"Niech Pawłowicz przetrwa w Syrii trzy dni, może zweryfikuje pogląd"

- Musimy pomóc tym, którzy bezwzględnie pomocy potrzebują. Ale nie jesteśmy na tyle bogaci, by pomagać wszystkim - mówiła w TOK FM Joanna Kluzik-Rostkowska. Posłanka PO za absurd uznała nazwanie uchodźców "towarem", jak zrobiła to Krystyna Pawłowicz.

- Proponuję udać się do dowolnego miejsca w Syrii, przetrwać tam trzy dni i wtedy może pani poseł zweryfikuje swój pogląd. Bo będzie wiedziała, co to znaczy walczyć o życie - mówiła Joanna Kluzik-Rostkowska w "Poranku Radia TOK FM".

"Jak można deklarować katolickość i nazywać uchodźców 'towarem'? - Kraśko nie tylko o Pawłowicz

Określenie "towar" w kontekście kwot uchodźców pojawiło się w internetowym wpisie Krystyny Pawłowicz. Posłanka PiS w liście do przewodniczącego Parlamentu Europejskiego stwierdziła, że Polacy bronią wiary katolickiej.

"A dodam jeszcze od moich wyborców, Panie Tajani, że Polacy nie zgadzają się na ŻADNE "kwoty" tego towaru, przymusowe, czy dobrowolne, "w tej ", ale i żadnej innej chwili - napisała Pawłowicz.

Musimy pomóc

Kluzik-Rostkowska uważa, że Polska nie może ignorować problemu uchodźców. - Musimy pomóc tym, którzy bezwzględnie pomocy potrzebują. Ale nie jesteśmy na tyle bogaci, by pomagać wszystkim, np. emigrantom ekonomicznym. Nim zostałam politykiem byłam dziennikarzem, miałam okazje widzieć kilka konfliktów zbrojnych. Łatwo więc sobie wyobrażam sytuacje, kiedy ludzie uciekają, bo grozi im śmierć - stwierdziła.

"Schetyna to cynik. Myślał, że zagra sobie prawicową melodyjkę" - ocenia Zandberg

Zdaniem byłej minister edukacji, PiS cynicznie "gra strachem". I zapomina, że w Polsce żyli i żyją uchodźcy.

- Moje dzieci chodziły do szkoły bardzo blisko siedziby PiS.  Uczą się tam dzieci czeczeńskie, pakistańskie afgańskie, tybetańskie. Nie wiem, czy min. Błaszczak podjeżdżając do siedziby PiS, widział te dzieci - zastanawiała się Kluzik-Rostkowska w rozmowie z Piotrem Kraśką.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (51)
"Niech Pawłowicz przetrwa w Syrii trzy dni, może zweryfikuje pogląd"
Zaloguj się
 • rastablaster

  Oceniono 15 razy 5

  Dziennikarze TOK FM - tacy humanitarni, tacy ludzcy. Gdzie byli kiedy napadliśmy na Irak (1,5 miliona zbitych), co robili kiedy zachodnie "demokracje" bombardowały Libię? Czemu milczą kiedy Arabia Saudyjska dziesiątkuje Jemeńskich cywili. Czemu nie protestują, kiedy Izrael morduje Palestyńczyków. Tacy etyczni, tacy dostojni w swoim humanizmie - takie obłudnie świnie. Tylko śmiecie nie czują wstydu. Jesteście wrogami wszystkich ludzi, którzy chcą żyć i pracować w pokoju.

 • cosiedziejetutaj

  Oceniono 9 razy 3

  Co to znaczy musimy? Bo co? takie wytyczne od Sorosa przyszly do pani Roztowskiej? Ja nie musze i nie mam zamiaru.

 • t-i-g-e-r

  Oceniono 9 razy 3

  Zdrajcy ściągają do Europy kalifat aby zrobić tu kocioł.
  Wmawiają że mamy być solidarni z Syrią a ściągają wszystkich kogo się da z Afryki i Azji.
  W tym przestępców, terrorystów.

 • wyborczapropaganda

  Oceniono 15 razy 3

  Cześć komuszki. Ręce same składają się do oklasków. Całe szczęście, że oszalałych poprawnością polityczną jest coraz mniej, a realistów coraz więcej. Więc poszczekajcie sobie lewaczki. Odpowiem jeszcze na brednie, którymi lewactwo zarzuca to forum. Otóż piszecie, że co to jest 7000 osób. Odpowiadam: 7000 bydła islamskiego, nie kobiet i dzieci, bo żeby w tym tłumie znaleźć kobietę, to trzeba się dobrze naszukać. Niby tylko 7000, ale pamiętajcie, że kraje Europy zachodniej też kiedyś przyjęły "tylko" jakąś ilość tej zarazy. A dziś ich potomkowie zabijają europejskie dzieci. Tego chcecie lewaki? Żeby teraz poprzyjmować, a za lat kilkanaście mieć te same problemy co zachód? Chcecie, żeby potomkowie tych 7000 dzikusów wysadzało wam dzieci? I co, może powiecie, że sie "będą asymilować i integrować? Nie, nie będą, więc przestańcie, lewaki, żyć w matriksie.

 • wolverine_14

  Oceniono 13 razy 3

  Obecna sytuacja migracyjna na Morzu Śródziemnym:

  data2.unhcr.org/en/situations/mediterranean

  Syryjczycy: 6.5%
  Mężczyźni: 72.5%
  Dzieci : 16.5% (przy czym należy pamiętać, że wedle danych ze Szwecji większość "dzieci" kłamie że jest dziećmi)
  Kobiety: 11%

  Ponad 40% stanowią migranci z Nigerii, Bangladeszu, Wybrzeża Kości Słoniowej i Gwinei.

 • szpung

  Oceniono 15 razy 3

  Kto wspieral islamska wiosne? jakie kalkulacje polityczne kierowaly macherami politycznymi zeby rozpetac pieklo? Kto sie cieszyl z bestialskiego morderstwa na Kadafim? Ci sami ktorzy kaza tym ktorym sie to nie podobalo przetrwac w krajach islamskich? Paranoja

 • komentarzdramatyczny

  Oceniono 14 razy 2

  Następna, która ogłupia ludzi. Młodzi mężczyźni zdolni do walki a nie żadne biedne matki z dziećmi.

 • karasek432

  Oceniono 14 razy 2

  Gdyby Polacy walczyli z Rosjanami na Suwalszczyźnie i Kaliningradzie czy mieszkańcy Sląska mieli by prawo emigrować jako uchodźcy bo tu jest wojna.Najlepsza pomoc była by na miejscu a emigrowali by tylko nieroby i złodzieje na socjal.

 • imw

  Oceniono 5 razy 1

  "Państwo włoskie przedstawiło nowy raport z liczbami dotyczącymi imigracji za rok 2016. Włochy są jednym z krajów, do których napływa najwięcej imigrantów.

  W 2016 r. 181 045 osób przybyło drogą przed Morze Śródziemne do Włoch. 123 482 z nich złożyło we Włoszech wniosek o azyl. Włoscy urzędnicy zdążyli sprawdzić ponad 90 tys. tych wniosków i po dokładnych kontrolach doszli do wniosku, że azyl mogą przyznać jedynie 5,4% przybyłych imigrantów! W 94,6% przypadków nie było ku temu żadnych podstaw.

  Oznacza to, że ci ludzi nie uciekali przed wojną, nie byli uchodźcami politycznymi, nie prześladowano ich z powodu wiary czy też ich sytuacja życiowa nie była tak tragiczna, że nie mogliby przeżyć w swoim miejscu zamieszkania. To wszystko byłoby bowiem (i w 5,4% było) powodem, aby zezwolić gościom z Afryki na pozostanie we Włoszech.

  Całość pokazuje, jak skrajnie manipulacyjny był zabieg, aby w narracji medialnej zrównać pojęcia „uchodźca” oraz „imigrant”. Ludzi uchodzących przed faktycznymi niebezpieczeństwami wojny jest zaledwie garstka."

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX