"Morawski w swoich wypowiedziach nie posunął się dalej niż Rzepliński"

- Po panu Berczyńskim teraz mamy sędziego z TK. To ludzie, którzy nie potrafią do końca pojąć misji, którą im powierzono. Wystąpienie prof. Morawskiego to kolejna monstrualna wpadka - ocenił w TOK FM Rafał Kalukin. Piotr Gursztyn z TVP bardziej niż prof. Morawskiego wolał krytykować... prof. Rzeplińskiego.

Poglądy prof. Lecha Morawskiego, wybranego do Trybunału Konstytucyjnego głosami PiS, poznaliśmy dzięki wystąpieniu podczas sympozjum w Oksfordzie. Dowiedzieliśmy się - między innymi - że jest reprezentantem polskiego rządu, który nie ludzi homoseksualistów, polscy politycy i sędziowie, także ci na najbardziej eksponowanych stanowiskach, biorą łapówki, a nasza konstytucja "to dramat". 

Zdaniem Rafała Kalukina, występ prof. Morawskiego doskonale pokazuje "jakość ludzi, którzy zostali przez PiS wciągnięci na bardzo wysokie stanowiska". Dziennikarz tygodnika "Polityka" zwrócił uwagę, że skandal z sędzią TK w roli głównej wybuch chwilę po tym, jak z Polski znikł Wacław Berczyński. Jeden z najbliższych współpracowników min. Antoniego Macierewicza chwalił się w rozmowie z "DGP", że to on "wykończył caracale".

Nie ma się czym oburzać?

Z krytyką Kalukina, pod adresem prof. Morawskiego, nie zgadza się Piotr Gursztyn z TVP. Podkreślał bardzo wysokie kompetencje zawodowe obecnego sędziego TK i zajął się byłym sędzią trybunału.

- On nie posunął się w swoich wypowiedziach dalej niż Andrzej Rzepliński, który bluzgał, mówił do dziennikarki "Czy pani jest głucha?"; łamiąc przepisy wziął bardzo duży ekwiwalent urlopowy. To kwestia podwójnych standardów w polskiej debacie - przekonywał w TOK FM.

- Załóżmy, że Piotr Gursztyn ma rację i prof. Rzepliński posuwał się za daleko. Najbardziej potępiało to środowisko PiS. A teraz sędzia TK mówi podczas debaty w Oksfordzie, czyli mówiąc językiem PiS "donosi na Polskę zagranicą", że jest reprezentantem rządu. A przecież nie może reprezentować rządu! Jeśli tak opowiada to  - za przeproszeniem - mówi pierdoły - komentował Jacek Nizinkiewicz.

Wg dziennikarza "Rzeczpospolitej", najbardziej skandaliczne w wystąpieniu prof. Morawskiego było oskarżanie sędziów o przyjmowanie łapówek.taka wypowiedź powinna skończyć się wezwaniem do prokuratury i złożeniem wyjaśnień.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (115)
"Morawski w swoich wypowiedziach nie posunął się dalej niż Rzepliński"
Zaloguj się
 • Peter Galinski

  Oceniono 32 razy 24

  Zajebista porównanie. Rzeplinski w nie zbyt miły sposób zwrócił się do jakiejś pani rozmówczyni. Natomiast ten pisowski orzeł przyznał się że nie jest niezawisły. Działa na polecenie rządu, który to rząd jest bandą bigotry, homofobów. Na dodatek stwierdza że rząd mimo swych nie chęci nie władza homoseksualistów do więzienia. I prokuratura również jest bardzo łaskawa. Dla przypomnienia Europa powojenna miała w swoich przepisach paragrafy na homoseksualistów których traktowano jak przestępców. Więc o ile się cofamy......

 • rabingoldblatt

  Oceniono 34 razy 16

  Rzepliński przyjął order od Watykanu ( czym mnie zirytował ) i bronił i broni państwa prawa, swobód obywatelskich i demokracji a nominat z PiS obrzygał Polskę inwektywami, porównał ją do poziomu San Escobar i innych republik bananowych a na koniec stwierdził, że wszyscy we władzy są skorumpowani.

  I Gursztyn postawił miedzy ich działaniami znak równości...

  Redaktorze Gursztyn rozumiem, że nie ma pan już luster w domu.

 • ibrylowska

  Oceniono 26 razy 14

  To skandal , ze ktoś tak jest sędzią w TK. Jak by miał trochę honoru to by się podał do dymisji.

 • morfeuszasg

  Oceniono 15 razy 13

  panie Gursztyn a sławetne spieprzaj dziadu i małpa w czerwonym? już pan zapomniał

 • king1932

  Oceniono 18 razy 10

  Coż, Morawski wystawił opinię poziomowi intelektualnemu i moralnemu rządzącej partii. Jednym zdaniem: dno totalne. Standardowy poziom PiS.

 • boczny_obserwator

  Oceniono 26 razy 10

  Profesor zapominał w swojej wypowiedzi dodać, że są też sędziowie którzy za immunitetem ukrywają się przed odpowiedzialnością za wypadek drogowy.

 • gigigolo

  Oceniono 20 razy 10

  Gursztyn o Rzeplińskim - wcześniejszy Morawski, ale: czy Rzepliński mówiąc cokolwiek reprezentował 'polski rząd' w Oxfordzie, amerykańskim czy brytyjskim, czy przemawiał do Niemców w Heidelbergu, Szkotów w Edynburgu? za czasów partii wodzowskiej sparszywienie w polityce (27:1), we wszystkich kierunkach działania partii stało się normą. i o ile o osobach z poglądami lewicującymi (tzw. lewactwo) zawsze powie się: intelektualiści, to hołdujący poglądom prawicowo nacjonalistycznym z zabarwieniem faszystowskim ramię w ramię z klerem powie się: współczesna myślowa i intelektualna patologia, poszukująca średniowiecznych wzorców jak powietrza, z bóstwami takimi jak Hoser, Oko, Międlar, odlotowy Natanek i oczywiście najwyższe eszelony partyjne wraz z wodzem i biurem politycznym. mroczny świt i lata dwudzieste ubiegłego wieku w Europie Wschodniej na żywo. radujmy się

 • rabingoldblatt

  Oceniono 30 razy 10

  - Panie sędzio, czy po swoim skandalicznym wystąpieniu złoży pan urząd?
  - Czy pan oszalał? Panie redaktorze! Jestem z PiS i kompromitowanie Polski z dupą przyspawaną do stołka to mój patriotyczny obowiązek.

  * oczywiście wpis jest satyrą ale niech mi ktoś powie, że tak nie może być:)

 • kuba161048

  Oceniono 25 razy 9

  Na tej karuzeli pisowskiej to tylko sami kretyni zasiadają .
  Litości, cóż to za profesor żenada.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX