Apel red. Kraśki do polskiego MSZ: Czas spakować książki do tornistra i pójść do szkoły

- Ogromna prośba, jako skromnego, szeregowego obywatela. Ktoś kiedyś zauważył, że wojna jest sprawą zbyt poważną, aby pozostawiać ją generałom. Powiedziałbym: świat jest sprawą zbyt poważną, aby pozostawiać ją naszym dyplomatom - powiedział Piotr Kraśko w Radiu TOK FM.

Przegląd prasy w "Poranku Radia TOK FM" to szczególny moment, kiedy prowadzący chętnie komentują bieżące wydarzenia polityczne. I tak było tym razem. Piotr Kraśko postanowił zaapelować do ministerstwa spraw zagranicznych.    

- Myślę, że już najwyższy czas, żeby spakować książki do tornistra i chyba pójść do szkoły. Włożyć do tego plecaka książkę do nauki angielskiego. Sądząc po ostatnim piśmie do Emmanuela Macron od naszej dyplomacji, to warto też angielskiego się poduczyć, ale przede wszystkim warto słuchać świata, warto czytać to, co pisze się na świecie w "The Economist", "Le Monde", "New York Times", "Washington Post" - apelował Kraśko.

Nasza dyplomacja popełniła zbyt dużo błędów źle rozumiejąc bieg wydarzeń na świecie, źle odczytując to, w jakim kierunku idzie świat. Najpierw stawialiśmy na Wielką Brytanię jako naszego głównego sojusznika, Wielka Brytania zamierza opuścić UE. Stawianie na partnerstwo z Węgrami nie tylko nie ma sensu strategicznego, bo nie jest to sojusz, w którym moglibyśmy we dwójkę zmieniać Europę albo wpływać na losy Europy i świata. Ale nawet nie może nasza dyplomacja liczyć na partnerstwo z Węgrami w takich sprawach, jak wybór na kolejną kadencję lub nie szefa Rady Europejskiej

- ocenił prowadzący "Poranek Radia TOK FM".

- Dzieją się na świecie rzeczy zbyt poważne, aby nie być w stanie przewidywać w jakim kierunku świat zmierza - podsumował Piotr Kraśko.

DOSTĘP PREMIUM