"To prawo obowiązuje od lat. Teraz Poczta Polska grzecznie poprosi, żeby za abonament zapłacić"

Na najbliższym posiedzeniu Sejm zajmie się rządowym projektem ustawy, która ma poprawić ściągalność abonamentu za radio i telewizję. - To prawo, które obowiązuje od lat, ale bardzo wiele gospodarstw domowych uchyla się od płacenia abonamentu. Ustawa ma to zmienić - mówi wiceminister kultury Jarosław Sellin w "Poranku Radia TOK FM".

Zgodnie z założeniami nowej ustawy nadawcy telewizji kablowych i satelitarnych będą zobowiązani do przekazania Poczcie Polskiej danych swoich klientów, którzy wykupili u nich swoje pakiety telewizyjne. Zdaniem Jarosława Sellina, który był gościem w "Poranku Radia TOK FM", zmiana przepisów jest konieczna, bo "miliony gospodarstw domowych uchylają się od płacenia abonamentu".

- Poczta Polska dostanie informacje o kilku milionach ludzi, którzy jednak telewizory posiadają i poprosi grzecznie, żeby wywiązywać się z tego obowiązku - mówił wiceminister Sellin.

Zobacz też: "Nie obawiamy się żadnych problemów ze strony KE" - wiceminister kultury o nowej ust. abonamentowej

Rząd PiS liczy, że dzięki zmianom w prawie z tytułu abonamentu radiowo-telewizyjnego uda się ściągnąć 800 milionów złotych dodatkowych pieniędzy.

A co z tymi, którzy do tej pory unikali płacenia abonamentu? W nowych przepisach znalazł się zapis o abolicji dla tych, którzy lata temu zarejestrowali telewizor, ale nie opłacali abonamentu. Teraz, jeśli zapłacą z góry za kolejne 6 miesięcy, unikną egzekucji starych należności.

DOSTĘP PREMIUM