Budka: Błaszczak oszukał ojca Igora Stachowiaka i opinię publiczną. Państwo PiS zawiodło

- Minister Zieliński wiedział kilka tygodni po tych wydarzeniach, że użyto niezgodnie z prawem paralizatora. Mariusz Błaszczak oszukał ojcem Igora Stachowiaka, mówiąc, że ta sprawa zostanie niezwłocznie wyjaśniona - mówił w 'Poranku Radia TOK FM" Borys Budka z PO.

Były minister sprawiedliwości w rządzie PO ocenił, że szokująca sprawa śmierci Igora Stachowiaka na komisariacie we Wrocławiu pokazuje, że "państwo PiS zawiodło na całej linii".

- Jeżeli przez rok nic się nie dzieje, a ustami rzecznika Komendanta Głównego Policji słyszymy, że prokuratora odmówiła wydania zgromadzonych dowodów, by wszcząć postępowanie dyscyplinarne, a szef policji nie zna tego szokującego materiału, to znaczy, że policja w której dokonano czystek kadrowych, nie funkcjonuje na zasadach hierarchiczności  - powiedział poseł PO. Budka doprecyzował, że Komendant Główny Policji powinien natychmiast dostać na biurko policyjne materiały.

Minister Zieliński wiedział kilka tygodni po tych wydarzeniach, że użyto niezgodnie z prawem paralizatora. Wiceszef MSWiA mówił o tym podczas posiedzenia komisji. Co więcej, Zieliński mówił w Sejmie, że wszczęto wszystkie możliwe procedury, że trzy komórki badają tę sprawę. Mariusz Błaszczak oszukał ojcem Igora Stachowiaka, mówiąc, że ta sprawa zostanie niezwłocznie wyjaśniona. Mariusz Błaszczak oszukał także opinię publiczną składając takie same deklaracje. Co się stało? Miesiąc po tych tragicznych wydarzeniach, szef komisariatu awansuje na wiceszef komendy miejskiej policji we Wrocławiu

- wyliczał b. minister sprawiedliwość.

Budka zwrócił uwagę, że sami policjanci mówią, że ta karuzela kadrowa po przejęciu władzy przez PiS, spowodowała, że w wielu miejscach w Polsce znaleźli się na kluczowych stanowiska policjanci, którzy do tego nie mają żadnych kompetencji. - Ci policjanci swój awans zawodowy zawdzięczają wyłącznie przychylności czołowych polityków PiS - mówił Borys Budka w Radiu TOK FM. 

To jest najważniejsze pytanie

- A to rodzi pytanie, czy znajomości z politykami PiS nie sprawiły, że zamiast wyjaśnić te sprawę, robiono wszytko by zamieść ją pod dywan? To najważniejsze pytanie. Dlatego, że pojawiają się nazwiska polityków PiS na Dolnym Śląsku, chociażby szefowej kancelarii pani premier, czyli poseł Beaty Kempy, która pochodzi z Sycowa, i dwóch policjantów, którzy uzyskują bardzo szybki awansem po przejęciu przez PiS władzy, którzy są odpowiedzialni za to, co dzieje się we Wrocławiu. To  są policjanci właśnie z Sycowa - jak się mówi - sąsiedzi Beaty Kempy - powiedział poseł PO. Jak dodał, nie wie czy to prawda, ale to powinno zostać niezwłocznie wyjaśnione.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (208)
Budka: Błaszczak oszukał ojca Igora Stachowiaka i opinię publiczną. Państwo PiS zawiodło
Zaloguj się
 • vidi12

  Oceniono 54 razy 26

  Różnica pomiędzy demokracją a systemem autorytarnym jest widoczna:
  1. W PRL-u kilku milicjantów uczestniczyło w morderstwie księdza Popiełuszki... zostali skazani na 25 lat więzienia
  2. W III RP... w "wolnej" Polsce - kilku policjantów uczestniczyło w zamordowaniu Igora Stachowiaka - zostaną zwolnieni z pracy i przejdą na wysokopłatne emerytury !!!

 • lukamipisze

  Oceniono 28 razy 22

  Prokurator generalny, wraz z ministrem MSW powinni wyleciec na zbity pysk za bark nadzoru

 • kowalska-kowalska

  Oceniono 21 razy 9

  Poseł Budka ma zaletę - niestety dość rzadką - przedstawiania istoty rzeczy. Kolokwialnie rzecz określając, nie ględzi.

  Ta tragiczna sprawa będzie przez kaczyzm skrajnie mataczona.

  Tymczasem sprawa jest oczywista. Policjanci stosowali tortury, najokrutniejsze jakie mogą być, bo doprowadziły do śmierci torturowanego.

  Ponieważ w komisariacie policyjnym zginął człowiek, to Błaszczak i Zieliński mieli bezwzględny obowiązek natychmiastowego zażądania do wglądu wszystkich materiałów. Należy więc założyć, że jeden i drugi widzieli to przerażające nagranie rok temu i nic nie zrobili. Powinni więc być obydwaj natychmiast zdymisjonowani przez Szydło, Beatę Szydło.
  Jeśli Szydło, Beata Szydło, tego nie robi, to opozycja powinna domagać się przede wszystkim jej dymisji, a szczegółami przestępczej procedury, to powinien zająć się sąd, kiedy Ci dwaj obwiesie przed nim staną. Oczywiście nie staną.

  Ostrzegam, że w łajdackich awanturach kaczyzm jest najlepszy. Poza tym ma gwarantowane poparcie co najmniej 5 mln pińcetek.

  PS. Gdyby kukizowe plotki się sprawdziły, to być może Szeregowiec państwa wykorzysta tę tragedię do usunięcia Szydło, Beaty Szydło.

 • pretorianin2010

  Oceniono 11 razy 9

  Nie życzę sobie by Ziobro, który tak zarządza prokuraturą, że zamiata się pod dywan BESTILSKI MORD na komendzie dokonany przez policjantów bandytów reformował sądy. Kasta sędziowska wam się nie podoba? Zajmijcie się kastą prokuratorów i policjantów. Ziobro jest odpowiedzialny za to , że ta hańbiąca Polskę sprawa leżała przez rok w ukryciu.

 • mjwpu

  Oceniono 29 razy 9

  Policja co pewien czas przekraczała, przekracza i będzie przekraczać swoje uprawnienia. Wynika to z frustracji policjantów, oraz ze słabości moralnej tej formacji.
  Bicie słabszych to najprostrze rozładowanie frustracji.
  jesli mam iść na komisariat a zdarza się to raz na dwa lata np. zakupy na allegro i kupno nieoclonego towaru
  to po pierwsze jestem tam traktowany jak smiec
  po drugie czynność którą da się załatwić w kwadrans trwa godzinę
  po trzecie nigdy nie zaczyna się to punktualnie
  Tak było za SLD, AWS, PO i jest teraz za PiS.
  Ilu chłopaków zostało zabitych przez policję w czasach koncówki rządów PO? Chłopak z Knurowa, chłopak z Legionowa - czy wtedy robiono z tego polityczny cyrk?
  Jesli tak to proszę o cytaty.
  Reforma policji powinna byc przeprowadzona.

 • antyqrdupel

  Oceniono 14 razy 6

  pisbolszewią chciała zamieść sprawę pod dywan !!! zero i płaszczak robią się teraz za prawych i sprawiedliwych, wyrzucają policjantów choć wcześniej ich awansowali !!! dla mnie są tak samo mordercami bo z prawdziwymi mordercami idą pod rękę !!!

 • awena508

  Oceniono 14 razy 6

  Witaj stare - nic pewnego, nie wiadomo jak i kto. Roczne "śledztwo" a człowiek nie żyje. Ktoś pamięta mataczenie i krętactwa po śmierci Blidy - też były czystki, kłamstwa i ministrował Ziobro

 • salsolo.4

  Oceniono 13 razy 5

  PiSSsowieckie trolle minusują jak wściekłe. Nic to nie da. Na filmie z TVN wszystko widać. PiSStrolle tylko pogrążają swoich mocodawców.

  Szachermacher!!! Jesteś cienias!!!

 • Michał Fuk

  Oceniono 4 razy 4

  Zobaczycie, za rok-dwa, PiS zacznie masowo mordować Polaków. Prikaz dla agenta z Odessy już przyszedł.
  PiS nienawidzi wszystkiego co Polskie. Oni są opętani nienawiścią do Polaków.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX