"Kaczyńskiemu puszczają nerwy. Dzisiaj w przypadku wyborów musiałby podzielić się władzą"

- PiS stracił "górkę", którą dostał w wyborach, a którą zyskał poprzez polityczną maskaradę w kampanii. To dlatego Kaczyńskiemu puszczają nerwy, bo wie, że dzisiaj musiałby podzielić się władzą - ocenił Michał Kamiński w "Poranku Radia TOK FM".

Michał Kamiński z Unii Europejskich Demokratów, jak na sprawnego polityka przystało, opisał tło comiesięcznych protestów na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie z punktu widzenia partii rządzącej. 

- PiS stracił "górkę", którą dostał w wyborach, a którą zyskał poprzez polityczną maskaradę, którą w kampanii wyborczej stosował udając, że jest normalną partią polityczną. Dlatego dostał wtedy nie 30, a 37 proc głosów. Dzisiaj PiS wrócił do swojego 28-30 proc. poparcia. I dla tych wyborców katastrofa smoleńska jest czymś, co ich mobilizuje - tłumaczył Kamiński ideę miesięcznic.

W Polsce mamy żałobę trwającą 7 lat

O ile - jak mówił polityk - rozumie emocje Kaczyńskiego związane z katastrofą smoleńską, to oburza go podnoszenie ich do rangi państwowej.  

- Nawet Kościół bardzo restrykcyjny w tych sprawach, ogranicza żałobę do roku. My w Polsce mamy żałobę trwającą 7 lat, co więcej celebrowaną co miesiąc, a to nie jest wpisane w żadną polską czy chrześcijańską tradycję - zwrócił uwagę Michał Kamiński.

W tym kontekście Dominika Wielowieyska zapytała posła o zmianę w zachowaniu Jarosława Kaczyńskiego. W jej ocenie, kiedyś prezes PiS stał ponad sporem wokół Smoleńska, a teraz bierze udział w starciu z Obywatelami RP, którzy w każdą miesięcznicę protestują przeciwko kłamstwu smoleńskiemu.

Kaczyńskiemu puszczają nerwy

Zdaniem posła Unii Europejskich Demokratów to zachowanie świadczy o nerwach Kaczyńskiego, który wie, że utracił "górkę" poparcia z wyborów.

- Myślę, że Jarosławowi Kaczyńskiemu trochę puszczają nerwy dlatego, że on sobie zdaje sprawę, on czyta sondaże i wie, że gdyby dzisiaj były wybory, to w najlepszym scenariuszu dla PiS, co raz mnie realnym, to PiS musiałby rządzić z jakimś koalicjantem, czyli z Kukizem. A to z punktu widzenia Jarosława Kaczyńskiego byłby to rząd dramatycznie zły - ocenił Michał Kamiński.

- Rząd byłby zły, bo Kaczyński musiałby podzielić się władzą, a teraz rządzi Polską niepodzielnie. Nawet wczorajsza debata wykazał, ze Kukiz nie we wszystkim zgadza się z PiS. Poseł Kukiz'15 poparł nasze stanowisko ws. pigułki "dzień po" i powiedział podczas debaty o antykoncepcji awaryjnej, że jest przeciwny, by ta pigułka była sprzedawana na receptę - zwrócił uwagę polityk w "Poranku TOK FM"

Poza tym - przypomniał Kamiński - Kukiz'15 byłby niewygodnym koalicjantem dla PiS, chociażby dlatego,ze konsekwentnie opowiada się za jednomandatowymi okręgami wyborczymi, która dzisiaj byłby zabójcze dla PiS,

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (136)
"Kaczyńskiemu puszczają nerwy. Dzisiaj w przypadku wyborów musiałby podzielić się władzą"
Zaloguj się
 • mark6

  Oceniono 40 razy 30

  Kaczyński nie po raz pierwszy udowadnia, że jest SZALEŃCEM !!
  Jego wczorajszy BEŁKOT, " PLUCIE" nienawiścią kwalifikuje go do " Tworek".
  Pomyśleć, że " coś" takiego jak on, pałającego nienawiścią nawet do kwiatów, kieruje Polską?
  PS
  Nawet na twarzach jego najwierniejszych pachołków było widać przerażenie.
  PiS sam sobie " kopie grób". Pozostaje jednak pytanie: KTO PO NICH ?
  Chyba nie " ekspert od obozów" Schetyna? Kogo wybrać wśród opozycyjnych NIEUDACZNIKÓW ?

 • wlodzimierz.il

  Oceniono 28 razy 16

  Jaki koalicjant Kukiz'15?
  Kukizy nic nie robią poza istnieniem i nie wejdą następnym razem do sejmu.

 • alimariko

  Oceniono 38 razy 16

  To nie żałoba lecz cyrk trwa od 7 lat.

 • pysio62

  Oceniono 43 razy 13

  Chory z nienawisci to jest Kaczynski i takze inni PIS-owcy, wlacznie z mowiacym haniebne brednie Blaszczakiem ktory takze smie obrazac wszystich patriotycznie nastawionych i uczciwych Polakow. Teraz znowu te same haniebne brednie powtarza Szydlo. Czyli ten kaczystowski seans nienawisci jest uroczystoscia o charakterze religijnym? Jeszcze jedna bezczelna PIS-owska brednia.

 • rodrigezoo

  Oceniono 32 razy 12

  "Żałobna uroczystość" -bo tak o miesiączce mówi mały gnom -to wiec partyjny. Zamiast "Ojcze nasz" z ust gnoma usłyszeliśmy syczenie żmii przypartej do muru i plującej jadem. Ale niebawem niedzielna spowiedź i komunia, więc ten ksiądz,który był na wiecu , wyspowiada i odpuści małemu. Jarek, jesteś wielki.

 • pyffello114

  Oceniono 35 razy 11

  Dla zrozumienia motywów działania Jarosława Kaczyńskigo trzeba koniecznie zapoznać się z charakterystyką pana prezesa, którą naszkicował Jarosław Gowin w wywiadzie dla tygodnika "Wprost" w lipcu 2012 roku ,:
  "To stuprocentowy cynik(...). Fanatyczna wiara w słuszność celów usprawiedliwia w jego oczach sięganie po dowolne środki.Nie ma w polskiej polityce człowieka równie bezwzględnego jak on".
  Tak, to ten sam Jarosław Gowin, który dzisiaj patrzy Kaczyńskiemu z psią pokorą w oczy i czeka na jego polecenia.

 • kotmiki

  Oceniono 31 razy 11

  Kaczyński pochodzi z komuszego środowiska ,odrzucony przez ojca ma kompleksy ,czuje się pogardzany i wyśmiewany ,chce się mścić ,chce wojny to zdziwaczały skrzeczący psychopata niebezpieczny dzisiaj dla Polski i Polaków ,niebezpieczny dla PiS-a

 • o.666

  Oceniono 28 razy 10

  jeszcze troche i łabedzi śpiew PiS-u zamieni sie w skowyt...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX