Komentarze (296)
Egzamin teoretyczny zdawany co roku przez kandydatów na kierowców. Plany zmian w kursach na prawo jazdy
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • ot48

  Oceniono 3 razy 3

  Mam znajomego który do egzaminu na prawo jazdy podchodził sześć razy i w końcu uzyskał upragnione prawo jazdy. Licencję pilota zdobył za pierwszym podejściem.

 • maxstirner

  Oceniono 3 razy 3

  Patologia główna systemu polega na tym, że pozwala sie WORDom zarabiac na egzaminach. A ten facet chce to jeszcze powiekszyc dajac im zarobic wiecej.
  Gdzie doradcow szesc tam na pewno lepiej nie będzie. Najlepiej zrobicie, jak przestaniecie non stop mieszać w pustym, bo i tak nic tam nie znajdziecie.
  Idzcie do diabła, uwalniając nas w końcu od siebie

 • smok_jabberwocky

  Oceniono 2 razy 2

  Największym zagrożeniem na jezdniach i chodnikach są rowerzyści.

 • ot48

  Oceniono 2 razy 2

  Tu nie chodzi o wiedzę czy umiejętności tu chodzi o kasę. To taka piramida głupoty.

 • 111artur

  Oceniono 2 razy 2

  To co się odpie... w Polsce w temacie prawa jazdy to jest takie zacofanie jak jakaś Korea Północna albo gorzej. W USA na przyklad nie musisz kończyc kursu i podejść do egzaminu z marszu, 20 prostych pytań i 10 z budowy pojazdu. Cena prawa jazdy uwaga! $70,- . Nie wiem ile to kosztuje w Polsce ale pewnie idzie w tysiące. Jebnijcie się w łeb!

 • karburator_1

  Oceniono 2 razy 2

  W tym kraju nauka to sztuka dla sztuki.

 • hermilion

  Oceniono 4 razy 2

  Niestety ale gość nie zdaje sobie sprawy z jednego - coroczny egzamin z fizyczną obecnościa jest niepraktyczny - ludzie nie maja na to ani czasu ani możliwości ani ochoty. To zwyczajna głupota trepa socjalistycznego, któremu wydaje się że jak zarządzi to tak będzie dobrze.

  E-learning z ewentualną fotografią kto wykonał i zapisem wykonania na smartfonie / wydrukiem do okazania policji celem kontroli - ewentualnie tak

 • computerro

  Oceniono 2 razy 2

  Jakie co roku, jakie co roku?! Egzamin teoretyczny na prawo jazdy trzeba zdawać co tydzień! Jak rzadziej to znaczy że na drogach będzie bardzo niebezpiecznie! A przecież to wszystko z troski o obywatela, dla naszego bezpieczeństwa
  Karta woźnicy to co innego, na kartę woźnicy egzaminy wystarczyłyby raz na miesiąc, nie trzeba by zdawać co tydzień. Ale na samochód - raz w tygodniu to podstawa!

 • jackreacher

  Oceniono 1 raz 1

  Tylko teoretyczny? A ja proponuje zeby jazde tez co roku zdawac i czekam na dalsze pomysly urozmajcania zycia w Polsce :)

 • tobi.as

  Oceniono 25 razy 1

  a ten Dariusz Chyćko sfinansuje ten teoretyczny egzamin coroczny? ciekawe dla kogo lobbuje, kretynizm do potęgi n-tej

 • ks-t

  Oceniono 25 razy 1

  Bardzo dobry pomysł. I ma szansę na poparcie Nadprezesa bo jak wiadomo ten prawa jazdy nie posiada. Ja bym dodał jeszcze obowiązek zdawania tego egzaminu z zasłoniętymi oczyma. A co? Bezpieczeństwo - to musi byc na pierwszym planie.

 • Sebastian Durlik

  0

  A czy z tym corocznym egzaminem nie chodzi czasami o osoby, które w ciągu roku od zdania egzaminu teoretycznego nie zdadzą egzaminu praktycznego? Dawniej egzamin teoretyczny ważny był 6 miesięcy, a teraz jest bezterminowy.

 • iamfinancier

  0

  Jak się wybierze dobrą szkołę jazdy to nie powinno się mieć problemów ze zdaniem, więc nie wiem o co tyle szumu. Kurs robiłem w Auto Akademii w Krakowie i zdałem za pierwszym. Da się? Da się.

 • pop popmix

  0

  gdyby chodziło o badania psychotechniczne co 10 lat zgoda,bo stan zdrowia może sie pogorszyć, ale zdawanie co roku teoretyczny, to pokazuje jak ktoś maszynke do zarabiania pieniędzy uruchomic chce, fakt na 500+ im zabrakło??

 • Robert Szakal

  0

  Plus 500 jest za drogie dla Państwa. Trzeba więc dziurę załatać, od każdego kierowcy co rok po 30 zł na egzamin teoretyczny. Powiedzmy, że w Polsce ma 30 000 000 prawo jazdy. To roczny budżet dla państwa powiększy się o 900 000 000 zł. Kradzież w biały dzień. Polacy są za granicą i specjalnie dla egzaminów maja tysiące kilometrów pokonać, żeby zdawać egzamin !!! zmniejszcie o połowę wypłaty dla wszystkich w rządzie i diety im polikwidujcie i będziecie mieli na Plus 500, złodzieje. Jedynie co się w przepisać drogowych ku... zmienia to wysokość mandatów i punkty karne. Znaki drogowe, skrzyżowania, ronda, skrzyżowania równolegle się nie zmieniają.

 • Robert Szakal

  0

  Tak +500 trzeba dziurę załatać od każdego kierowcy co rok 30 zl na egzamin teoretyczny powiedzmy że w Polsce ma 35000000 prawo jazdy to roczny budżet dla państwa 105000000 zl Kradzież w biały dzień Polacy są za granicą i specjalnie dla egzaminów maja tysiące kilometrów przylatywać żeby zdawać egzamin !!! zmniejszcie o połowę wypłat dla wszystkich w rządzie i diety im nie dawać i będziecie mieli na +500 złodzieje. jedynie co sie ku... zmienia to wysokości mandatów i punktów znaki drogowe, skrzyżowania, ronda się nie zmieniają

 • slarwar

  0

  Chyba w tym PiS zupełnie ich po********o ?!?! Do wyborów już tylko 2 lata . . . . .

 • zdzisek1949

  0

  Każdy kto ruc.a geja będzie musiał przejść w Tok FM kurs z ruc.ania geja.

 • tadeushek

  0

  Dopóki kierujący nie zaczną używać głowy nie będzie na drogach bezpiecznie.Żadne egzaminy niczego nie zmienią.

 • estrim

  Oceniono 2 razy 0

  Władza znalazła źródło pieniędzy na wcześniejsze emerytury i 500+?

 • mozart

  0

  Jak to dobrze,że prawko zrobiłem 16 lat temu w Niemczech. Było drogo, ale takiego komfortu zdawania egzaminów praktycznych i teoretycznych w Polsce nie uświadczysz. No i jest inna kultura jest na drodze.

 • Piotr Kaczmarczyk

  0

  Co roku zdawać egzamin, gdyż przepisy się zmieniają. Jaka ilość nowych regulacji pojawia się w ciągu roku? Patologia trwa od 30 lat - czy ten pan jest jakims niedorozwojem intelektualnym?

 • ot48

  0

  A dlaczego tytuły naukowe zdobywa się na całe życie? Są kraje gdzie tytuł naukowy jest wydawany na określony czas. Brak nowych osiągnięć naukowych pozbawia tytułu.

 • zibi821

  Oceniono 2 razy 0

  Proponuję aby co roku każdy poseł/senator/prezydent zdawał egzamin ze znajomości ustaw nad którymi głosował w poprzednim roku (wraz z kontekstem i poprzednimi wersjami ustaw). W razie mniej niż 50% znajomości traci mandat posła. Podobnie - członkowie rady ministrów egzaminy branżowe i z ustaw dotyczących danego ministerstwa. Ileż niepomiernie więcej różnej maści wypadków by to zaoszczędziło społeczeństwu.

 • czwarty.wymiar

  Oceniono 4 razy 0

  Co za umysłowa patologia. A do tego to ciągłe grzebanie w przepisach, zmienianie, "uaktualnianie". Nie da się raz, a dobrze? Całe to towarzystwo nadaje się tylko do rozgonienia.

 • mataon3

  0

  Dojenie ludzi z kasy nic więcej. Kilka milionów ludzi będzie musiało powtarzać teorie rok w rok to złodziejstwo w biały dzień. Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze a nie o bezpieczeństwo ten koleś ma w tym interes w końcu jest nie tylko doradcą ale i samym zainteresowanym czyli mamy tu konflikt interesów, ktoś taki nie powinien uczestniczyć w pracach nad tym projektem byłby to ewenement na skale europy i dojenie z ludzi kasy.

 • ferdkiepski

  0

  Ludzie - spokojnie ! To tylko lobbysta WORDów niejaki D... Ch... usiłuje wykorzystać fakt zasiadania przy jakimś tam "zespole doradczym w MinInfr i chwali się publicznie swoją bezdenną głupota. Pomyślcie - ponad 20 milionów kierowców rok w rok zdaje w Polsce egzamin na prawo jazdy. Jak myślicie co pomyślą wszyscy pozostali Europejczycy ? No, że Polacy to skończeni IDIOCI ! I właśnie za takich IDIOTÓW mają Polaków na całym świecie. I taki właśnie Du..a Ch..j chce stanowić w Polsce prawo .....

 • dyskootantka

  0

  Taaa, bo ludzie nie mają co robić, tylko biegać co rok na egzamin teoretyczny. Jedyne, co może kierować tym, kto coś takiego proponuje, to chęć zarabiania, bo ośrodków egzaminacyjnych byłoby wtedy 10 razy tyle. A kasy za egzaminy? Ho, ho!

 • Te Pe

  0

  Co roku egzamin. Płatny - jedyne 100 złotych + VAT. Jeżeli nie podejdziesz w terminie - twoje prawdo jazdy traci ważność, którą odzyska po zdaniu egzaminu - wtedy 100 złotych + VAT + 350 złotych opłaty manipulacyjnej. Prawko odbierzesz po 30 dniach od zdania egzaminu, ale można postarać się o dokument tymczasowy wydawany od ręki - 200 złotych opłaty skarbowej. Jakieś pytania?

 • Kuba Elo

  0

  Pan to sie dobrze czuje? Dawno takiego steku bzdur nie czytałem, wszystkie te pomysły beda sprzyjaly zwiekszaniu kosztow zdobycia prawa jazdy i po pokretnej argumentacji tego czlowieka wyglada na to ze caly ten nowy projekt do tego sie sprowadza.

 • tizin

  0

  Boże co za pierdoły ten człowiek opowiada!! A ciemnu lud to kupi! OGÓLNIKI i tyle! żadnych konkretów jak ten kursant ma się stać najważniejszy i kontrolować cały proces!! no przecież jak jest normalny to widzi czy umie jeździć czy nie cóż więcej? nienormalnych powinien lekarz odrzucać! Instruktor na egzaminie?? wyciąganie kasy od zdającego bo będzie płacił 2 razy tyle. Nauczcie egzaminatorów jak egzaminować i tyle. przykład w filmiku pod artykułem!

 • Sławomir Janicki

  0

  No to teraz policzcie :)
  17,5 mln kierowcow x stawka za egzamin
  Niezła kasa do wyjęcia :)

 • tpepe

  0

  Zagrożenia na polskich drogach nie stanowią kierowcy pozbawieni umiejętności. Zagrożenie na polskich drogach powoduje szeroko pojęta agresywna jazda. Z tego bierze się paradoks, że czym lepszy kierowca tym potencjalnie bardziej niebezpieczny. Po prostu gdy taki kierowca przekracza granice swych kompetencji to jedzie znacznie szybciej i następuje to w trudniejszej sytuacji.

 • kalacumbrion

  Oceniono 2 razy 0

  Przepisy się często zmieniają. To fakt. Dlatego rozumiem że pan Dariusz Chyćko nie będzie przeciwny egzaminowaniu z teorii egzaminatorów i instruktorów po każdej publikacji zmian prawnych w Dzienniku Ustaw, aby egzaminowali i uczyli zgodnie z obowiązującym prawem. Po 30-45 dniach od publikacji, jeśli egzaminator czy instruktor nie przystąpi do zawodowego egzaminu recertyfikacyjnego to utraci uprawnienia. Podobnie z techniką samochodową. Tu bym był mniej wymagający. Powiedzmy zawodowy egzamin recertyfikujący z budowy pojazdu i technik jazdy co 18 miesięcy na poziomach typu silnika - spalinowy, elektryczny, hybrydowy (każdy typ to przecież inna technika jazdy). Oczywiście coroczny egzamin także by ich obowiązywał, w końcu są kierowcami.
  P.S.
  Skoro przepisy wymagają przeprowadzania jazd testowych w symulatorach dla maszynistów, to dlaczego nie wymagać symulatorów w Wordach jako pewnego etapu szkolenia?
  P.S.2
  Statystyki rosną, bo ruch rośnie. Takie jest odwieczne prawo natury.

 • sowa_46

  Oceniono 4 razy 0

  Należałoby maturę zdawać co rok, przecież wszystko się zmienia a głąbów ciągle więcej, chociażby na Wiejskiej.

 • miszogun

  Oceniono 4 razy 0

  Tak to wygląda kiedy krajem rządzi przykurcz bez żony konta i prawa jazdy.

 • big-jarek

  Oceniono 2 razy 0

  Jeszcze więcej kasy dla ośrodków egzaminujących (efekt 500+ ?), bo przecież te coroczne egzaminy nie będą darmowe!!!

 • Skyler Divine

  Oceniono 6 razy 0

  Jebnij się w pałąk, doradco ministra. Tylko mocno, siły nie żałuj ;)

 • badziewiak66

  Oceniono 2 razy 0

  A ja jak sie wku...ę i dojdę do władzy to ci Panowie będa co roku zadwać egzamin gimnazjalny, dożywotnio. Pamiętam jak w USA rozpytywałem na temat egamiznu na prawo jazdy. Kiedy mówiłem o skomplikowanym teście , posiadaniu zaawansowanej wiedzy z zakresu pomocy ofiarom wypadków to najpierw patrzono na mnie podejrzliwie, a potem pukano siuę w czoło. W większości cywilizowanych państw egzamin na prawo jazdy polega na sprawdzeniu praktycznej umiejętności poruszania się pojazdem.

 • Piotr Lipiński

  Oceniono 2 razy 0

  To może każdy kto ma magistra lub inżyniera niech zdaje maturę co roku. A w ogóle wszystkie uprawnienia wydawać tylko na rok. Ale będzie jazda i ile wolnych etatów. Miodzio

 • Adam Tomasz Berent

  Oceniono 2 razy 0

  Komuś nieźle pod deklem dzisiaj przypiekło .....Ale zaraz juz komuchom sie urwało z paliwami , to trzeba durny narodek w inny sposob czesać ahhahahahaahahah

 • Jan Balulisek

  Oceniono 2 razy 0

  zlikwidować WORDY naukę jazdy i teorii przepisów drogowych przenieść do szkół.PRAKTYKA szanowny panie czyni mistrza a nie dojenie kasy.

 • marekzy

  Oceniono 2 razy 0

  Egzamin zdajemy codziennie na drodze. Ci co nie znają przepisów i powodują wypadki dostają ocenę w postaci punktów i powtórnego egzaminu. Co roku egzamin to pomysł z czapy. Co ci ludzie biorą?

 • Anna Sawicka

  Oceniono 4 razy 0

  jak zwykle chodzi o kaskę, co? każdy egzamin to kasa, DOŚĆ okradania nas, znowu egzamin może będzie zależeć od "widzimisię" egzaminatora, już wiemy jak to wygląda.
  BANDA ZŁODZIEI

 • Jakub Szuba

  Oceniono 2 razy 0

  Wrzutka już zdementowana przez ministerstwo, poza tym to by było polityczne samobójstwo

 • klufin

  Oceniono 2 razy 0

  ten facet och....ł Uderzył głową w kierownicę , Ja pie... ,ale pajac , to się nadaje do TVP , ręce opadają od takich pomysłów. o przepisy się zmieniają , głowne zasady są bez zmienne , skrzyżowanie , trójkąt, stop , prawa ręka ,ruch okrężny , a ze pomylę drogę ekspresową z inną i przekroczę prędkość ze 110 na 120 , najwyżej mandat. 20 mln kierowców co rok do egzaminu , co rok na badania lekarskie , co rok badania tech. i trzeba będzie rzeczywiście ściągać muzułmanów bo braknie ludzi

 • pczar

  0

  ... co roku egzamin - toz to ewenement w skali swiata. Tego nawet Bareja by nie wymyslil!

 • genio4

  0

  Egzaminatorzy z Każdego Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego by chcieli aby egzamin z teorii a może i z praktyki musiał być zdawany co miesiąc bo to kasa dla nich i ośrodka. Tu tylko o kasę chodzi a przepisy trzeba mądre uchwalać i ciągle ich nie zmieniać.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX