Biedroń: Słowa Dudy są fatalne. W czasach wojny polsko-polskiej potrzebowalibyśmy męża stanu

- Lech Kaczyński, który nie był prezydentem z mojej bajki, wykonywał wiele gestów, które jednoczyły społeczeństwo. Słowa Andrzeja Dudy, że nie jest prezydentem wszystkich Polaków są fatalne - powiedział Robert Biedroń w Radiu TOK FM.

Według prezydenta Słupska, obecnie rządzący - Andrzej Duda i Jarosław Kaczyński, nie ukrywają swoich fascynacji Orbanem, Erdoganem czy Trumpem. To w jaki sposób prezydent USA uprawia politykę niepartycypacyjną tylko plemienną, w której liczy się władza autorytarna tych, którzy wygrali wybory, a reszta powinna zamilknąć - zdaniem Roberta Biedronia - imponuje PiS.   

Odnosząc się do niedawnej wypowiedzi Andrzeja Dudy, w której prezydent przyznał, że "nie jest prezydentem wszystkich Polaków, bo nie został przez wszystkich Polaków wybrany", Biedroń ocenił, że to "fatalne" stwierdzenie i "demoralizujące". 

- Od osoby pełniącej najwyższy urząd w państwie oczekiwalibyśmy, że będzie szukała dobra wspólnego. Mieliśmy już przykłady prezydentów, którzy mimo tego, że nie uzyskali 100-procentowego mandatu, szukali tego dobra wspólnego. Już nie wspomnę najbardziej popularnego prezydenta RP Aleksandra Kwaśniewskiego, który stawiany jest za taki przykład. Ale i Lech Kaczyński, który nie był prezydentem z mojej bajki, wykonywał wiele gestów, które jednoczyły społeczeństwo. Starał się wymknąć spod kontroli brata i PiS. To nie udaje się prezydentowi Dudzie i to jest wielkie nieszczęście. W dzisiejszych czasach wojny polsko-polskiej między PiS, a PO potrzebowalibyśmy kogoś, kto będzie mężem stanu - przekonywał prezydent Słupska.   

- Mógłby nim być (mężem stanu) i daje mu do tego bardzo mocny mandat konstytucja - Andrzej Duda. Niestety zaprzepaścił to. Ze smutkiem obserwuję erozję autorytetu prezydenta RP - powiedział w "Poranku Radia TOK FM" Robert Biedroń, który przyznał, że wiązał duże nadzieje z prezydenturą Dudy.    

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (68)
Biedroń: Słowa Dudy są fatalne. W czasach wojny polsko-polskiej potrzebowalibyśmy męża stanu
Zaloguj się
 • iksior66

  Oceniono 33 razy 25

  Widzę, że głównym zarzutem pis-trolli pod adresem Biedronia jest to, że jest on homoseksualistą. Najwyraźniej oznacza to, że trudno się tego gościa czepić w jakiejś kwestii merytorycznej bo inaczej już by trolle wylewały wiadra pomyj na ten temat. Biorąc pod uwagę zjadliwość ataków można też dojść do wniosku, że wierchuszka PIS najwyraźniej traktuje Biedronia całkiem poważnie. Inaczej by sobie odpuścili ataki a zastępy trolli skierowali na inne fronty.
  Może więc rzeczywiście Biedroń ma szanse coś zamieszać w polskiej polityce? Czas pokaże.

 • chopinn

  Oceniono 37 razy 25

  Biedron jest politykiem zupelnie innego kalibru, on rozumie co to kompromis, rozmowa, odmienne myslenie. Swiat nie jest monolitem i nigdy nie bedzie, dlatego tak wazna jest umiejestnosc dialogu.

  A Duda... hmmm a Duda po prostu tego nie rozumie i zgrywa glupa wiedzac, ze za pare lat moze siedziec z wyrokami, ktore pogrzebia go na smietniku historii. Smutny zywot.

 • adamofsky

  Oceniono 35 razy 21

  Po komentarzach widzę, że akcja Hejt ruszyła. Tym razem, kacze skoorwysyny, wam się nie uda.

 • def11

  Oceniono 23 razy 17

  Miałem budować wspólnotę, ale się rozmyśliłem, a poza tym narty, nie mam czasu

  PAD niezłomny

 • achaszwerosz

  Oceniono 27 razy 17

  W ogóle nie jest prezydentem bo jest marionetką, prezydentem i premierem jest Kaczyński.

 • zd46

  Oceniono 25 razy 17

  To nie mąż stanu, to "WĄŻ PiS-u" a właściwie "Berczyński Pałacu Prezydenckiego"

 • bkiton

  Oceniono 20 razy 16

  Zła diagnoza Panie Robercie.
  Lech Kaczyński meldował o wszystkim prezesowi, nawet ile małpek łyknął dziennie.
  Ale fakt, wymknął się

 • zewszad_i_znikad

  Oceniono 21 razy 15

  Całkowicie zgadzam się z Biedroniem co do porównania Lecha Kaczyńskiego i Dudy. Do dziś nie mogę zapomnieć Kaczyńskiemu takich działań jak zakazywanie Parady Równości, ale pamiętam też pozytywnie to, że potrafił się przeciwstawić Rydzykowi, wykonywał pojednawcze gesty wobec Żydów czy Ukraińców...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX