"PiS chce odpowiedzialność za bałagan w szkołach zrzucić na samorządowców"

- Nie ma podręczników. Programy dopiero co zostały, na kolanie, napisane. A kiedy nauczyciele mają się przygotować? - pytał w TOK FM Rafał Grupiński. Wg polityka PO, we wrześniu rodzice przekonają się, jak wielki chaos wprowadziła reforma edukacji.

Rafał Grupiński uważa, że rządzący będą starali się uniknąć odpowiedzialności za skutki reformy firmowanej przez min. Annę Zalewską. Choć to oni ponoszą całą odpowiedzialność za wprowadzane w pospiechu zmiany.

- Politycy PiS wymyślił,  że całe zdenerwowanie rodziców, którzy zobaczą gdzie muszą wozić dziecko, że jest bałagan, to wszystko spadnie na samorządowców - mówił Grupiński w "Poranku Radia TOK FM".

"Trzeba odsunąć PiS od władzy"

Zdaniem posła Platformy, determinacja z jaką PiS realizuje swoje pomysły na edukację pokazuje, że rządzący są przekonaniu o swojej nieomylności. Choć eksperci, nauczyciele i rodzice ostrzegają przed negatywnymi skutkami zmian przygotowanych przez MEN.

- Przecież nie ma wydrukowanych podręczników. Programy dopiero co zostały, na kolanie, napisano. A kiedy nauczyciele mają się przygotować? - pytał Rafał Grupiński w rozmowie z Dorotą Warakomską.

Na pytanie, czy po odsunięcie PiS od władzy, PO wrócić do obecnego modelu systemu edukacji, polityk odpowiedział: "Zdecydowaliśmy że powstaje grupa ekspertów, która ma przygotować koncepcje tego, jak chcemy edukować młodzież. Najpierw chcemy przygotować nowa koncepcję kształcenia, bez rewolucji ale z mądrymi zmianami, a potem dostosować strukturę szkolną".

Usłysz Swoją Szkołę

Debatą w Warszawie kończy się dziś akcja Radia TOK FM "Usłysz Swoją Szkołę".

W dyskusji, która zacznie się o 18 w barze Studio (plac Defilad 1), wezmą udział m.in. wicekurator Andrzej Sosnowski. Włodzimierz Paszyński - zastępca prezydent Warszawy, Ewa Korulska dyrektorka Społecznego Gimnazjum Startowa w Zespole Szkół Bednarska.

Debatę poprowadzi Agata Kowalska.

"Mam nadzieję, że reforma pani Zalewskiej nie wejdzie w życie. Że Kaczyński się opamięta" >>>

TOK FM PREMIUM