"To nie będzie ani dobra zmiana, ani trwała. Reforma KRS nie przeżyje PiS"

- Ona jest bardzo łatwa do odwrócenia. Niemało złej krwi bez trwałych efektów - mówił o projekcie ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa Kazimierz M. Ujazdowski, były członek PiS.

- Zmarnowana szansa na dobrą reformę - tak o pomysłach PiS w sprawie Krajowej Rady Sądownictwa mówił w Poranku Radia TOK FM Kazimierz Michał Ujazdowski, eurodeputowany, były wicemarszałek Sejmu i minister kultury w rządzie PiS.

Rząd w marcu przyjął projekt zmian w ustawie o KRS, przewidują one m.in. wygaszenie kadencji jej członków-sędziów i wybór nowych przez Sejm. Obecna KRS krytykuje pomysły: "Uchwalenie tego projektu w obecnym kształcie będzie równoznaczne ze zmianą ustroju państwa". CZYTAJ WIĘCEJ >>>

"Ani dobra zmiana, ani zmiana trwała"

- To nie będzie ani dobra zmiana, ani zmiana trwała - mówił polityk. - Ona jest bardzo łatwa do odwrócenia. Niemało złej krwi bez trwałych efektów, polegających na dopływie do sądownictwa najlepiej wykwalifikowanych prawników z innych zawodów i na zmianie dotyczącej funkcjonalności sądownictwa - oceniał.

Jak mówił, polskim sądom nie są potrzebne takie zmiany. Tylko prawdziwie dobra reforma, która - między innymi - doprowadzi do skrócenia czasu procesu i oczekiwania na wyrok. - Ta reforma nie przeżyje PiS, nie będzie żyć dłużej niż PiS przy władzy - podkreślił Ujazdowski.

A teraz zobacz WIDEO: Żurek: Zmiany w KRS to powrót do systemu, który obowiązywał przed '89 rokiem

Żurek: Zmiany w KRS to powrót do systemu, który obowiązywał przed '89 rokiem

DOSTĘP PREMIUM