"Czy Ziobro, na prośbę Kempy, rozwinął parasol ochronny nad 'sadystami w mundurach'"?

Według b. ministra sprawiedliwości Borysa Budki, to że przez rok od śmierci Igora Stachowiaka nikomu nie postawiono zarzutów, nie byłoby możliwe bez "parasola ochronnego" rozwiniętego przez polityków. PO chce, by w Sejmie powstała komisja śledcza, która zajmie się sprawą śmierci Igora Stachowiaka.

Borys Budka konsekwentnie przekonuje, że postacią kluczową dla wyjaśnienia zaniechań wokół śledztwa dotyczącego wydarzeń, do których doszło na wrocławskim komisariacie, jest szefowa KPRM Beata Kempa.

- Dziwnym trafem trzech policjantów pochodzi z Sycowa. Pytamy, czy pani minister znała te osoby. I druga sprawa, czy tydzień temu 22 maja wieczorem odbyła się wizyta pani Kempy w komisariacie w Oleśnicy, gdzie wszyscy ci policjanci pracowali - mówił były minister sprawiedliwości w "Poranku Radia TOK FM".

Beata Kempa, co warto przypomnieć nie należy do PiS, tylko do Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobry. A w czasach kiedy Ziobro był po raz pierwszy ministrem sprawiedliwości, to Kempa była wiceministrem w jego resorcie.

- Czy Zbigniew Ziobro, na prośbę Beaty Kempy, próbował chronić tych policjantów, to pan sugeruje? - dopytywała Dominika Wielowieyska. I przypomniała, że Kempa zapowiedziała wnioski do komisji etyki, w sprawie wypowiedzi na temat znajomości z policjantami.

- W tej sprawie wydaje się być niemożliwym, by nie było prasował ochronnego ze strony prominentnych polityków nad policjantami. Bo inaczej te osoby zostałby dużo wcześniej ukarane, a tak przez ponad rok nikt nie stracił pracy, nikomu nie postawiono zarzutów - stwierdził Borys Budka.

Prokuratura sobie. Policja sobie

Zdaniem posła PO, wątpliwości może wzbudzić choćby to, że komendant główny policji przyznaje, iż nagrania pokazujące znęcanie się policjantów nad Stachowiakiem, zobaczył dopiero w telewizji. Choć materiał od miesięcy był w dyspozycji prokuratury.

-  Jeśli komendant ma tego typu informacje, to według mnie, zachodzi uzasadnione podejrzenie niedopełnienia obowiązków przez prokuratora - ocenił Budka. Bo jak tłumaczy, skoro śledczy dysponowali materiałem, który pokazuje, że "sadysta w mundurze razi paralizatorem człowieka w kajdankach i kilku innych sadystów się temu przygląda", to powinni materiał udostępnić policjantom z wydziału wewnętrznego, którzy prowadzili postępowanie w sprawie zachowania funkcjonariuszy.

A skoro prokurator nagrań nie udostępnił, to "doprowadza do tego, że tych kilku funkcjonariuszy nadal pracuje w policji".

Gość TOK FM sugeruje, że w sprawie śmierci Igora Stachowiaka toczy się "wojna pomiędzy" nadzorującym pracę policji min. Mariuszem Błaszczakiem i prokuratorem generalnym Zbigniewem Ziobrą.

- Przypomnę, że Ziobro twierdził z mównicy sejmowej, iż brak zarzutów ze strony prokuratury nie wyklucza postawienia zarzutów dyscyplinarnych policjantom. A komendant główny policji twierdzi, że zarzutów dyscyplinarnych nie można postawić, bo wydział spraw wewnętrznych nie miał materiału dowodowego.

"Wybuch bomby we Wrocławiu pomógł władzy. Mogę domniemywać, że min. Błaszczak był zachwycony" - ocenia Jakub Dymek

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (109)
"Czy Ziobro, na prośbę Kempy, rozwinął parasol ochronny nad 'sadystami w mundurach'"?
Zaloguj się
 • crimen

  Oceniono 34 razy 10

  Wszystkim umknęła sprawa śmierci Barbary Blidy, a tu Zero też miał pełne ręce roboty. Zbusiu awansował wszystkich funkcjonariuszy, związanych z tą śmiercią. Za nagonkę personalną na niewinną kobietę i w konsekwencji jej śmierć, nikomu włos z głowy nie spadł, bo platfusy nie odważyło się postawić Ziobry i Kaczora przed Trybunałem Stanu.

 • spyderman2

  Oceniono 32 razy 8

  a młodemu Polakowi z którym zderzyła się marionetka straszydło na drugi dzień dali fałszywe zarzuty a morderstwo przez rok zamiatali pod dywan
  pisi nierząd totalny

 • coalesce

  Oceniono 17 razy 7

  >> W tej sprawie wydaje się być niemożliwym, by nie było prasował ochronnego...
  Słowa niby poprawne, autokorekta nie wyłapie, ale przeczytac już się niekomu nie chciało.

 • tlen69

  Oceniono 15 razy 5

  Informacje od końca maja 2016 r. ,po tym wkrótce, wystąpienie B.Kempy o ochronę BOR, w związku z groźbami (czy sumieniem?), spotkania z policją w Sycowie i w Oleśnicy... Czy to jest ze sobą powiązane w "parasol ochronny" dla policji i B.K. ?

 • mopsek

  Oceniono 13 razy 5

  Jak to mozliwe ze polska policja aresztuje przypadkowych, niewinnych ludzi i potem ich katuje a w koncu morduje na policji.Tyle przypadkow policyjnych mordow opisanych i udokumentowanych jest przez tygodnik "Nie" i nikt z demokratow i obroncow czlowieka nie pisnie nic na ten temat.W czasach komuny jak sie zadarzyl smiertelny wypadek lub pobicie na MO, wszyscy wrzeszczeli w Radiu Wolna Europa a teraz gdzie sa ci obroncy praw czlowieka, gdzie Helsinska organizacja, morda w kubel i cicho. Jezeli tygodnik "Nie " pisze nieprawde, gdzie jest prokurator, gdzie jest najwiekszy inkwizytor RP Ziobro, juz by redaktor siedziala w pierdlu a Ziobro by pil szampana, czy dla GW mordy w policyjnych wiezieniach sa normalne?

 • pwpafcio

  Oceniono 15 razy 5

  Mam tylko nadzieje iż powstanie komisja do zbadania źródeł finansowania troli pisowskich.
  @trole: chyba wiecie, ze pracodawca może w pewnych przypadkach regresem odebrać nawet te głodowe te stawki, które wam placi?

 • gay_ok

  Oceniono 6 razy 4

  Kempa to prawdziwa Polka-Maciorka

 • realistas

  Oceniono 16 razy 4

  Kręciła zarówno policja jak i prokuratorzy. Kryli swoich bandyckich kumpli.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX