Komentarze (153)
Wojewoda zrobił seans 'Wyklętego' dla uczniów. "Dla mnie za mocny''. Urząd się broni: Młodzież ogląda takie filmy
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • tedj

  Oceniono 8 razy 4

  Tak o was psychoprawico mówił w 1923 roku Józef Piłsudski:

  "Był cień, który biegł koło mnie - to wyprzedzał mnie, to zostawał w tyle. Cieniów takich było mnóstwo, cienie te otaczały mnie zawsze, cienie nieodstępne, chodzące krok w krok, śledzące mnie i przedrzeźniające. Czy na polu bitew, czy w spokojnej pracy w Belwederze, czy w pieszczotach dziecka - cień ten nieodstępny koło mnie ścigał mnie i prześladował. Zapluty, potworny karzeł na krzywych nóżkach, wypluwający swoją brudną duszę, opluwający mnie zewsząd, nie szczędzący niczego, co szczędzić trzeba - rodziny, stosunków, bliskich mi ludzi, śledzący moje kroki, robiący małpie grymasy, przekształcający każdą myśl odwrotnie - ten potworny karzeł pełzał za mną jak nieodłączny druh, ubrany w chorągiewki różnych typów i kolorów - to obcego, to swego państwa, krzyczący frazesy, wykrzywiający potworną gębę, wymyślający jakieś niesłychane historie, ten karzeł był moim nieodstępnym druhem, nieodstępnym towarzyszem doli i niedoli, szczęścia i nieszczęścia, zwycięstwa i klęski. Nie sądźcie, panowie, że to jest tylko metafora, ja zacytuję tylko kilka faktów, takich potwornych, dzikich, że trudno pojąć, z jakiej kadzi nieczystości zarazić trzeba sobie wyobraźnię, by podobne rzeczy wymyślić.

  Reprezentant narodu, wybrany przez wszystkich, reprezentujący wszystkich - kradnie! Zbiera się komisja sejmowa, aby szukać skradzionych przez tego reprezentanta insygniów królewskich. Komisja sejmowa obradująca pod egidą czy pod kierownictwem marszałka Sejmu szuka, śledzi, bada, poszukuje skradzionych przez tego reprezentanta rzeczy! Czy panowie coś bardziej potwornego, coś bardziej wstrętnego, coś bardziej oplutego pomyśleć możecie? Czy można mieć reprezentanta tego rodzaju? Pomyślcie sobie to gdzie indziej, wśród wolnych, swobodnych narodów: nasz reprezentant - złodziej! Nasz reprezentant zdradza kraj w czasie wojny, umawia się z nieprzyjacielem! Naczelny wódz prowadzący wojnę jest zdrajcą! Gdzież na niego kara?! Czy jest próba usunięcia go? Czy jest próba pociągnięcia go do odpowiedzialności, czy jest próba zrobienia go odpowiedzialnym za te niebywałe zbrodnie? Nie ma! Idzie tylko o plucie, idzie tylko o kał wewnętrzny, którego pełna musiała być dusza, jeżeli na te rzeczy się zdobyła. Idzie o jakieś niesłychanie obrzydłe zjawisko duszy ludzkiej, która w ten sposób postąpić może. Potworny karzeł, wylęgły z bagien rodzimych. Bity po pysku przez każdego z zaborców, sprzedawany z rąk do rąk, płatny. Oto ci, którzy chcą obniżyć do swego poziomu to, co zostało wzniesione wysoko.

  Moi panowie, powtarzam, nie znam, gdy nad ubiegłymi latami się zastanawiam, nie znam zjawiska bardziej stałego, bardziej metodycznie prowadzonego jak to dotykanie rodzinnych stosunków, przed którymi każdy człowiek się zatrzymuje, jak to dotykanie moich przyjaciół, mojego otoczenia, każdego nieledwie człowieka, który się do mnie zbliżył, brudnymi rękoma, brudną duszą, brudnymi słowami i brudnym, stęchłym powietrzem.

  Nie znam, moi panowie, zjawiska bardziej stałego, gdy przebiegam swoją historię za ubiegłe lata!...

  Miałem przyjaciół, którzy się zmęczyli i odeszli, miałem współpracowników, z którymi źle czy dobrze współpracowałem, którzy w ten czy inny sposób ode mnie odchodzili. Ale to paskudztwo duszy, które do mnie przylepiano, było tak nieodłączne, tak systematyczne, że gdy myślę o przeszłości, zawsze się oglądam, czy ubranie moje jeszcze nie cuchnie. A plucie to chrzczono wysokimi słowami, wysokimi hasłami. Była to prasa tak zwana narodowa, prasa tak zwana patriotyczna! Nie jest to tragizmem - dla mnie. Rzeczy takie rzadko się zdarzały na świecie, gdyż są one potworne, niemoralne, dzikie i wstrętne. Wylęgać się takie zjawiska mogą tylko w bagnie niewoli, przez które narody przechodzą".

  jpilsudski.org/przemowienia-odezwy-rozkazy/1101-przemowienie-jozefa-pilsudskiego-w-sali-malinowej-hotelu-bristol-3-lipca-1923-r

 • tece92a

  Oceniono 14 razy 4

  IPN twierdzi dokumentami,że Pilecki schwytany przez UB mówił o co pytano,był bardzo przyjazny,chciał się oddać budowie nowej Polski.Tak wygląda bezprzymiotnikowy patriotyzm.

 • xouveyer11

  Oceniono 16 razy 4

  Witolda Pileckiego nie za bardzo można zaliczyć do grona tzw. "żołnierzy wyklętych". Na szczęści Pilecki był kimś innym, nie miał krwi niewinnych na rękach. Był m.in. autorem raportów o ludobójstwie w Auschwitz.

 • a.k.traper

  Oceniono 5 razy 3

  Wiele książek i filmów opisujących dawne dzieje obfitują w bardzo brutalne sceny, nawet przygodowe potrafią pokaząć niektóe drastyczne ceremonie.
  Nie wiem, kto wymyślił nazwę "żołnierz wyklęty" ale nie jest to zbyt fortunne, natomiast zaliczanie rotm. Pileckiego do takiego towarzystwa świadczy o niewiedzy lub złej woli. Rotm. Pilecki działął w organizacji NIE, która nie prowadziła akcji bojowych w tym dywersyjnych, zajmowała się gromadzeniem informacji kontrwywiadowczych i wywiadowczych, pan rotmistrz nie skorzystał z amnestii, nie skorzystał z mozliwości wyjazdu z kraju a był świadomy, żę MBP ma różne materiały go obciażające, można go nazwać człowiekiem niepokornym ale nigdy wyklętym.

 • je2bny

  Oceniono 5 razy 3

  Ot curva - kiedyś zmuszano chodzić do kina - innej rozrywki nie było, ale zeby teraz kretyni młodzież zmuszali do oglądania ich curevskich aberracji - to kryminał.

 • jo1952

  Oceniono 5 razy 3

  Edukacja poprzez pchanie młodzieży w szeregi ONR,MWsz,NarodowcówRP?A może oni chcą mieć własne oceny i interpretacje faktów historycznych,bez smrodu polityki?,

 • lernest

  Oceniono 2 razy 2

  Filmu nie oglądałem i raczej oglądać nie będę.
  Należę do najgorszego sortu Polaków czyli komunistów i złodziei więc nawet mi nie wypada tego oglądać bo jest to film tylko dla dobrej zmiany. Całość jednak nie zmienia faktu, że choćby nie wiem jak "ONI" starać się będą to dla mnie "owi" żołnierze wyklęci bohaterami nie będą.Każdy kto ma na rekach krew niewinnych cywilnych osób jest mordercą i bandytą a wmawianie obecnie zwłaszcza młodemu suwerenowi, że "ONI" walczyli o wolną Polskę to KŁAMSTWO!

 • ironic77

  Oceniono 2 razy 2

  film wyklęty - zafałszowujący historię... takie czasy - prawda czasu - prawdą ekranu czyli PRL-bis wg. PiS

 • internauta2013

  Oceniono 6 razy 2

  A jak na "Pasję" gnano dzieciaki ...Tam nie było okrucieństwa, może za mało było Melowi Gibsonowi, bo zaraz potem nakręcił "Apocaliptyco".

 • saviour

  Oceniono 10 razy 2

  "ROT-mistrz"? Czyżby to jakaś ukryta opcja czerwona? Przecież Red jest Bad. Nie wiem co o tym wszystkim myśleć.

 • stray

  Oceniono 12 razy 2

  W Avengers na koniec filmu Iron Man poświęca swoje (egoistyczne) życie aby ratować Ziemię. Tony Stark jest człowiekiem (mimo, że fikcyjnym) który posiada wszystko, a mimo to poświęca swoje życie dla innych. Czy na takie filmy licealiści też są zapraszani przez wojewodę? Czy brak superbohaterów wyklętych dyskwalifikuje honor i poświęcenie tych bohaterów?

 • je2bny

  Oceniono 1 raz 1

  Twój komentarz został wysłany, pojawi się wkrótce.

  Was już dokumentnie poje-bało.

 • markowski222

  Oceniono 5 razy 1

  Czy jesteś trollem, czy fanatyczką, wskazuję na to drugie nieszczęsna istoto

 • krisgabler

  Oceniono 8 razy 0

  Tak się oto młodzieży urzędowo lasuje mózgi. "Część uczniów wychodziła z przekonaniem, że film był mocny, ale ukazywał pełną prawdę o tym, jak było po wojnie". Pełną prawdę będziemy mieć wtedy, jak powstaną filmy o chłopach, nauczycielach, furmanach, dzieciach mordowanych przez wyklętych. Bo nawet w PRL takowe nie powstały.

 • krunghtep01

  Oceniono 12 razy 0

  Oni nie walczyli za ojczyzne tylk za swoja wizja ojczyzny,niekoniecznie przez wszystkich akceptowana.Jak na dzien dzisiejszy byli po prostu terrorystami.Talibowie przeciez walcza o swoja wizje ojczyzny.Ojczyzny w ktorej panuje prawo szariatu ,zgodne z ich religia i wizja przyszlosci.Demokracja o zrodlach chrzescijanskich jest im tak samo obca jak 'wykletym' socjalizm !!

 • kawabis

  Oceniono 3 razy -1

  "Bardzo mocny film, dla mnie za mocny, bardzo często musiałam zamykać oczy - mówi nam jedna z 16-latek". - której ulubioną zabawą jest słoneczko. Gazeto dajcie spokój z manipulacjami nawet w sprawie filmów. Brat Michnika nie wysyłał ludzi na kolonie tylko na śmierć prawda była brutalna.

 • waldus059

  Oceniono 5 razy -1

  Lubelskie, Podlaskie i Podkarpackie - to przyszły Pisdoland. Z tymi ludzmi nie można zyć pod jednym dachem zwanym Polska.

 • rafthetough

  Oceniono 4 razy -2

  porno, brutalne gry, amerykańskie horrory - wg liberałów są ok. natomiast film w jakiś sposób budujący tożsamość narodową jest bulwersujący? śmieszni jesteście i żałośni w tej swojej antypolskości.

 • betik1000

  Oceniono 10 razy -2

  Normalni ludzie mają to głęboko w tylnej części ciała. Pileckie śreckie. :P

 • siekier35

  Oceniono 10 razy -2

  a nie lepiej tak delikatnie zacząć od "spotlight"?
  zaraz tam jakieś banalne morderstwa...

 • pawelo73

  Oceniono 15 razy -3

  No i co z tego?? tacy oni delikatni, Anetka też zamyka oczy?, a jak latają flaki na amerykańskich blockbusterach to jakoś nie płaczą z tego powodu, tylko masowo chodzą do kina, może się czegoś nauczą i nie będą bredzić jak te postkomunistyczne sieroty na forum gazeta pl, dla mnie istotne jest tylko by nie przymuszać do oglądania.

 • sraczezwersacze

  Oceniono 4 razy -4

  A tymczasem w "zaprzyjaźnionej" Francji:
  www.polskieradio.pl/130/5925/Artykul/1762890,Francuskie-kina-nie-pokaza-filmu-Azyl-Decyzja-polityczna

 • Jurek Ogórek

  Oceniono 12 razy -4

  Dzisiaj bohaterowie to żołnierze wyklęci, zaraz uznamy za takich banderowców i tych z UPA. Ci co leżą w Siekierkach to "onuce", Rosjanie polskojęzyczni, .... Historia to najbardziej zakłamana nauka.

 • losiu4

  Oceniono 8 razy -6

  niech młodziez zobaczy co oznacza lewactwo w praktyce, żeby potem w dorosłości głupot nie narobił głosując na ich pogrobowców zwanych dla niepoznaki "postępowcami" czy "nowoczesnymi"

  Pozdrawiam

  Losiu

 • bokassa

  Oceniono 7 razy -7

  Jesteście w tym Gó...e najgorszą szujnią

 • jacekkolech

  Oceniono 17 razy -7

  Proponuję - wysyłajmy do prokuratury zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez Gazetę Wyborczą.
  Ta żydowska gadzinówka stale podjudza Polaków przeciwko sobie, opluwa polskich bohaterów, obraża najwyższe polskie władze. Gloryfikuje komunizm i wybiela komunistycznych morderców, obrzydliwie oczerniając ludzi, którzy przeciwko nim walczyli i ginęli męczeńską śmiercią.Posługuje się mową nienawiści, próbując postawić znak równości pomiędzy polskim patriotą a kibolem-bandytą, a Polaków maszerujących w pochodach w polskie święta państwowe nazywa nazistami. Urządza prowokacje takie jak wysyłanie swoich dziennikarzy wysmarowanych czarną farbą między maszerujących Polaków.
  Czy znajdzie się jakiś odważny adwokat, który sformułuje te zarzuty językiem prawniczym i opublikuje, abyśmy mogli je podpisać?
  Jak długo jeszcze będziemy musieli jeszcze znosić tę antypolską kampanię nienawiści ?

 • losiu4

  Oceniono 17 razy -9

  hmmmm... jakąś wybiórczą wrażliwość macie droga czersko. Sami epatujecie pryszczatych tym co ponoć zrobili Polacy w Jedwabnem i wtedy jest to dobrze. Mówienie o morderstwach ubeckich natomiast jest wg was szkodliwe. Ciekawe rozumowanie.

  Pozdrawiam

  Losiu

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX