Wielowieyska o Saryusz-Wolskim: Klasa, brawo, gratuluję, "prawdziwy mąż stanu"

- Saryusz-Wolski, człowiek, który był w PO przez tyle lat, Tusk był jego liderem. Teraz mówi o nim "szmata". To powiem panie pośle tak: klasa, brawo, "prawdziwy mąż stanu" - oceniła słowa eurodeputowanego Dominika Wielowieyska.

Prowadząca "Poranek w Radiu TOK FM" przywołała tygodnik "WSieci". Na pierwszej stronie tytuł: "Tusk działa przeciw Polsce". To Jacek Saryusz-Wolski w rozmowie z Piotrem Zarembą. "Byłem na sali plenarnej, kiedy Donald Tusk poparł procedurę Komisji Europejskiej prowadzącej do sankcji przeciw Polsce, pomyślałem sobie w myślach 'Co za szmata''' - zacytowała fragment wypowiedzi niedoszłego kandydata PiS na stanowisko szefa Rady Europejskiej Dominika Wielowieyska.   

Saryusz-Wolski mówi o Tusku per "szmata". Chcę powiedzieć tak: człowiek, który był w PO przez tyle lat, Tusk był jego liderem. Teraz Jacek Saryusz-Wolski opuszcza PO i mówi o swoim byłym liderze "szmata". To powiem panie pośle tak: klasa, brawo, naprawdę super, gratuluję, prawdziwy mąż stanu. Chcę powiedzieć, PiS przez wiele lat, drogi panie pośle, skarżył się na rząd PO w co najmniej pięciu sprawach. Też skarżył się na naruszenie demokracji, domagał się reakcji UE. Jakoś to pana dzisiaj nie razi, że PiS to robił wielokrotnie. I że wykazuje się tak wielką hipokryzją. Naprawdę są granice dobrego smaku

- podsumowała słowa eurodeputowanego Wielowieyska.

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM