"Kaczyński szarpnął cuglami. I już nie musi dokonywać rekonstrukcji rządu"

Wg Michała Szułdrzyńskiego wyczekiwany kongres PiS nie przyniesie zmian w rządzie. - Przecieki o możliwych zmianach spowodowały, że wśród ministrów zapanowało przerażenie. Wszyscy zaczęli pracować, pokazywać, że są potrzebni - mówił w TOK FM publicysta "Rz".

Data kongresu Prawa i Sprawiedliwości była kilkukrotnie zmieniana. Ostatecznie obrady odbędą się w najbliższą sobotę 1 lipca, w Przysusze.

Oczekiwania na obrady umilały spekulacje, na temat zmian w rządzie, które ma przynieść kongres. Według jednego ze scenariuszy, Beata Szydło miałaby pożegnać się ze stanowiskiem szefowej rządu.

"Histeryczna reakcja Szydło. W PiS huczy, że do końca roku nie będzie premierem">>>

Zdaniem Michała Szułdrzyńskiego, rekonstrukcji nie będzie. - Mam wrażenie, że Jarosław Kaczyński osiągnął cel, do którego potrzebne mu były przecieki w sprawie rekonstrukcji. Czyli szarpnięcie cuglami we własnej partii, zrobienie porządku,pokazanie że wszystko zależy od niego przyniosło oczekiwany efekt - mówił w TOK FM publicysta "Rzeczpospolitej".

"Spokojna konsumpcja owoców zwycięstwa”

Jak ocenił Szułdrzyński, doniesienia dotyczące zmian w składzie rady ministrów spowodowały, "że w ławach rządowych zapanowało przerażenie". - Wszyscy zaczęli pracować, pokazywać że są potrzebni - komentował publicysta w Poranku Radia TOK FM.

Dlatego trzęsienie ziemi nie jest potrzebne. - Chodź o to, by wyciszyć emocje, rozmasować siniaki. Powiedzmy sobie szczerze, PiS co chciał osiągnąć już osiągnął - stwierdził publicysta.

- Przyszedł czas na - jak powiedział Mariusz z "Ucha Prezesa": "spokojną konsumpcję owoców zwycięstwa" - podsumował Piotr Kraśko, gospodarz "Poranka Radia TOK FM".

Co przyniesie przyszłość?

PiS myśli już o serialu wyborczym, którego początkiem będą przyszłoroczne wybory samorządowe. Jarosław Kaczyński czekał na powrót do władzy osiem lat i nie ma  ochoty na powrót do przegrywania.

- Mam wrażenie, iż PiS zdaje sobie sprawę, że w 2015 roku wygrał, bo zmobilizował część wyborców centrowych. Teraz mobilizują wyborców socjalnych. Gdyby więc Prawu i Sprawiedliwości udało się znowu powtórzyć manewr z 2015 roku,  przyciągnąć część wyborców centrowych, to może zdobyć nawet większość konstytucyjną - uważa Michał Szułdrzyński.

Zdaniem Agnieszki Wiśniewskiej, wobec słabości opozycji, najwięcej kłopotów może przynieść rządzącym ich własna polityka. Bo startują dwie sztandarowe reformy - edukacji i służby zdrowia.

- Pytanie, jak będzie wyglądał chaos w szkołach? Jakie będą reakcje na zwolnienia nauczycieli? A przecież miało nie być zwolnień. Jeśli te reformy zafundowałyby chaos  - i niepewność, to  może to być trudne dla PiS - oceniła publicystka "Krytyki Politycznej".

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (57)
"Kaczyński szarpnął cuglami. I już nie musi dokonywać rekonstrukcji rządu"
Zaloguj się
 • checho-fil

  Oceniono 58 razy 20

  Jak to możliwe, że jeden obłąkany człowieczek tak terroryzuje tych ludzi a oni terroryzuję miliony Polaków?

 • kowalska-kowalska

  Oceniono 46 razy 14

  No, oczywistym jest, że PAN Kaczyński Pierwszego Sortu nie będzie zmieniał swoich podwładnych. Przecież to są jego najdroższe skarby.
  Gdzie on znajdzie lepszych krętaczy, pozbawionych niezależnego rozumu i poczucia przyzwoitości? No, gdzie?

 • Asia Krol

  Oceniono 43 razy 11

  Ta banda matolow jest zależna od prezesika pod każdym względem. Kiedyś go im braknie a wtedy się nawzajem pozagryzają.

 • ibrylowska

  Oceniono 40 razy 10

  Kaczyński, Błaszczak, Szydło i kościół są odpowiedzialni za rasistowskie zachowania Polaków w stosunku do dzieci o innym kolorze skóry ponieważ, prowadzą bezmyślną propagandę przeciwko przyjęciu uchodźców z krajów arabskich, a policja w ogóle nie reaguje. Te rasistowskie zachowania Polaków to jest łamanie praw człowieka i wstyd na cały świat.

 • lodzermensz1

  Oceniono 43 razy 9

  To nieprawdopodobne.
  Kiedyś o PO mówiło się, że jest zaimpregnowana, bo afera taśmowa potrzebowała ponad roku, by ją pogrążyć. Ale to co robi PIS to jest szczyt impregnacji.
  Mamy ministra ON, który wciąż opowiada jak walczy dla wojska, ale jednocześnie anuluje kolejne przetargi. Dla wojska, poza Krabami i Rakami załatwionymi jeszcze przez poprzednią ekipę oraz partią broni strzeleckiej, nic się nie kupuje. Wyrzuca się natomiast masę kasy na różne uroczystości smoleńsko - wyklęte oraz na tworzenie WOT. Do tego minister jest oblepiony lobbystami, agenturą i dawnymi ubekami, a na dodatek bezczelnie przewalcza synekury dla swoich ulubieńców.
  Mamy całkowite zniszczenie TK, do którego trafiła magister Przyłębska, zona komunistycznego agenta o katastrofalnie złych ocenach pracy jako sędzia, pirat drogowy, któremu prokuratura nie potrafi postawić zarzutów, agent służb specjalnych oraz oszust-adwokat.
  Mamy ministra Spraw Zagranicznych, który strzela gafę za gafą, sam o sobie mówi, że nie jest dyplomatą. Stosunki z najważniejszymi partnerami, jak Niemcy czy Francja utrzymują się tylko dzięki dobrej woli tych partnerów. Jesteśmy skłóceni z instytucjami europejskimi, a przedstawiciele rządu wprost oskarżają Rosję i Putina o zamach smoleński.
  Mamy ministra Kultury, który oszukuje na konkursach ministerialnych i ręcznie nimi sterując rozdaje kasę dla Rydzyka oraz różnych instytucji okołokościelnych.
  Mamy ministra Sprawiedliwości, który wykorzystuje podległe mu instytucje do prywatnej walki z lekarzami, których oskarża o błędy lekarskie.
  Mamy rekord Polski w obsadzaniu stanowisk w spółkach skarbu państwa własnymi nominantami. Prezesami i członkami zarządów z pensjami na dziesiątki tysięcy zostają makijażystki Kaczyńskiego, zielarka z Łodzi i różnej maści bierni, mierni ale wierni.
  Już nie wspominam o łamaniu konstytucji, bo to przecież obchodzi tylko lemingi...

 • probono1210

  Oceniono 40 razy 8

  PiS prowadzi nas w objecia Kremla.

 • y.woodoo

  Oceniono 42 razy 8

  Przeciez wszyscy wiedza ze nie ma kogo wstawic na zamiane. Reszta to zgnilizna. To sa jedyne truskawki na torcie, czytujac klasyka. Nie ma juz lawki. Przeciez nawet taki debilszczak waszczu jest niewymienialny bo na kogo? Rzuccie jedno nazwisko. Wszyscy juz maksymalnie rozstawieni i wykorzystani do kresow mozliwosci doopska.

 • agap.e

  Oceniono 21 razy 5

  "Jakie będą reakcje na zwolnienia nauczycieli?"
  Nie będzie żadnej reakcji,chyba,że pozytywna,ze mniej kasy pójdzie na tych nierobów.

 • barakuda62

  Oceniono 35 razy 5

  A ja by ich wszystkich w PiSdu z konusem na czele odesłał.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX