Ujazdowski mówi o problemach Francji i wylicza: Bezrobocie oraz zjawisko nienotowane w Polsce

Francja uchroniła się przed najgorszym rozwiązaniem, tzn. zwycięstwem Marine Le Pen, które byłoby niedobre nie tylko dla Francji, ale i Europy, Polski. Tak zwycięstwo Emmanuela Macrona komentuje Kazimierz Michał Ujazdowski w Radiu TOK FM. Europoseł dodaje jednak, że przed Francją stoją teraz jeszcze wyzwania.

Kazimierz Michał Ujazdowski, który był gościem w "Poranku Radia TOK FM", przyznał, że cieszy się ze zwycięstwa centrysty w wyborach prezydenckich we Francji. Jak przekonywał, konkurentka Macrona była realne zagrożenia dla i tak trudnej pozycji Francji w Europie.    

- Le Pen to osoba chcąca demontażu Unii Europejskiej i w istocie lekceważąca Europę Środkową, więc Francja uchroniła się przed najgorszym. Ale daleko do tego, by powiedzieć, że wybór Macrona oznacza wzmocnienie Francji - powiedział europoseł. Ujazdowski zwrócił uwagę, że teraz przed nowym prezydentem stoją jeszcze większe wyzwania.

- Problemem Francji jest niekonkurencyjność gospodarki, ogromny dług publicznybezrobocie - 1/4 młodych ludzi przed 25 rokiem życia jest bez pracy. Jest też zjawisko nienotowane w Polsce - bardzo duży odpływ najbardziej wykwalifikowanych pracowników z młodego pokolenia do Anglii i USA. A to oznacza, że przed prezydentem i nową większością, której konstrukcja nie jest jasna, stoją ogromne zadania - wyliczał polityk. - Dlatego - jak dodał Ujazdowski - daleka droga do tego, by można powiedzieć, że Francja wkroczyła na drogę rekonstrukcji, siły i przezwyciężenia kryzysu gospodarczego.  

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM