Ujazdowski mówi o problemach Francji i wylicza: Bezrobocie oraz zjawisko nienotowane w Polsce

Francja uchroniła się przed najgorszym rozwiązaniem, tzn. zwycięstwem Marine Le Pen, które byłoby niedobre nie tylko dla Francji, ale i Europy, Polski. Tak zwycięstwo Emmanuela Macrona komentuje Kazimierz Michał Ujazdowski w Radiu TOK FM. Europoseł dodaje jednak, że przed Francją stoją teraz jeszcze wyzwania.

Kazimierz Michał Ujazdowski, który był gościem w "Poranku Radia TOK FM", przyznał, że cieszy się ze zwycięstwa centrysty w wyborach prezydenckich we Francji. Jak przekonywał, konkurentka Macrona była realne zagrożenia dla i tak trudnej pozycji Francji w Europie.    

- Le Pen to osoba chcąca demontażu Unii Europejskiej i w istocie lekceważąca Europę Środkową, więc Francja uchroniła się przed najgorszym. Ale daleko do tego, by powiedzieć, że wybór Macrona oznacza wzmocnienie Francji - powiedział europoseł. Ujazdowski zwrócił uwagę, że teraz przed nowym prezydentem stoją jeszcze większe wyzwania.

- Problemem Francji jest niekonkurencyjność gospodarki, ogromny dług publicznybezrobocie - 1/4 młodych ludzi przed 25 rokiem życia jest bez pracy. Jest też zjawisko nienotowane w Polsce - bardzo duży odpływ najbardziej wykwalifikowanych pracowników z młodego pokolenia do Anglii i USA. A to oznacza, że przed prezydentem i nową większością, której konstrukcja nie jest jasna, stoją ogromne zadania - wyliczał polityk. - Dlatego - jak dodał Ujazdowski - daleka droga do tego, by można powiedzieć, że Francja wkroczyła na drogę rekonstrukcji, siły i przezwyciężenia kryzysu gospodarczego.  

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (64)
Ujazdowski mówi o problemach Francji i wylicza: Bezrobocie oraz zjawisko nienotowane w Polsce
Zaloguj się
 • homo-homini-lupus

  Oceniono 22 razy 12

  "Jest też zjawisko nie notowane w Polsce - bardzo duży odpływ najbardziej wykwalifikowanych pracowników z młodego pokolenia do Anglii i USA"

  A ja, głupi, myślałem, że jest to ogromna polska bolączka, tak że nawet uciekających z Polski lekarzy planuje się obłożyć kosztami kształcenia.
  Chwała Bogu ten pierdoła mnie uświadomił :-D

 • malepifko

  Oceniono 15 razy 9

  "Jest też zjawisko nie notowane w Polsce - bardzo duży odpływ najbardziej wykwalifikowanych pracowników z młodego pokolenia do Anglii i USA".

  Dosłownie kabaret!
  Tacy właśnie ludzie rządzą Polską, tzn kompletnie oderwani od rzeczywistości. W takim razie, jak w tym kraju ma być dobrze?

 • swinton

  Oceniono 46 razy 8

  Macron jest większym zagrożeniem dla Polski niż byłaby Le Pen.
  Hegomonii Niemiec i Francji w Uniie już nic nie powstrzyma.
  Najgorzej na tym wyjdą państwa poza strefą Euro a szczególnie Polska.

  Brytyjska gazeta Telegraph określiła Macron jako Jacques Chirac, wydanie 2017.
  A to właśnie Jacques Chirac powiedział do Polaków -"'Zmarnowali oni okazję, żeby siedzieć cicho"

 • kolos100

  Oceniono 36 razy 6

  Ujazdowski zapomniał o stanie wyjątkowym, licznych zamachach, wojsku na ulicach, dzielnicach do których wstępu nie ma policja i tak dalej.

 • kotecka1

  Oceniono 5 razy 3

  Plecie Pan bzdury, Panie Ujazdowski, zupełnie jakby Pan się teraz obudził. Za waszych rządów wszystkie zjawiska notowane są w Polsce a bezrobocie w szczególności co widać po ilości ludzi, którzy ten Kraj szczęśliwości w poszukiwaniu pracy opuścili.

 • a1k5

  Oceniono 1 raz 1

  Od 1993 r. Plan Spinelliego stał się oficjalnym programem Wspólnoty Europejskiej i Unii Europejskiej.
  Fragmenty o których za chwile będzie mówił francuski prezydent: „Pierwszym zadaniem, bez rozwiązania którego wszelki postęp będzie tylko złudzeniem, jest ostateczne zlikwidowanie granic dzielących Europę na suwerenne państwa” „Wolna i zjednoczona Europa jest niezbędnym warunkiem dla wprowadzenia nowoczesnej kultury” „Europejska rewolucja musi być socjalistyczna, żeby mogła sprostać naszym potrzebom” „Zgodnie z podstawową zasadą socjalizmu - wobec której ogólna kolektywizacja była tylko pospiesznym i błędnym wnioskiem – siły wytwórcze nie powinny panować nad człowiekiem, ale tak, jak wcześniej siły natury, zostaną one podporządkowane człowiekowi, racjonalnie kierowane i kontrolowane” „Adekwatność i realizacja każdego pojedynczego punktu programowego musi być badana pod względem jego zgodności z bezdyskusyjnym warunkiem europejskiej jedności.” „Partia rewolucyjna nie może powstawać w decydujących chwilach w wyniku amatorskiej improwizacji, ale musi już teraz wypracować przynajmniej podstawowe stanowisko polityczne, sformułować linie kierunkowe własnej działalności i stworzyć własne kadry.” „Ze stale rosnącej grupy sympatyków partia powinna wciągać do współpracy tylko tych, którzy europejską rewolucję uczynili głównym celem swojego życia, którzy z dnia na dzień świadomie wypełniają swoje zadanie i dbają o interes ruchu” „Nasz ruch czerpie pewność co do celów i kierunków działania nie z rozpoznania jakiejś nie istniejącej jeszcze woli ludu, ale ze świadomości reprezentowania najgłębszych potrzeb nowoczesnego społeczeństwa. Dzięki niej nasz ruch wyznacza linie kierunkowe nowego porządku, narzucając jeszcze nieuformowanym masom pierwszą społeczną dyscyplinę. Nowe państwo powstanie dzięki dyktaturze rewolucyjnej partii i dla nowej, prawdziwej demokracji.” „Nieprzydatni starzy zostaną wyeliminowani, a wśród młodych trzeba obudzić nową energię.” „Chodzi o stworzenie państwa federalnego, które stoi na własnych nogach i dysponuje europejską armią zamiast armiami narodowymi. Trzeba ostatecznie skończyć z gospodarczą samowystarczalnością, która stanowi kręgosłup totalitarnych reżimów. Potrzeba wystarczającej ilości organów i środków, żeby w poszczególnych państwach związkowych wprowadzić zarządzenia wydane w celu utrzymania porządku ogólnego.”
  Pytania:
  Czy którykolwiek z polskich parlamentarzystów przeczytał pełny tekst Manifestu z Ventotene i zna postać Altiero Spinelliego bliżej, niż tylko z nazwiska i krótkich, panegirycznych notek? Czy posłanki Danuta Hubner i Róża Thun w swoich kampaniach wyborczych chwaliły się przed szerszym gronem polskich wyborców udziałem w pracach Grupy Spinelli i czy wyjaśniały praktyczne skutki federalizacji Europy?
  Czy w którymkolwiek z podręczników i materiałów propagandowych stwierdzono jasno, że – niezależnie od deklarowanych celów i możliwych skutków - bezpośrednim celem Unii jest likwidacja suwerennych państw narodowych?

 • jabbaryt

  Oceniono 1 raz 1

  'Jest też zjawisko nienotowane w Polsce - bardzo duży odpływ najbardziej wykwalifikowanych pracowników z młodego pokolenia' Czy autor tej wypowiedzi na pewno znajduje się w tym samym układzie słoniecznym?

 • Jerzy Kołodziej

  0

  Jeszcze jedne bzdury!
  Jeśli Francuzi wyjeżdzaja to do Quebec'u. Teraz dzięki zbawcy systemu Macronowi będą mogli wrócić?
  " Le Pen to osoba chcąca demontażu Unii Europejskiej i w istocie lekceważąca Europę Środkową, więc Francja uchroniła się przed najgorszym."
  Marine le Pen proponowała reformę uni i negocjacje. Po tych negocjacjach proponowała Referendum w ktorym Francuzi a nie elity, mieli sie wypowiedziec czy po negocjacjach chca zostac w uni czy nie. To samo dotyczyło Euro.
  NIGDY nie lekceważyła Europy Wschodniej. ZLEKCEWAŻYŁ ją Macron. Przykład Whirpoola jest najlepszym dowodem.
  Francja wybrała kontynuację i wielkie problemy. Macron już dzisiaj nie wyjdzie na Place de Republique! Musiałby skonfrontować PIERWSZA demonstarcję przeciw niemu i jego planom. (nie nie , to nie Marine le Pen i FN ale 62 organizacje zwiazkowe...może Melnchona

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX