"Płacę abonament, ale w tej sprawie dopuszczam obywatelskie nieposłuszeństwo"

- Czy mamy prawo do niepłacenia abonamentu? Nie zdziwiłbym się, gdyby wiele Polaków zrezygnowało z opłacania tuby propagandowej jednej partii - powiedział w Radiu TOK FM Włodzimierz Cimoszewicz.

W dzisiejszym "Poranku Radia TOK FM" Dominika Wielowieyska zapytała swojego gościa o to, czy obywatel, który nie akceptuje tego, co dzieje się w telewizji publicznej, ma prawo do niepłacenia abonamentu RTV? Były premier, co prawda nie odpowiedział wprost na to pytanie, ale przyznał, że przyszedł już czas na to, aby Polacy zastanowili się nad tym, czy nie warto - w tym konkretnym przypadku - złamać obowiązujących przepisów.

Nie zdziwiłbym się, gdyby wiele osób powiedziało, że bierze na siebie ryzyko bycia pociągniętym do odpowiedzialności, ale nie będzie opłacało tuby propagandowej jednej partii.

- powiedział Włodzimierz Cimoszewicz.

Jednocześnie przyznał się, że sam nie ogląda TVP, ale opłaca abonament.

Zgodnie z założeniami nowej ustawy nadawcy telewizji kablowych i satelitarnych będą zobowiązani do przekazania Poczcie Polskiej danych swoich klientów, którzy wykupili u nich swoje pakiety telewizyjne. Wczoraj na antenie Radiu TOK FM Mikołaj Lizut zdradził sposób, jak uniknąć obowiązkowej opłaty, którą rząd PiS chce ściągać w ramach abonamentu radiowo-telewizyjnego.

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM PREMIUM