Każdą z 65 000 klatek namalowano ręcznie. We wtorek światowa premiera polsko-brytyjskiego filmu "Twój Vincent"

125 zawodowych malarzy z całego świata malowało każdą z 65 000 klatek tego - można powiedzieć bez żadnej przesady - niezwykłego filmu. Jutro światowa premiera filmu "Twój Vincent" o pełnym pasji, nieszczęśliwym życiu i tajemniczej śmierci Vincenta van Gogha.

“Twój Vincent” to film opowiadający o ostatnich dniach życia Vincenta van Gogha i jego zagadkowej śmierci, zrealizowany jako… pełnometrażowa animacja malarska. Znalazł się w Konkursie Głównym prestiżowego Międzynarodowego Festiwalu Filmów Animowanych w Annecy i budzi ogromne zainteresowanie – bilety na festiwalowe pokazy zostały błyskawicznie wykupione, w kilka minut po uruchomieniu systemu sprzedaży. Za scenariusz i reżyserię filmu odpowiadają Dorota Kobiela i Hugh Welchman. Światowa premiera filmu odbędzie się we wtorek, 13 czerwca. Polska premiera zaplanowana jest na 13 października.

94 obrazy Vincenta van Gogha

W filmie "grają" 94 obrazy Vincenta van Gogha w formie bardzo zbliżonej do oryginałów, a kolejnych 31 zostało częściowo lub znacząco przekształconych.
"Twój Vincent" został nakręcony jako standardowy film aktorski, a następnie każda klatka została ręcznie przemalowana w technice olejnej. Efekt końcowy to połączenie gry aktorskiej i kunsztu malarskiego animatorów, którzy wszystkie postacie odtworzyli za pomocą farby olejnej.

125 zawodowych malarzy tworzyło obraz

Każda z 65 000 klatek została ręcznie namalowana, w projekcie wzięło udział 125 zawodowych malarzy z całego świata, którzy przyjechali do pracowni w Polsce i w Grecji, aby zrealizować to niezwykłe zadanie. "Twój Vincent" przywołuje twórczość van Gogha, jednocześnie opowiadając o jego pełnym pasji, nieszczęśliwym życiu i tajemniczej śmierci.

Proces powstawania filmu był niezwykle żmudny – od pierwszych rysów scenariusza do finalnej wersji dzieła upłynęły 4 lata. Skala i niezwykłość projektu od razu przykuła uwagę widzów i światowych mediów. Zwiastuny filmu mają obecnie w Internecie łącznie ok. 20 mln wyświetleń. 

 

Międzynarodowy Festiwal Animacji Filmowej w Annecy odbywa się w dniach 12-17 czerwca. "Twój Vincent" zostanie zaprezentowany na 6 pokazach, bilety na wszystkie seanse zostały wyprzedane zaledwie w ciągu kilku minut od uruchomienia systemu sprzedaży.

"Twój Vincent" wejdzie do kin w Polsce 13 października.

DOSTĘP PREMIUM