Komentarze (160)
"Kościół toruński głosi zupełnie inną nowinę niż Kościół katolicki. To wygląda na schizmę"
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • androsak

  Oceniono 2 razy 2

  to schizma w KK !

 • Oceniono 6 razy 2

  Choć kradną jednakowo,
  to ojca dyrektora
  nikt tu nie potraktuje,
  jak łotra czy bandziora

  Bo lepsi ci złodzieje,
  co na stocznię zbierali
  od tych, którzy zwyczajnie
  Staruszków okradali…

 • androsak

  Oceniono 6 razy 2

  to dziwne, że papież Franciszek toleruję sektę Rydzyka, oczywistą schizmę w kościele Katolickim ?

 • Jerzy Kłaczyński

  Oceniono 6 razy 2

  Czy na tej mszy mówiła z innymi wiernymi " i wybacz nam nasze winy jak i my wybaczamy naszym winowajcom. Taki to jest katolicyzm pisowski.

 • nostradrianus

  Oceniono 6 razy 2

  Nie rozumiem waszego strachu przed paroma, powtórzę paroma w skali kraju uchodźcami, nie rozumiem waszego zmartwienia że zamiast pracować będą zabierać ciężko pracującym zasiłki. Dokładnie taki 500+ robi u was furorę, chyba że nie chcecie konkurencji. Ja wolałbym aby Polska była jak dawniej wielokulturowa niż patrzeć jak nie na te zachlane mordy to pseudokatolików, jak nie na złodziei to zazdrosne szuje, jak nie na idiotów to na cwaniaczków. Nie chcecie pomagać, OK ale wara wam od kościoła.

 • androsak

  Oceniono 2 razy 2

  oczywista schizma, przed paroma stuleciami Rydzyka by .......ukarano !

 • hastatrespasos

  Oceniono 12 razy 2

  Schizma pod batutą rzekomego ojczulka z Torunia, nowa reformacja... Czyli niezgoda na papieża Franciszka, na jego kościół otwarty, kościół na miarę XXI wieku. Ultrakonserwatywne, tylko w teorii ultrakatolickie Kacze Gumno, rozrabia dwutorowo. Dyktator Fuck-Offczyński chciałby przebudować UE wedle swej idiotycznej recepty, rzucić na kolana przed sobą 26 państw, które się z niego słusznie wyśmiewają. A szef TV Nie-przetrwam, skupiwszy wokół siebie takich samych jak on sukienkowych wyrzutków społeczeństwa, pokazuje figę Watykanowi. I obie te czarnosecinne siły, sterowane z Torunia i z ul. Kaczogrodzkiej, gwałcąc wszelkie przykazania Boże, Prawo i normy moralne, dążą do wykluczenia naszego kraju z UE i ze wspólnoty państw cywilizowanych. Przy takim jak Fuck-Offczyński PIEKIELNYM pasterzu, tracą wszyscy. Od zdominowanego przez Toruń kościoła odchodzi coraz więcej wiernych. Od Kaczego Gumna odwraca się UE i świat. Sankcje unijne to nie tylko straty materialne. To przede wszystkim niepowetowane szkody dla naszego kraju, stającego się znowu chorym człowiekiem Europy.

 • sailor20170605

  Oceniono 42 razy 2

  Rozumiem strach Polaków przed muzułmanami. Szczególnie w kontekście ostatnich zamachów. Natomiast zastanawia mnie dlaczego piSSlamiści nie chcą pomóc chrześcijanom z Syrii z tych regionów gdzie się ich prześladuje, a wręcz morduje. Czyżby piSSlamiści trzymali z islamistami?

 • pokon

  Oceniono 15 razy 1

  To nie jest żaden polski Kościól a sekta Rydzykowa, łupiąca nieświadomych Polaków.

 • byrcyn11

  Oceniono 7 razy 1

  Na stos psubrata !

 • pregierz

  Oceniono 9 razy 1

  Toż to toruńska sekta Starego Piernika.
  Wygnać czarownika za mury !!

 • Oceniono 9 razy 1

  Przyznam szczerze, że schizmy w KK nie brałem nawet pod uwagę... dupa a nie politykier ze mnie :)

  Ale jak już gramy to, to... cały czas... #STOPkonkordat - teraz przynajmniej przejdzie :)

  #RAE

 • 43norbert

  Oceniono 6 razy 0

  Niech pan Broniatowski zajmie sie swoja zbrodnicza ideologia marksistowska, a Kosciol Katolicki zostawi Katolikom. Jak trzeba nienawidziec Polski i Polakow aby tak Polsce zle zyczyc. Panie Broniatowski mysmy walczyli z ta zbrodnicza marksistowska ideologia i nie pozwolimy aby ta lewacka i moralnie upadla Unia Europejska wprowadzala nam do kraju terrorystow. Tylko szaleniec moze zgodzic sie na dyktat tej rozpadajacej sie sitwy. Pan kompletnie nie rozumie ze ci ktorzy dzis najezdzaja Europe to nie sa uciekinierzy, a najezdzcy. Ze ci najezdzcy w 90% to mlodzi dobrze ubrani i wyposazeni muzulmanie, ktorzy jada do Europy na rozkaz i za chazarskie pieniadze ktore dostaja na podroz, aby nam Europejczykom zgotowac tu w Europie pieklo na ziemi. Jezeli pan tego nie rozumie to jest pan naprawde szalencem!

 • kzet69

  Oceniono 14 razy 0

  Co się wydarzyło? 10 lat siania nienawiści przez PiS i 8 lat totalnej niemocy PO, które samo koniunkturalnie podsycało paranoje PiS-u wydało owoc. A tym owocem jest faszyzm w polskim wydaniu, coś co jeszcze te 10 lat temu pozostawałoby całkiem w sferze s-f. Następnym etapem będzie rozlew krwi, polexit i totalitarna dyktatura juz wtedy otwarcie faszystowskiego PiS z poparciem rzędu 50-60%....

 • kiloamper

  Oceniono 4 razy 0

  Gdyby to miało oznaczać demokratyzację, to wniosek jedyny możliwy byłby taki, że demokracja to władza przygłupów (niech będzie, że ludowych).
  Smutne to, ale coś w tym jest patrząc ostatnio na świat, a zwłaszcza Polskę.

 • Dominik Gadecki

  Oceniono 6 razy 0

  "Kościół toruński głosi zupełnie inną nowinę niż Kościół katolicki. To wygląda na schizmę"- Kosciół rzymsko katolicki głosi inną nowine niż ta która jest Słowie Bożym,Toruń również,to nie jest chrzescijaństwo.

 • 01number

  Oceniono 10 razy 0

  Bandyta Rydzyk i jego sekta powstała tylko żeby doić obywateli i Polskę. Czekam aż ktoś rozliczy tą przestępczą organizację...

 • grzywacz48

  Oceniono 12 razy 0

  po prostu brak słow co teraz sie w nasej ojczyznie dzieje!!!!!ci co naprawde walczyli o zmiane systemu z socialistycznego/nie mylic z komunizmem bo takiego u nas nigdy nie było/ na wolność i wyprowadzenie wojsk radzieckich w obojetne w jakim to sposobie było ale wyprowadziły się teraz sa zgnojeni zastraszani przez sekty pseudo patryjotów i pseudo wybawicieli narodu ode złego mszczą sie i pod obrazami swietych niszczą jak za czasów sredniowiecza pala czarownice i wolnomyslicieli w imię ........swoich interesow i pozycji w panstwie az sie chce rzygac i nie tylko

 • semm1

  Oceniono 6 razy 0

  Kara będzie a PiSu nie będzie...

 • Markus Q.

  Oceniono 20 razy 0

  Ojca dyrektora na papieża proponuję wybrać ;-))- Wtedy biskupi nie podskoczą a kurdupel będzie błodosławionym (a może i wiecej)

 • motyw4

  Oceniono 16 razy 0

  a to kurde nowość :) no, kto by pomyślał :)

 • eski57

  Oceniono 5 razy -1

  „Kościół toruński głosi zupełnie inną nowinę..”.. - widocznie nie jest TO aż tak wielka nowina – cokolwiek to znaczy – żeby papież Franciszek zareagował ..., podobnie zresztą jak JP II – też skargi otrzymywał ...! A wszystko dlatego , że o. Rydzyk umie „robić” pieniądze za które buduje pożyteczne – nawet wielkie rzeczy dla i na chwałę własną i Kościoła , kształci kadry dla pożytku kościoła i … państwa , przyciąga i skutecznie nakierowuje kadry partyjno – państwowe .. i dokonał wielkiej rzeczy ; „bez ciebie ojcze nie byłoby tego zwycięstwa” , no i trzyma przy sobie olbrzymie rzesze świątobliwego ludu i ….! !
  Musiałby KTOŚ być bardzo niekumaty , żeby TAKIEGO człowieka się pozbywać …, a błądzić (widocznie nie aż tak bardzo) jest rzeczą ludzką ! ?

 • szpung

  Oceniono 11 razy -1

  Totalitarna opozycja Janusz Kowalski Jozef Bak etc. sadza iz nasladuja kiboli podczas demonstracji stosujac skand - kto nie skacze ten za....tymczasem to nazistowski obyczaj mlodziezy z Hitlerjugend.

 • stef0909

  Oceniono 9 razy -1

  Qrwa młodzież, kwiat młodzieży przeciętna wieku 70 +

 • kabed007

  Oceniono 5 razy -1

  a ja głupiec myślałem, że to jeden KRK z zarządem w Watykanie. Fajny sposób tłumaczenia. Pedofile nie u nas to Boston, Papież Hitlera to dawno itd itp. APOSTAZJA i masz powód do radości.

 • marcinpies

  Oceniono 9 razy -1

  Też mi nowina!

 • tegepe

  Oceniono 9 razy -1

  Degrengolada w kościele kat. trwa od czasów pontyfikatu polskiego papieża i to on jest winny obecnemu chaosowi w Polsce.

 • getz54

  Oceniono 11 razy -1

  Kościół katolicki w PL po śmierci jedynego godnego według niego, na stanowisko zastępcy Boga na Ziemi, JP II, przeszedł na 2 stronę mocy. Rozpierduchy w kościele katolickim jaką JP II zrobił z Dziwiszem, nie potrafił naprawic Ratzinger ani nie potrafi tego zrobic Jorge Bergoglio. Głównym prekursorem nowego ruchu w polskim kościele katolickim został protegowany Lecha Wałęsy, prałat Jankowski. On pierwszy pokazał tablice z 7 głównymi cnotami kościoła katolickiego, które chętnie podchwycili inni. Rydzyk, Głódz, Michalik, Hoser, Wesołowski,
  1. Pycha
  2. Chciwośc
  3. Nieczystośc
  4. Zawiśc
  5. Nieumiarkowanie w jedzeniu i piciu
  6. Gniew
  7. Lenistwo
  Po śmierci Jankowskiego uaktywnili się inni wariaci. Rydzyk, opętany bogactwem i silną chęcią posiadania pieniędzy. Natanek, mianował siebie pasierbem Dzeza Chrystusa, ubrał swoich ochroniarzy w czerwone płaszcze. Międlar, postanowił uwolnic świat od innej rasy niz biała, nordycka i czysto aryjska. Ten nowy kościół wspierany jest i utrzymywany finansowo przez rząd tego chorego, katolickiego kraju z podatków obywateli. Zdarza się.

 • zd46

  Oceniono 29 razy -1

  Nazwał żonę Lecha Kaczyńskiego "czarownicą" i jakoś nikomu to nie przeszkadzało. No cóż "sekta" rządzi się swoimi prawami okadzonymi dymem z szyszek, wysuszonych "kemp" i "bałwochwalstwem"

 • nutka7.17

  Oceniono 11 razy -1

  "Wygląda mi to na albo jakąś schizmę, która się szykuje, ponieważ polski kościół toruński głosi zupełnie inną nowinę niż Kościół katolicki i paru polskich biskupów na czele z papieżem"
  A jakąż to nowinę głosi kk? W obu przypadkach, ta nowina zwie się MAMONA.Trwa jedynie rywalizacja między kk a Rydzykiem o ilość baranów do strzyżenia. Dwie organizacje mafijne sponsorowane za pośrednictwem PiSiej zgrai przez nas wszystkich, tych nawiedzonych zwanych "wierzącymi" i pozostałych, czyli przez budżet państwa.

 • mr.powers

  Oceniono 7 razy -1

  Skoro Wolska podobno ma dosc brukselskich szalenstw, to mozliwe, ze ma i dosc watykanskich. Czas na narodowego przywodce KK w Wolsce. Czas na grzyby!

 • Oceniono 13 razy -1

  Przestancie pisac o Rydzyku i jego mocherowych beretach to sa ludzie nieuki ktorych zaslepia nienawisc do ludzi oni wsciskana jest wiernym od 15 wiekow nieprawda prosze jezeli nie wiezycie to prosze przeczytac poczatek ewangieli wg sw.Mateusza wktorej Jezus mowi do uczniow po co Bog przyslal na Ziemie swojego syna

 • podjadam.lisom.kury

  Oceniono 13 razy -1

  wielebny kierownik radiowęzła nałupił już tyle, że resztę zrycia powinien spędzić w pierdlu. a za kłamstwa, dożywotnia sraczka.
  kyrie eleison

 • a.k.traper

  Oceniono 7 razy -1

  Trudno to nazwać schizmą, ja wypowiedziałem posłuszeństwo z chwilą gdy zaczęło się to bractwo tworzyć a biskupi ich silnie wsparli, powiedziałem proboszczowi, ze nie stanę w jednym szeregu z kapusiami i sprzedawczykami, z proboszczem czasem się spotykamy i rozmawiamy, biskupi dla mnie nie istnieją.

 • egoranum

  Oceniono 35 razy -1

  Za czas jakiś kościoły będą puste i ci bredzący, jak Głódź, będą zachodzić w głowę: jak do tego mogło dojść, wszak słowa nasze były wynikiem potwornego wysiłku intelektualnego ?!

 • jaja-kaczora

  Oceniono 19 razy -1

  To prostu droga Polski ku FASZYZMOWI, wskazana narodowi przez ojca Rycyka i ojca Kaczora z KOTEM. Sieg Heil!

 • czemrok

  Oceniono 17 razy -1

  Struktura mafii.Prezes, capo di tutti capi.Rydzyk,finanse.Niejaki ,,oszołom smoleński,,bojówki, cyngle. Długopis - ksywa,, Adrian,, sekretarka. Sołtysowa, ,,prawdomówna tuba propagandy,, . Szeregi uzupełniają szeregowi mafiozi.Czołobitni i lizusy prezesa , strasznie pazerni na kasę.Sympatyków ,jak ,,córka leśniczego,, mochery innych miej inteligentnych spotkamy w towarzystwie niejakich ,,sukienkowych,,.

 • def11

  Oceniono 33 razy -1

  Niestety kościół łagiewnicki został spacyfikowany przez kościół toruński

 • ironic77

  Oceniono 21 razy -1

  Pogarda i Seplenienie w pełnej krasie... oni obsadzili koryto i ciągle obsadzają "córkami leśnika" i "misiewiczami"... a Ty głupi suwerenie zapłać za te luksusy... a jak Unia nałoży sankcje to dopiero się obudzicie... w sumie sami biskupi dali ciała tolerując warcholstwo toruńskiej rozgłośni... a przecież "Jezus odpowiedział: «Strzeżcie się, żeby was nie zwiedziono. Wielu bowiem przyjdzie pod moim imieniem i będą mówić: "Ja jestem" oraz: "Nadszedł czas". Nie chodźcie za nimi! " Łk 21-8

 • admin.duda

  Oceniono 25 razy -1

  SEKTA
  Nazwijmy rzecz po imieniu.
  Już dość poprawności politycznej wobec sekciarzy.

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 18 razy -2

  polski kościół ma tyle wspólnego z kościołem katolickim co Kaczyński z obsługą komputera,
  polscy księża nie przestrzegają żadnego z przykazań i namawiają do tego trzódkę, gdyby piekło istniało to 99% kolesi latających co niedziele na msze, smażyłoby się w nim w głównej sali - dla przykładu ;-)

 • jovani

  Oceniono 8 razy -2

  czytalem z jeden z gazet na internet ze gdzies pod warszawa ludzie oszaleli ze siedza nocami i sie modla bo rzekomo ukazal im sie Prezydent Lech Kaczynski, czy to prawda???

 • asr1

  Oceniono 14 razy -2

  Sprawa jest bardzo prosta po odsunięciu od władzy pisdzielców min. za zdradę stanu pod sąd. Franciszek zaś mógłby załatwić to od ręki: zamknąć paszczę rydzykowi, odesłać tych pogańskich biskupów na emerytury z naczelną moczymordą na czele i zakazać im publicznych wystąpień i wygłaszanie kazań. Złożyć wizytę w polskim sejmie i uciszyć bezbożnego adriana i kurdupla wygłaszając stosowne kazanie bo albo albo !!! i o ile o in vitro w Ewangelii nic nie ma o tyle o uchodźcach jest i to napisane WPROST !!!!

 • plastikpiokio

  Oceniono 18 razy -2

  to nie jest koscioł to tymczasowo zalegalizowana i opłacana przez panstwo sekta smolenska kierowana i dowodzona przez złodzieja i małego schizofrenika kipiącego odwetem i nienawiscią ---ale do czasu -----nie takich palili na stosach.

 • vomitorium1

  Oceniono 14 razy -2

  " ... goście dyskutowali m.in. o słowach biskupów na temat uchodźców podczas uroczystości Bożego Ciała, a także stosunku do tej sprawy obecnie rządzących."
  kościół w pl
  powinien umieścić internet na indeksie albo rzucić klątwę
  (bo mimo starań rządu i kościoła
  i "dobrej zmianie" w szkolnictwie kulturze nauce i informacji
  całkowicie ogłupić społeczeństwa się nie da)

 • egoranum

  Oceniono 14 razy -2

  Dla zwykłego parafianina biskup jest jak kometa Haleya.
  Widzi go w sumie tylko w telewizji gdy sieje wiatr....

 • vomitorium1

  Oceniono 10 razy -2

  "To wygląda albo na jakąś schizmę, która się szykuje, bo Kościół toruński głosi zupełnie inną nowinę niż Kościół katolicki z papieżem na czele ... "
  no to co ?
  ("Chrześcijaństwo jest obecnie najliczniej reprezentowaną religią na świecie.
  Dziś istnieje już 41 tys. odłamów i wspólnot kościelnych."
  (za pl.wikipedia org))

 • jami100

  Oceniono 18 razy -2

  To nie schizma, lecz kierunek, który prawdziwy Kościół powinien naśladować;-)
  Natomiast co do polityki PiS- polega to na tym, ze partia ta opiera się na najprymitywniejszej części narodu (jest to niby ten lepszy sort), która uchodźców boi sie jak ognia i nie potrafi różnicowac. PiS nie moze sie przeciwstawić jądru swego elektoratu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX