sprawcą przemocy domowej

Prawu i Sprawiedliwości nigdy nie było po drodze z konwencją. Już w czasie kampanii prezydenckiej słyszeliśmy zapowiedzi, że jeśli  Andrzej Duda wygra wybory, to konwencję wypowie. Bo - jak mówił Zbigniew Ziobro, dziś minister sprawiedliwości, dokument to "feministyczny wymysł i twór".

- Przypadek tego zwyrodnialca - radnego z Bydgoszczy - pokazuje, że przemoc domowa dotyczy także rodzin konserwatywnych. Przecież z opublikowanych nagrań wynika, że dochodziło tam do przemocy - stwierdziła w TOK FM Barbara Nowacka. Oburza się również słowami prawnika broniącego Piaseckiego, który przemoc domową i agresję mężczyzny nazwał ''wołaniem o miłość''. Mówił też, że cztery nagrania z czterech lat to średnio jedna sprzeczka rocznie, czyli - w domyśle - niewiele.

Według polityczki lewicy, "jako społeczeństwo obywatelskie musimy nagłaśniać takie sprawy, wspierać ofiary przemocy i głośno domagać się realizacji zapisów konwencji antyprzemocowej".

Eksperci: Oprawca ma wielką władzę. Statystyki pokazują, że kobieta musi zostać skrzywdzona 35 razy, by zgłosić przemoc domową

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (164)
"Piekło Polek trwa". Nowacka o ''zwyrodniałym'' radnym. Dostaje się też jego prawnikowi za słowa o ''wołaniu o miłość''
Zaloguj się
 • bolepistruacyjne

  Oceniono 29 razy 19

  Przemoc domowa nie dotyczy "także" rodzin konserwatywnych. Ona dotyczy PRZEDE WSZYSTKIM rodzin konserwatywnych. Nie ma gorszych zwyrodnialców niż fanatycy, a nie ma większych fanatyków, niż fanatycy religijni. Również, a kto wie czy nie zwłaszcza - jeśli chodzi o nasz region i krąg kulturowy - chrześcijańscy.

 • nemilek

  Oceniono 28 razy 12

  Czołowy opusdejowski, przykościółkowy publicysta z klechowskiej łaski Rafał Ziemkiewicz raczył kiedyś a propos zgwałconej przez duchownego dziewczyny wydalić ze swojej gęby : "Kto nigdy nie wykorzystał nietrzeźwej niechaj pierwszy rzuci kamieniem". Skoro ten przykościółkowy radny tak postępuje w stosunku do swojej żony, to niech ponownie głos zabierze w tej sprawie autor sformułowania, że wszyscy protestujący przeciwko obecnej władzy, to świnie oderwane od koryta czyli redaktor Ziemkiewicz ... chętnie posłuchałbym co ma w tej sprawie do wydalenia.

 • realizmforte

  Oceniono 22 razy 12

  " Przypadek tego zwyrodnialca - radnego z Bydgoszczy - pokazuje, że przemoc domowa dotyczy także rodzin konserwatywnych."
  Przemoc domowa dotyczy GŁOWNIE rodzin konserwatywnych.
  KK kształtujący konserwatyzm społeczny w Polsce, to enklawa krypto homoseksualistów ziejąca mizoginią od zarania dziejów. Piasecki jest tak wyszkolony, że nawet nie zdaje sobie sprawy jaki bydlak z niego
  Wg KK kobieta powinna z pokorą i w cichości " nieść swój krzyż",i ZAWSZE wybaczać katowi. Taka jest "terapia" w kościelnych ośrodkach. Wystarczy zobaczyć film "Kłos".

 • maura4

  Oceniono 31 razy 11

  Nie także, a przede wszystkim przemoc dotyczy rodzin konserwatywnych, bo wszystkie badania pokazują, że Polacy są społeczeństwem konserwatywnym. Może dlatego konserwatywni rządzący nie chcą, aby wprowadzenie w życie konwencji pokazało, jak wielki to problem w konserwatywnych rodzinach.

 • Czupakabros

  Oceniono 20 razy 10

  To jest typowe katolskie zachowanie. Bandyci i zwyrodnialcy zasłaniają się wiarą. Cały pis i elektorat. Czemu to nie dziwi że dali patologii po pińcet.

 • ppo

  Oceniono 13 razy 9

  Niestety, nie ma książąt z bajki. Kto ma kasę ten rządzi. Kobieta- jeśli nie chce być ofiarą na czyjejś łasce- musi zdobyć dobry zawód i być niezależna finansowo. To należy przekazywać córkom. Ucz się! Najlepiej na lekarkę. Jak nie masz głowy na to- zostań fryzjerką albo policjantką. Ale bądź kimś! Nie dziewczyną bez zawodu skazaną na śmieciową pracę za minimum lub wiszenie na mężu. Jeśli rodziców stać, żeby kupić młodej mieszkanie- powinni to zrobić. Jeśli mają córkę i syna a stać ich tylko na jedno mieszkanie- niech kupią córce. Te małżeństwa, gdzie to do kobiety należy dom, jakoś dziwnie przemoc omija.

 • rotterdamus

  Oceniono 12 razy 8

  Pomijając sam fakt przemocy ...Wypada zwrócić uwagę na słownictwo tego pana...Typowy radny. Czy to PiS czy Po ...kultura polityków kraju to odwieczna melina. Do tego do kobiety, zwrot : " ty h***" nie dość że cham, to na dodatek tępa

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX