"Religia smoleńska w apogeum. Co rusz mamy apokryf smażony pod kierunkiem kardynała Antoniego"

O tym, jaki jest cel religii smoleńskiej, mówił w TOK FM prof. Zbigniew Mikołejko. - Przebóstwienie narodu polskiego, przerobienie w aniołów zemsty i sprawiedliwości, bo nie prawa oczywiście - zaznaczył.

- Religia smoleńska jest heretycka również w tym, że zacieśnia projekt zbawienia, wyjmuje go z obszaru uniwersalnego katolicyzmu i wpycha w ciasne ramy narodowe - mówił w audycji "Prawda nas zaboli" prof. Zbigniew Mikołejko. Zdaniem gościa Piotra Najsztuba "katastrofa smoleńska jest ofiarą założycielską IV Rzeczpospolitej".

Cel religii? - Przebóstwienie narodu polskiego, przerobienie w szczególnych aniołów, zemsty i sprawiedliwości, bo nie prawa oczywiście - oceniał filozof. W ramach tego specyficznego wyznania zawiera się też potrzeba zemsty na Donaldzie Tusku. - Trzeba tego judasza powiesić - zaznaczał Mikołejko.

"Kanoniczną ewangelią byłby raport komisji rządowej o katastrofie"

- Religia smoleńska jest w swoim apogeum. Rytuały zostały ukształtowane, odbywają się, ale jest ona jednak politycznością, oczekuje się materialnych, pragmatycznych rozwiązań - mówił dalej filozof. A co z jej ewangelią? - Kanoniczną ewangelią byłby raport komisji rządowej o katastrofie. Natomiast co rusz pojawia się jakiś apokryf smażony pod kierunkiem kardynała Antoniego - stwierdził. - One są zupełnie szalone - oceniał te apokryfy, czyli teorie na temat katastrofy, eseista.

Wypowiedział się też na temat rozdziału Kościoła od państwa. - Zabrakło w pewnym momencie powiedzenia: tu jest Kościół, religia, a tu jest polityka. Zlepienie tego, co religijne, z tym, co polityczne, stało się już tak zwarte - dodał Mikołejko.

Zobacz także: Smoleńsk. Służba Kontrwywiadu Wojskowego odnalazła nagrania z 10 kwietnia 2010 roku

Smoleńsk. Służba Kontrwywiadu Wojskowego odnalazła nagrania z 10 kwietnia 2010 roku

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (90)
"Religia smoleńska w apogeum. Co rusz mamy apokryf smażony pod kierunkiem kardynała Antoniego"
Zaloguj się
 • def11

  Oceniono 47 razy 41

  Skoro Tworki widziały Napoleona, Winetou i Presleya to i kardynałowi Antoniemu dadzą radę, gdy suweren się już otrząśnie i zagrozi heretykom stosami :)

 • sil.m

  Oceniono 45 razy 37

  Gratuluję pisowskim trollom poziomu wiedzy – żenua i nic więcej. Kapłan smoleński wynagradza przyjaciół w podkomisji a prezes swoimi wizytami w asyście czołowych jajcarzy utwardza elektorat. Ten gostek bez dojrzałości emocjonalnej, maniak żyjący ze świadomością współudziału w śmierci swojego brata [ten co leży na Wawelu to ofiara jego podłości – nawet po śmierci robi mu krzywdę] i 95 innych niewinnych ludzi - inicjator i główny mentor wycieczki wyborczej do Katynia inspiruje politycznie swoje wizyty . Te obłudne przedstawienia oraz hektolitry słodyczy zemsty i nienawiści nie zatopią rozdwojenia jaźni w umyśle guru – nie winien? –bo coraz bliżej : winien!!! – to ludzie demonstrujący wobec profanacji skarbu narodowego mają rację. O martwych nic, tylko dobrze? Nie w takiej sytuacji, nie, gdy ich śmierć jest używana do zrobienia krzywdy żyjącym, którzy w pośredni sposób mieli związek z wizytami w Katyniu, nie, by na ich koszt gloryfikować stronę i partię Kaczyńskiego. Napiszcie kiedy ten pan odwiedził grób swojego ojca lub mamy i czy ktoś mu w tym przeszkadzał?
  Gdyby w ostatniej rozmowie z braci nie było słów ich obwiniających to stenogram byłby jawny – a jest ukrywany jak teczka TW Balbina. Ta wyborcza wycieczka braci K. organizowana przez grupę pachołków z kancelarii trunkowego malca / w tym żyjący: niejaki Sasin i dr prawa A.Duda / nielicząca się z nikim , niczym i procedurami zaprzepaściła wysiłki polskiej dyplomacji w sprawie prawdy o morderstwie w Katyniu a wytworzyła nowe kłamstwo smoleńskie obok kłamstwa katyńskiego

 • zibbey

  Oceniono 42 razy 34

  Po co kaczynski chce drążyć wypadek, który ON sprowokował? Kamikadze jakiś czy idiota?

 • newpatric

  Oceniono 41 razy 31

  Podsumujmy ustalenia podkomisji smoleńskiej:

  1. „Dostaliśmy informację, że będziemy mogli w ramach podkomisji przesłuchać jedynego świadka zamachu:

  To pilot automatyczny Tupolewa, który uciekł i ukrywał się 7 lat na Uralu.”

  2. "SAMOLOT NIE MÓGŁ SIĘ ODWRÓCIĆ DO GÓRY NOGAMI BO SAMOLOT NIE MA NÓG."

  3. "Dialogi z filmu "Smoleńsk" stanowią niezbity dowód, że wypadek w Smoleńsku był w rzeczywistości zamachem"

  4. „W trakcie prac zespołu ekspertów jednomyślnie ustalono, że katastrofa była zamachem, pozostaje znaleźć dowody, że tak było.”

  5. "Na ścieżce dźwiękowej z czarnej skrzynki słychać dwa bezgłośne odgłosy wybuchu oraz krakanie blaszanych ptaków, to dowód, że one naprawdę istnieją".

  6. „W Tupolewie wybuchła bomba z tłumikiem. To dlatego załoga nic nie słyszała i lecieli dalej jakby nigdy nic.”

  7. „W trakcie badań świadków zamachu, operator kamery z planu „Smoleńska” przeciął kajdanki i zbiegł, gdy kazano mu rozebrać się do połowy w celu zbadania go.”

  8. „Polski Związek Hodowców Drobiu potwierdził nam, że blaszane ptaki istnieją. Są w całości wykonane z blachy – jak nam wyjaśniono.”

  9. „Zderzenie z drzewem badano na tekturowym modelu w skali 1:1 o właściwościach lotnych zbliżonych do oryginału. Wynik jest nieznany, bo model po poświęceniu rozpadł się.”

  10. „Ustaliliśmy, że kontrolerzy lotu źle mówili po rosyjsku, załoga musiała znajdować komendy w słowniku powiedzeń lotniczych. Było to ekstremalnie trudne, ponieważ nie znali cyrylicy.”

  11. „Nie mieliśmy możliwości technicznych odczytania danych z czarnych skrzynek, ponieważ były pomarańczowe. Pomogło dopiero opakowanie ich w czarną imitację tektury.”

  12. „W sprawie pytania o czas zapisu wybuchów nasi eksperci wykazali, że fala wybuchu jest szybsza od dźwięku podobnie jak ręka jest szybsza niż oko, co potwierdza każdy gracz w trzy karty z bazaru.”

  13. „Podkomisja zgłosiła jeden wniosek do Urzędu Patentowego. Samoloty z namalowanymi oknami są bardziej wytrzymałe niż te z prawdziwymi.”

  14. „Podczas przeglądania danych filmowych zauważyliśmy podejrzaną osobę podającą się za dyplomatę. Z powodu podobieństwa nazwaliśmy ją „Jerzy Z.” i skierowaliśmy ze zdjęciami do prokuratury.”

  15. „W celu zbadania sposobu zapisu wybuchów użyliśmy gumowego modelu jaszczurki. Ustalono, że po oderwaniu ogona zapis sygnału wybuchu jest w nim niemożliwy. Eksperci lotnictwa twierdzą, że jaszczurki nie mają technicznych możliwości zapisywania sygnałów w ogonie, służy on im do machania. To wyjaśnia sprawę braku dźwięku wybuchów.”

  16. „Wszystkie mapy terenu jakie dostała strona polska były odwrócone do góry nogami co zmusiło załogę do podchodzenia do lądowania z drugiej strony lotniska.”

  17. Podkomisja smoleńska ustaliła niezbicie, że istnieją dowody na zamach: "Dowody na zamach zostały całkowicie zniszczone co jest dowodem na to, że istniały".

 • big_gadu

  Oceniono 40 razy 30

  to jest wielki pomnik głupoty i braku poszanowania dla prawa i prostych procedur bhp !

 • pp284

  Oceniono 42 razy 26

  i w efekcie tysiące ludzi odwroci się albo już odwróciło od kościoła. Może w sumie to i dobrze?

 • ochujek

  Oceniono 42 razy 22

  Ciemny lud potrzebuje nawiedzonych wodzirejów i kupi wszystko co ci ogłoszą. Suweren myśleć nie potrafi, wierzy paranoikom.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX