"Kaczyńskiemu wymyka się coraz więcej wątków. Nie jest w stanie wszystkiego kontrolować"

- Wymyka mu się coraz więcej wątków - mówi Rafał Kalukin, komentując sposób, w jaki Jarosław Kaczyński kieruje PIS. Wg publicysty, nie ma możliwości, aby jedna osoba była w stanie kontrolować wszystkie ważne obszary w państwie.

Podczas poniedziałkowego "Poranka Radia TOK FM" publicyści rozmawiali na temat dzisiejszego materiału "Pod kloszem partii" w Newsweeku, w którym Wojciech Cieśla, Michał Krzymowski i Paweł Reszka opisali, jak wygląda życie Jarosława Kaczyńskiego. Życie, kiedy nie widzimy go w świetle kamer. 

"Oderwany od rzeczywistości"

- Z tekstu wyłania się osoba żyjąca pod partyjnym kloszem, cała obsługa kręci się wokół jednego człowieka, żyje w oderwaniu od rzeczywistości. To jest model kompletnie archaiczny - powiedział Rafał Kalukin, publicysta "Polityki".

Dziennikarz zadał także pytanie czy: "zamknięty w partyjnym gabinecie lider partii jest w stanie efektywnie zarządzać wszystkimi kluczowymi przestrzeniami państwa?" - Ja uważam, że nie - odpowiedział sobie na pytanie. 

Nie ma takiej możliwości, aby jeden Jarosław Kaczyński był w stanie kontrolować wszystkie ważne obszary w państwie. Wymyka mu się coraz więcej wątków.

- powiedział Kalukin.

Jego zdaniem udowadnia to półtora roku rządów PiS. - Widzimy nie spójność w polityce międzynarodowej, widzimy walkę koterii w przestrzeni gospodarczej - wymienił. 

Semka: "Liczą się sondaże"

Słowa te skomentował goszczący w studio prawicowy publicysta Piotr Semka: - W polityce jesteś tak dobry, jakie masz sondaże - skwitował. Publicysta dodał, że PiS po pewnym kryzysie, którą nazwał "zadyszką" wrócił do 7 proc. przewagi nad opozycją. 

Zobacz też biografię Jarosława Kaczyńskiego >>

DOSTĘP PREMIUM