Siemoniak: Histeryczna reakcja Szydło. W PiS huczy. Ona do końca roku już nie będzie premierem

- Gdy jest się niesamodzielną premier Polski, która musi słuchać prezesa, słowa trzeba bardziej ważyć - ocenił sejmowe wystąpienie premier Szydło Tomasz Siemoniak. - Gdy trzeba myśleć o bezpieczeństwie i rozwój, rzucanie się z atakiem na tzw. brukselskie elity, jest nieroztropne - dodał.

Zdaniem Tomasza Siemoniaka, który był gościem w "Poranku Radia TOK FM", środowe wystąpienie Beaty Szydło w obronie Macierewicza było skandaliczne i wymierzone w europejskich przywódców.

- Premier Szydło po rutynowych i okrągłych zdaniach, jak to Antoni Macierewicz odbudowuje polską armię, w co nikt już chyba nie wierzy, przeszła do skandalicznego fragmentu wystąpienia i bardzo histerycznej reakcji na to, co się dzieje w Unii Europejskiej, ataku de facto na innych europejskich przywódców. Bo jeżeli premier Szydło mówi o "szaleństwie brukselskich elit", to odnosi się do Rady Europejskiej, do kanclerz Merkel i prezydenta Francji i innych europejskich przywódców. Szydło mówi językiem, którym nawet Viktor Orban nigdy by się nie odważył mówić - zwrócił uwagę były wicepremier, były szef MON.

Gdy jest się prezydentem Stanów Zjednoczonych, to można mówić, co się chce. Gdy jest się niesamodzielną premier Polski, która musi słuchać prezesa, słowa trzeba bardziej ważyć. Gdy jest się przywódcą Polski, ważnego, ale średniego kraju, który musi martwić się o swoje bezpieczeństwo i rozwój, rzucanie się z atakiem na tzw. brukselskie elity, jest delikatnie mówiąc nieroztropne

- powiedział Tomasz Siemoniak w Radiu TOK FM.

Zobacz: Szydło mówi w Sejmie, nagle zaczyna grzmieć jak Le Pen. "Europo, powstań z kolan i obudź się z letargu"

Szydło sieje nienawiść

W ocenie Siemoniaka, słowa premier Polski były powodem do zażenowania i zakłopotania, szczególnie we fragmentach odnoszących się do tragedii w Manchesterze i straszenia uchodźcami. - Bardzo mi się nie podoba, że dla takich niewielkich zysków w polityce wewnętrznej, dla jakiegoś procenta, dla ataku na opozycję, używa się takich argumentów. Jak to się ma do nauczania Franciszka? Szydło sieje nienawiść - powiedział poseł PO.

Premier Szydło do końca roku nie będzie premierem

Według Siemoniaka, te histeryczne wystąpienie w Sejmie może świadczyć również o tym, że Beata Szydło walczy o pozycję w PiS.

- W PiS huczy od pogłosek o tym, że lipcowy kongres PiS miałby być jakimś momentem zwrotnym, momentem na rekonstrukcję rządu. Przewidywalna była ta wczorajsza debata, bo politycy PiS - począwszy od premier Szydło - bardzo mocno adresowali swoje wystąpienia do prezesa Kaczyńskiego. Skandaliczne wystąpienie ministra Błaszczaka, też histeryczne, jakieś przesadzone emocjonalnie... czuliśmy się jak w jakimś teatrze absurdu. Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o władzę w PiS, walki frakcji. Wydaje mi się, że premier Szydło do końca roku nie będzie premierem. Ona już tę siłę straciła - ocenił polityk opozycji.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (238)
Siemoniak: Histeryczna reakcja Szydło. W PiS huczy. Ona do końca roku już nie będzie premierem
Zaloguj się
 • jasiek45

  Oceniono 35 razy 9

  dzieciak siemieniak najlepszy jest kiedy milczy, bo nie klamie,
  no ale menelstwo POsmiewiska trzeba jakos przykryc.

 • wlodzimierz.il

  Oceniono 40 razy 8

  Histeria Siemoniaka po prostu śmieszy.
  Siemoniak po prostu nie zna innej postawy wobec Brukseli niż na klęczkach.
  I dlatego suwerenność Polski, choćby w dziedzinie obrony przed rozrywkowymi nachodźcami, jest dla Siemoniaka szokiem.
  Wstyd.

 • rogan

  Oceniono 31 razy 7

  Radio rynszTOK.fm Hitler i Stalin byli by z was dumni! Codziennie wylewacie szamb POmyj do uszu słuchacza. Im bardziej szczekacie na PAD i PiS tym bardziej się pogrążacie!!!

 • premio1

  Oceniono 27 razy 7

  Noc cóż, że Siemoniak jak zwykle gada bzdury to już codzienność. Jednak cytowanie tych bzdur przez Gazetę to już niski poziom dziennikarstwa...

 • sop3

  Oceniono 29 razy 7

  Siemoniek nie wychodzi z telewizora albo radia i plecie takie głupoty że należy mu współczuć.Ale jeszcze nie przebił Budki.Tak dalej, a PiS w następnych wyborach będzie miał większość konstytucyjna.

 • fletniapana

  Oceniono 147 razy 7

  czy wy tam w PO wierzycie w to co mówicie?

  panie Siemoniak, czy jeśli Beata Szydło przetrwa na fotelu prezesa dłużej niż do końca roku zjesz pan swoje onuce albo chociaż przyznasz, że się myliłeś?

 • aja_88

  Oceniono 30 razy 6

  Akurat prawdę powiedziała o elicie europy i oczywiste bzdury o maciorce

 • marekmarek44

  Oceniono 26 razy 6

  Sorry ma rację:"Szydło będzie premierem tak długo, jak długo nie dopuści do inwazji muzułmańskich terrorystów na Polskę. A Siemoniak może się wymądrzać na Ukrainie . Tam będzie wśród swoich - rodaków i kumpli partyjnych. "

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX