"Mam nadzieję, że reformy pani Zalewskiej nie będzie. Że Kaczyński się opamięta"

Prof. Krzysztof Konarzewski przypomina, że PiS zbijało kapitał polityczny na sprawie referendum ws. sześciolatków. A PO zarzucało "arogancję i lekceważenie" woli obywateli. - A teraz zachowują się tak jak PO - ocenił w TOK FM. Wg byłego szefa CKE, trzeba ograniczyć wpływ polityków na ustrój szkolny.

Zdaniem prof. Krzysztofa Konarzewskiego, w tak poważnych sprawach jak głębokie zmiany w systemie edukacji, obywatel powinni mieć prawo wypowiedzieć się w referendum.

- Byłem głębokim przeciwnikiem PO, kiedy Sejm odrzucał wniosek o referendum w sprawie sześciolatków. Choć popierałem naukę sześciolatków w szkole. Uważałem, że skoro milion obywateli chce w tej sprawie referendum, to należy ich wysłuchać - mówił prof. Krzysztof Konarzewski w "Poranku Radia TOK FM".

I zaproponował, by ograniczyć prawo polityków do wprowadzania zmian w systemie edukacji. - Myślę, że ustrój szkolny powinien być wpisany do konstytucji. Żeby tak głęboka reforma wymagało referendum.

Czy PiS się opamięta?

Prof. Konarzewski, ma nadzieję, że "reformy pani Zalewskiej nie będzie". - Że PiS się opamięta, że Jarosław Kaczyński się opamięta. Bo jednak jest w Sejmie 900 tys. podpisów - mówił wykładowca Wszechnicy Świętokrzyskiej.

Gość "Poranka Radia TOK FM" przypomniał politykom PiS, że kiedy jesienią 2013 roku Platforma odrzucała wniosek o referendum edukacyjne, partia Jarosława Kaczyńskiego "zbijała kapitał polityczny na krytyce PO". A politycy Prawa i Sprawiedliwości zarzucali rządzącym  "arogancje i lekceważenie" obywateli.

- A co teraz robi PiS? Dokładnie to samo, w sprawie może nawet większej, bo obecna reforma przewraca cały ustrój szkolny.

Radio TOK FM organizuje cykl debat na temat skutków reformy edukacji firmowanej przez min. Annę Zalewską. Ostatnia odsłona akcji odbędzie się 1 czerwca w Warszawie.

Debata odbędzie się o Barze Studio przy placu Defilad. Początek o 18, wstęp wolny.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (95)
"Mam nadzieję, że reformy pani Zalewskiej nie będzie. Że Kaczyński się opamięta"
Zaloguj się
 • brunet78

  Oceniono 41 razy 11

  Nie tak samo. Robi znacznie gorzej. Za PO sprawa dotyczyła sześciolatków, teraz wszystkich dzieci w Polsce. To jest zasadnicza różnica. Plus fakt, że to nie reforma, a zwyczajny bajzel jest.

 • jhbsk

  Oceniono 41 razy 11

  PiS się nie opamięta. Chce powrotu komuny i konsekwentnie zawraca nas w tę stronę.

 • marudna.maruda

  Oceniono 46 razy 8

  PiS się nie opamięta. Prezes się nie opamięta. Zalewska ma się dobrze. Reforma zaplanowana na kolanie wejdzie w życie 1 września. I zaczniemy zbierać plony. Podobne zresztą do tych, które zbieraliśmy bezpośrednio po wprowadzeniu gimnazjów. Szkoda dzieci, bo stały się zabawką w rękach polityków. Tych polityków, dla których wartość mają jedynie nienarodzone, pod absolutną ochroną. Na narodzonych można eksperymentować do woli.

 • kemor234

  Oceniono 43 razy 7

  Pis się nie opamięta.
  Pis żyje kłótniami i udowadnianiem swojej "wyższości". Tym karmią elektorat ludzcy panowie.

 • sailor20170605

  Oceniono 34 razy 6

  Kaczyński się nie opamięta. On nawet nie zna takiego słowa. Pójdzie jak zwykle w zaparte.

 • 174pit

  Oceniono 22 razy 4

  Jest bardziej prawdopodobne że rzeki popłyną pod górę, a w kranach zamiast ciepłej wody będzie koniak, a zamiast zimnej - whisky, niż to, że ta banda hipokrytów się z czegoś wycofa. Waadza jest lekarstwem na ich kompleksy - dwakroć większe, niż Himalaje z Andami na dokładkę

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX