Tłumaczenia Błaszczaka ws. Radomia "to po prostu stek absurdów"

- To są pseudopatriotyczne organizacje, które korzystają z przyzwolenia rządzących - tak o członkach ONR i Młodzieży Wszechpolskiej mówi Marek Borowski. Wg senatora, to obecna władza jest odpowiedzialna za wzrost agresji. Zupełnie inaczej sytuację ocenia min. Mariusz Błaszczak.

Dla szefa MSWiA, za atak w Radomiu odpowiedzialna jest... opozycja. "Oni podburzają, oni dążą do tego, aby doszło do agresji, do awantur na ulicach polskich miast. A teraz oburzają się, że doszło do awantury" - mówił Mariusz Błaszczak w Polskim Radiu.

- To po prostu jest stek absurdów - komentował w TOK FM Marek Borowski.

Zdaniem senatora, skoro demonstracja KOD była zgłoszona to obowiązkiem policji jest obserwowanie manifestacji. I w razie jakichkolwiek wypadków - wezwanie posiłków. Tymczasem policjantów na miejscu nie było.

Policja atakiem na sympatyka KOD, do którego doszło w sobotę w Radomiu, zainteresowała się dopiero po publikacji przez media  zdjęć i nagrań z tego zdarzenia. Uczestnika marszu KOD zaatakował mężczyzna w asyście kilku kolegów w koszulkach z napisem "Młodzież Wszechpolska".

Władza daje przyzwolenie

Według Marka Borowskiego, PiS daje przyzwolenie na agresywne zachowanie, atakowanie sympatyków opozycji.

"Jakoś truchło lisa PiS nie przeszkadzało" - Lis o apelu Brudzińskiego>>>

Jak stwierdził w rozmowie z Mikołajem Lizutem, "cały czas słyszę, że potrzebujemy takiej młodzieży" jak członkowie ONR i Młodzieży Wszechpolskiej. Bo są "patriotycznie nastawieni".

- Cenię słowo patriotyzm. Sam się uważam za patriotę, ale w koszulce z napisem "Śmierć wrogom ojczyzny" nie będę chodził. To są pseudopatriotyczne organizacje, które korzystają z przyzwolenia ze strony rządzących.

Borowski podkreśla, że w Polsce obserwujemy "wzrost przestępstw z nienawiści, nie mówiąc już o mowie nienawiści, która rozlewa się szeroko". A władza - z szefem MSWiA na czele - bagatelizuje problem.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (131)
Tłumaczenia Błaszczaka ws. Radomia "to po prostu stek absurdów"
Zaloguj się
 • def11

  Oceniono 45 razy 17

  Uboczny skutek próbowania pokarmu kotku ?

 • remo29

  Oceniono 43 razy 15

  Czekaj Błaszczak, jak się chłopaki rozkręcą i dołaczy do nich stadionowa bandyterka, to sam będziesz chodził przy ścianach. Wystarczy, że ktoś uzna, że masz pedalski garnitur, a dostaniesz z grzywki zanim zdążysz się przedstawić. Ciekawe co wtedy powiesz o takim "marginalnym incydencie".

 • mirek76pl

  Oceniono 45 razy 15

  Komunisci przed wojna w Niemczech tez tylko podburzali i nawolywali do agresji. Spokojnie sie zrobilo dopiero po wybudowaniu Dachau i Sachsenhausen. No ale wtedy do agresji zaczeli podburzac najpierw Czesi, a potem Polacy.

 • curious2003

  Oceniono 39 razy 9

  Płaszczak zgwałcił, bo pani prowokowała wyglądem bikini na plaży

 • arvelli_net

  Oceniono 37 razy 7

  ... żenujące jest to że minister MSWiA tłumaczy zachowania i broni bandytów! W jakim kraju nam przyszło żyć że rząd wysyła bojówki bandytów na ulice i daje wolną rękę w mordowaniu obywateli! Przypomina się III rzesza i bojówki ss-manów bijące i mordujące na ulicach swoich przeciwników :(

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX