Schetyna: PiS zmusza Polaków do płacenia na TV Kurskiego. Chce ratować katastrofalną sytuację TVP

Sejmie zajmie się rządowym projektem ws opłat abonamentowych. Według szefa PO, to zmiana, która zmusza Polaków do płacenia na telewizję Jacka Kurskiego, telewizję PiS.

Zgodnie z założeniami nowej ustawy nadawcy telewizji kablowych i satelitarnych będą zobowiązani do przekazania Poczcie Polskiej danych swoich klientów, którzy wykupili u nich swoje pakiety telewizyjne.

Zobacz: Jak nie płacić abonamentu? Lizut zdradza patent: Wtedy Kurski nie sprawdzi, czy mamy telewizor

Grzegorz Schetyna, który była gościem "Poranka w Radiu TOK FM" mówił, że zmiana w sposobie ściągania opłaty abonamentowej ma doprowadzić do sytuacji, w której będziemy zmuszeni do finansowania mediów narodowych.

- Tak naprawdę przyspieszenie tego procesu ma służyć poprawie katastrofalnej sytuacji finansów Telewizji Polskiej. To jest polityczna decyzja i politycznie wymuszana - podkreślił przewodniczący PO. 

Czy w Polsce trzeba być skazanym na płacenie na telewizję Kurskiego, telewizję PiS? To będzie najważniejszy punkt debaty ws. abonamentu. Będziemy zgłaszać taką poprawkę, że jeśli ktoś ma platformę cyfrową, ma dostęp do telewizji kablowej, a nie chce być skazany na oglądanie mediów narodowych, to powinien móc się wyrejestrować i wtedy byłby zwolniony z płacenia abonamentu

- powiedział Grzegorz Schetyna.

Ale PiS najpewniej poprawkę odrzuci, bo w sprawie abonamentu chodzi o naprawdę duże pieniądze. Rząd PiS liczy, że dzięki zmianom w prawie z tytułu abonamentu radiowo-telewizyjnego uda się ściągnąć 800 milionów złotych dodatkowych środków.

A co z tymi, którzy do tej pory unikali płacenia abonamentu? W nowych przepisach znalazł się zapis o abolicji dla tych, którzy lata temu zarejestrowali telewizor, ale nie opłacali abonamentu. Teraz, jeśli zapłacą z góry za kolejne 6 miesięcy [ok.140 zł - red.], unikną egzekucji starych należności.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (60)
Schetyna: PiS zmusza Polaków do płacenia na TV Kurskiego. Chce ratować katastrofalną sytuację TVP
Zaloguj się
 • Jon Gilbert

  Oceniono 20 razy 6

  Schetyna - oddaj mi pieniądze, którymi opłacałem waszą TV PO za waszych nieudolnych rządów , w czasie których Polska straciła gigantyczne miliardy złotych.

 • nasza_droga_sic_gw

  Oceniono 9 razy 5

  Płaci się za posiadanie odbiornika TV lub radia.
  Nikt nie każe słuchać :)
  Mieliście 8 lat na zmianę ustawy.

 • saves

  Oceniono 11 razy 5

  Niech sprowadzi z powrotem Donka. On obiecywał zniesienie abonamentu i zachęcał do jego nie płacenia. Ach... On tylko obiecywał, jak zresztą wszystko o czym mówił.

 • 1234qwerty

  Oceniono 19 razy 5

  Grzesiu mieliście 8 lat i też gów no zrobiliście w tym temacie

 • pisking

  Oceniono 17 razy 5

  A PO zmuszało Polaków do płacenia na jakąs inną telewizję? Partyjne szczujnie są takie same.

 • jot-23

  Oceniono 10 razy 4

  Skandal! PIS zmusza do przestrzegania prawa!!!1 auauauuaua!

 • representation1

  Oceniono 22 razy 4

  A Schetyna płaci?
  -----------------------
  Ja płacę abonament od wielu lat i chciałbym, żeby inni też płacili. Schetyna nie będzie nikogo pouczał.

  Kiedy PO miała władzę, to Tusk obiecał, że PO abonament zniesie. Potem PO ludzi oszukała w tej i wielu innych sprawach. Abonamentu nie znieśli, tylko udawali, że nie ma problemu. Teraz niech zamilkną. To był najgorszy rząd III RP. Rząd nieudaczników, obrońców przywilejów kastowych i aferzystów.

 • javall

  Oceniono 13 razy 3

  Grzesiu, daj se na luz.
  Co innego gdyby kazali placic na POwska TV, wowczas byloby OK.

 • szpung

  Oceniono 13 razy 3

  Znakomite wiesci ida z MEN wreszcie ogranicza subwencje przyznawane proporcjonalnie do ilosci studentow, regulacja ktora idzie w poprzek urynkowieniu dziedziny ktora rynkowa nie jest.
  Koniec z CV w rodzaju -
  'mam zaczete cztery kierunki studiów: teatrologia, kulturoznawstwo, filologia Ajnow, bibliotekoznastwo, jednoczesnie jestem sluchaczem z wolnej stopy psychologii transportu, ciesze sie na kazde nowe wyzwanie, doskonale radze sobie ze stresem, posiadam rzadkie umiejetnosci negocjacyjne i prezentacyjne a w pracy cechuje mnie samodzielnosc i kratywnosc.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX