Komentarze (282)
"W normalnym kraju, gdy pojawia się straszny dziadunio i uwala kontrakt na 13,5 mld zł, upada rząd"
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • Pierre Dolpis

  Oceniono 42 razy 6

  no przecież to oczywista oczywistość, że za uwalenie przetargu na helikoptery i zakup bez przetargu samolotów poszła WIELOMILIONOWA kasiora pod stołem!
  pis to partia przekręciarzy!

 • marywil2012

  Oceniono 17 razy 5

  zaraz zaraz, kto opowiadał onegdaj bajki o walcę o prawo i sprawiedliwość. Prawo i Sprawiedliwość? Przekrętem na mile śmierdzi.

 • agencik07

  Oceniono 29 razy 5

  Zobaczcie iluż to obrońców dojnej zmiany ignorantów i nieudaczników na forum! A że trudno jest bronić Berczyńskiego, więc siedzą i minusują! Ale jaja!

 • otopolskiepieklo

  Oceniono 6 razy 4

  a na wiosne zamiast liści.....

 • zd46

  Oceniono 20 razy 4

  Podczas prowadzenie weryfikacji WSI przez A.Macierewicza, stanęła sprawa, że Lech Kaczyński zapewnił Macierewiczowi dostęp do wiadomości tajnych specjalnego znaczenia bez odpowiednich procedur a on nie był nawet urzędnikiem państwowym !!!! Wypowiadał się w tej sprawie Prokurator Seremet z nadania L.Kaczyńskiego, który orzekł, że: "A.Macierewicz nie był urzędnikiem ale BYŁ" i mógł zapoznawać się z takimi wiadomościami albo nie. Cały czas wokół A.Macierewicza coś "niebywale śmierdzi", w coś jest zamieszany tylko wywija się jak piskorz. Może nadejdzie taki czas, że prokuratura go "TRAFI I ZATOPI", przecież nie może tak być by MON był kierowany przez człowieka o mętnym świadectwie zdrowia i jeszcze mętniejszej historii, w której przeplatają się patriotyczne wątki z wątkami "korupcyjno-szpiegowskimi" !!!!

 • newpatric

  Oceniono 18 razy 4

  Za 3 samoloty Boeing warte 330 milionów dolarów MON dał 530 milionów.

  Przypadek?

  Nie sądze.

 • tomtg123

  Oceniono 26 razy 4

  Caracali nie będzie, ale zamiast nich będą Colargole - MON zamówił właśnie 1200 pluszowych misiów.
  Serio, to nie żart.
  www.wprost.pl/zycie/10051744/MON-kupuje-misie-Maja-byc-ksztaltne-o-milej-aparycji-budowa-proporcjonalna.html

 • franek-janek

  Oceniono 14 razy 4

  Glupi narod ma jedyne wiadomosci z radia Maryja, od Rydzyka I z ambony, to widac wystarczy by idioci rzadzili!

 • Marko Markoni

  Oceniono 40 razy 4

  Jak kłamie w sprawie caracali, to kłamie też w sprawie katastrofy smoleńskiej, tępe łby. Ale wy kaczyści zawsze macie rację, moherowe berety. Otumaniać możecie sami siebie, albo takich idiotów, jakimi sami jesteście. Facet z Boeinga rozwala caracale, Macierewicz obiecuje AMERYKAŃSKIE black hawki. MON kupuje w ostatniej chwili, BEZ PRZETARGU, samoloty dla VIP - ów. Zgadnijcie od kogo kaczyści. Tak, macie racje. OD AMERYKANÓW. Po ujawnieniu przez Bermisia, że to on rozwalił caracale, tenże Bermiś spier...... a do USA, stamtąd rezygnuje z dwóch funkcji. Z powodów nikogo nie przekonywujacych. Prokuratura, ani też żadne służby nie robią nic, milczą. Tylko czołowi aktywiści z KC PIS wciskają kit, że się nic nie stało. Logiczny ciąg zdarzeń, i wniosek może być tylko jeden. A właściwie dwa. Bermiś zwariował, ale wg mnie gigantyczny przekręt.

 • soltysowa_z_brzeszcz

  Oceniono 24 razy 4

  beknie i Antek, i Berczyński.
  no ale oczywiście dopiero po zmianie władzy.

 • mila12.1

  Oceniono 16 razy 4

  Całkiem poważne stado obrońców prymitywnych kłamców i nieudaczników rzuciło się do szkalowania Wrońskiego, nie dowierzając ,że Polacy to w większości myślący naród i nie da się nabrać na ich kalumnie

 • cjk.5004

  Oceniono 16 razy 4

  Przecież rządzą nami idioci. Rządzeni w 30% to też kompletna katolicka ciemnota

 • aspert

  Oceniono 22 razy 4

  Kownacki( ten od uczenia Francuzów jak się je widelcami) przyznał ,że szef MON udostępnił "archiwalną" dokumentację przetargową Berczyńskiemu ( temu co pracował dla Boeinga), w sytuacji gdy negocjacje trwały za rządów PIS. Patrząc z perspektywy czasu ich celem było uwalenie zakupu Caracali co sam przyznał Berczyński. Ktoś powinien za to beknąć, bo to działalność godząca w naszą obronność i finanse Państwa

 • grosz-ek

  Oceniono 22 razy 4

  "[...] nazwisko Berczyńskiego ani razu się nie pojawiło w trakcie negocjacji przetargu na Caracale."
  Jeszcze gorzej. Brak jakichkolwiek wzmianek, przy jego żywym i aktywnym zainteresowaniu, a także przy posiadaniu stosownych uprawnień, sugeruje, że coś zostało ukryte, tudzież - nie było dokumentowane.

 • realistas

  Oceniono 3 razy 3

  W normalnym kraju nigdy nie rządziłyby partie typu POPiS.

 • tlen69

  Oceniono 5 razy 3

  Po tytule artykułu widać, że rządy PiS nie są "wymarzone" i normalne. Tu wszystko nie gra. Każdy pcha się przed prezesa lub udaje, że ma "teczkę i haki", a sam nie wie, że inni też mają "małe co nie co?"

 • acototak

  Oceniono 7 razy 3

  Czy MON oprócz pluszowych miśków zamówi też dmuchane, dla ścisłego kierownictwa?

 • sclavus

  Oceniono 11 razy 3

  I na tym polega manipulacja pisijna: "Morawiecki mówi, że nazwisko Berczyńskiego ani razu się nie pojawiło w trakcie negocjacji przetargu na Caracale" - gdyby był oficjalnym "czynnikiem negocjacji", to by się pojawiło, ale nie był... wystaczyło, że zapoznał się z ofertą - za zgodą Macierewicza - i, na boku, wyszeptał: "nie kupujcie tego, broń boże, bo to szmelc i przepłacicie"...
  Przyszedł do Morawieckiego od Macierewicza i to wystarczyło, bo ... Morawiecki zna się na śmigłowcach, jak Macierewicz na armii...

 • wicipinski

  Oceniono 43 razy 3

  Chyba, że rząd ma umocowania daleko od własnej stolicy i realizuje plan obcego mocarstwa jako 5 kolumna, udając przy tym wariatów.

 • antey

  Oceniono 2 razy 2

  Młodzieży przypominam: obecny MON kiedyś w Sejmie oskarżył urzędującego wówczas premiera o pracę na rzecz Rosji. Sprawa - nie podjęta i nie wyjaśniona do dziś, obaj panowie chodzą na wolności; przy tym kalibrze zarzutów, obojętnie który, ale jeden z nich powinien dawno mieć dożywocie, bo obaj racji mieć nie mogli.

  PS: Jaki normalny kraj rozpisuje przetarg na śmigłowce po to, aby produkowała je sama armia i w momencie, gdy na posiadanych resursy sa właściwie na wyczerpaniu ?

 • jedyny_times

  Oceniono 8 razy 2

  W normalnym kraju...i tak można by było wyliczać. W normalnym kraju taki pis by nie wygrał wyborów, a po takich wtopach, po takim chamstwie, złodziejstwie i dewastowaniu wszystkiego nie miałby takiego wysokiego poparcia.

 • mirarob

  Oceniono 4 razy 2

  a taki mądry i uczciwy podkomisarz....

 • franek-janek

  Oceniono 6 razy 2

  W kazdym kraju, tylko nie w kraju na pozor madrych ludzi ktorym rzadza idioci ktorych nic sie nie ima! Po prostu teflon!! Robia co chca i nic i nikt, zadne prawo ich nie dotyczy. Jak to jest mozliwe, czy my wszyscy jestesmy glupsi od tej parszywej sekty?

 • dron1234567

  Oceniono 8 razy 2

  Lipa. Na dzień przed reelekcją Donalda T., skromny poseł z "partii rządzącej" Jarosław K., postraszył Niemcy bronią atomową z Bliskiego Wschodu. To jest dopiero coś.

 • rezun-one

  Oceniono 22 razy 2

  Jak pamiętamy panowie Macierewicz i Kaczyński uwili sobie gniazdka w krzakach.
  Siedzieli tam przez całą kampanię wyborczą do czasu ogłoszenia wyników.
  Okazuje się że dochowali się przychówku, z gniazdka wysypali się Misiewicze, Berczyńscy.
  Co ciekawe natychmiast jak zrobiła się aferka Breczyński uciekł w krzaki. Misiewicz do Rydzyka, wyjdzie po latach jako absolwent nauk różnych, jak to w Grzybowie.
  Puki co to teraz problem mają prokuratorzy, oni wiedzą że jeśli zamiotą sprawę pod dywan to będzie koniec ich kariery, może nie natychmiastowy ale na pewno zakończonej odsiadką.
  To naprawdę chodzi o miliardy pieniędzy podatnika i wojska, to działanie mające na celu obniżenie obronności państwa, czyli afera przy której Amber Gold, to naciągnięcie metra na przejazd na gapę. Może nadęta panna Wasserman rozejrzy się dookoła, zapytamy się jej co zrobiła by ukarać winnych, w jej przypadku siedzenie cicho to współudział.
  Panie Suski jest okazja działać a nie chować łba w majtki Katarzyny.
  Podobnie jak jest współudziałem zachowanie innych posłów PiS, nawet takich "najzwyklejszych z krzaków".

 • st.bareja

  Oceniono 34 razy 2

  Dlaczego na męski narząd rozrywkowy nie mówi się Stasiu, Jasiu, Jędruś czy nawet Jaruś ale właśnie Wacek....
  przypadek - nie sądzę.

 • spyderman2

  Oceniono 1 raz 1

  w wolsce to kłamczyński ustala procedury jakie ma wykonywać pisi nierząd. procedury przekazuje mu kreml za pośrednictwem agenta antoniego, który za kilka rubli sprzedałby matkę a co dopiero ojczyznę.

 • grzegorz-g1953

  Oceniono 3 razy 1

  A kto powiedział, że Polska to normalny kraj? Błędne założenie. Ruszcie zatem tyłki dziennikarze i zabijcie oszołomów śmiechem. To jest ogromnie skuteczny oręż, a wy jakoś jesteście ogromnie bierni.

 • zyks

  Oceniono 3 razy 1

  Istne wariatkowo, happening za happeningiem. Ilekroć o tym czytam, kwiczę ze śmiechu :))

 • miromaz

  Oceniono 3 razy 1

  Łżą jak psy !!!
  A to nie jest normalny kraj !!!

 • maxthebrindle

  Oceniono 9 razy 1

  '(...) powiedziała dziennikarzom rzeczniczka PiS. Dodała, że nie jest od tego, by mówić, co powinna zrobić prokuratura, a czego nie.'

  Fakt, od tego jest Zbynio...

 • zuuuraw

  Oceniono 23 razy 1

  Skoro nie upadł po upublicznieniu taśm rządowych z "Sowy i przyjaciół" nie upadnie i teraz.

 • slav_

  Oceniono 1 raz 1

  >Dodała, że nie jest od tego, by mówić, co powinna zrobić prokuratura, a czego nie.

  To prawda, od tego by powiedzieć co powinna zrobić prokuratur jest min. Ziobro.

 • je2bnik

  Oceniono 9 razy 1

  Francja nie upadła?

 • maciacho30

  Oceniono 31 razy 1

  PISlandia matołów i przekrętów na miliardy, a nie tam ośmiorniczki czy zegarki!

 • jozbieszczad

  Oceniono 113 razy 1

  Dawno nie widziałem pana Wrońskiego w TVP .
  Kiedyś był tzw "expertem" .

 • a1k5

  Oceniono 2 razy 0

  Co tam Grecja, co tam Norwegia ,tu był raj nie pamietasz jak
  -pewien Pan wsławił się pisaniem przemówień dla naszego oksfordczyka i męża stanu Radka za jedyne 240.000 PLN, z kasy podatników ?
  -"aneks otwarcia" do koryta : PO za-jomało 340 000 0000 000 zl- słownie- trzysta czterdzieści miliardów zl przez 8 lat.
  -Leszek, oddaj 450 milionów ! Kuźwa, mam wrażenie, że nie odda :-(
  Półtora roku temu podopieczni Leszka Balcerowicza w PKP Cargo wywalili 450 mln PLN na idiotyczny zakup czeskiej firmy od rezydującego w Szwajcarii kontrowersyjnego oligarchy Zdenka Bakaly.
  Czas więc rozliczyć grupę towarzyską Balcerowicza z tych 450 mln PLN, które wyssano z PKP Cargo do Szwajcarii. Zamiast wypisywać dyrdymały na zadzwoń, niech Leszek Balcerowicz popisze się swoją elokwencją w delegaturze CBA/ABW. Oligarcha Bakala, przyjaciel salonu III RP, beneficjent kasy PKP Cargo
  450 mln PLN z PKP Cargo pojechało za góry, za lasy ..Powstaje pytanie: dlaczego prawie nikt w Polsce nie wie Friedrichu Liscie? Otóż najważniejsza część jego teorii ekonomicznej mówi o tym, że integrować można ze sobą tylko gospodarki krajów na zbliżonym poziomie gospodarczym.

 • passtorian

  Oceniono 6 razy 0

  Niektore komentarze dziwnym biegiem okolicznosci znikaja. Moj tez. Wiec powtorze:

  Jeden rzad juz upadl za taki sam przekret. Wtedy, podczas urzedowania bula Komorowskiego i ninistra dyletanta Siemoniaka zakupilismy zlomu militarnego z zachodniego demobilu na ...110 miliardow zlotych!!! To oczywiscie nie usprawiedliwia obecnego przekretu Psychola z tej drugiej partii ale... nalezy to rodakom przypominac , zeby naiwnie nie mysleli ze ci co byli sa ul;epieni z lepszej gliny. Zlodzieje i oszusci sa i tu i tam. Oszustwem jest rowniez to , ze propaganda stara sie wybielac tych co byli.

 • zyks

  Oceniono 6 razy 0

  Make fun, not war ! Zamiast 50 Caracali - 1200 Colargoli :))

 • agnrodis

  Oceniono 8 razy 0

  Dopoki Rydzyk i KK rzadza Polska (oni wygrali wybory dla PiSu - partii figuranta, bo oficjalnie KK nie moze rzadzic!), dopoty zadnej dymisji nie bedzie. Tylki przyrosly im do stolkow, tak jak komunistom. Oni nie maja zadnego honoru, zadnej moralnosci, a ich motorem jest patologiczna rzadza wladzy.

 • jndy

  Oceniono 12 razy 0

  W normalnym kraju po zerwaniu kontraktu z bzdurnie wydumanej przyczyny (za mały offset, który był przecież około 100% wartości kontraktu) i zakupu bez przetargu samolotów za 2 mld zł od razu rozpoczęto by wyjaśnianie, kto i ile "przytulił". Po to są przecież tzw służby, CBA nie powołano przecież po to, by sprawdzało treść oświadczeń podatkowych przeciwników politycznych.

 • magnusg

  Oceniono 8 razy 0

  W normalnym kraju nikt by tak skrajnie niekorzystnego kontarktu nie dopuscil do tak dalekiej fazy.

 • jes-ter

  Oceniono 14 razy 0

  Wacku ! Cóżeś ty narobił...

 • jep23

  Oceniono 16 razy 0

  Jak ktoś chciałby pozdrowić "drogiego Wacka":

  717 Western Drive
  Richmond, CA 94801
  Neighborhood: Richmond South of Eastshore
  Subdivision: Point Richmond
  Property Info Alerts Sign up to receive home sales alerts in Richmond
  Current Owner:

  Margaret Berczynski, Waclaw Berczynski

  Last Purchase Price:

  $850,000 (2016)

  Property Taxes:

  $6,293 (2015)

  Lot Size:

  5,000 square feet / 0.11 acres

  Tax Dollars per Acre:

  $57,206 per acre

  Home Size:

  1,589 square feet

  Beds:

  4

  Baths:

  3

  A co! Dostał kredyt na 30 lat to ma...

 • scierplaminoga

  Oceniono 14 razy 0

  w normalnym kraju ludzie nie muszą być tak zdesperowani po 8 latach koszmarnych rządów i przewalania grubszych miliardów, żeby głosować na strasznych dziaduniów.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX